TTCM klopt directe concurrent en loopt uit Titelkandidaat laat Delta Sport kansloos 39 De Kok wint Orionloop émmm .i*m iwmsicdentoefl^ mogelijke eindsprint. Anders zou ik misschien helemaal niet op het podium eindigen." Schletterer kijkt uiteindelijk met een tevreden gevoel terug: „Na mijn inspanning van vorige week bij de City-Pier-City Loop wist ik niet helemaal of ikvoldoende her steld zou zijn, maar blijkbaar is dat allemaal goed gekomen." „Dit fis eigenlijk een training voor de marathon van Rotterdam die ik over vier weken ga lopen", ver volgde de atleet. „Een goede tem poprikkel. Ik hoop in Rotterdam rond de twee uur en twintig mi nuten te lopen. Met deze tijd op de halve marathon zie ik het posi tief tegemoet. Het moet mogelijk zijn!" Bij de vrouwen behaalde Ria Thienpont uit Brugge alweer haar vijfde zege bij de Zwinsteden- loop. Met uur, 21 minuten en 49 seconden bleef ze onder meer voor Marianne de Kok uit Lewe- dorp, die net naast het podium viel in Sluis. „Het was een beetje een rommelige wedstrijd", vertel de De Kok na haar race. „De eer ste acht kilometer hadden we de wind tegen en liep ik niet echt in een groepje waarin ik mijn ritme kon komen. Ik dacht toen echt dat dit helemaal niks zou worden van daag. Maar toen we daarna de wind meekregen kon ik mezelf herpakken en ging het goed." De Kok, die onlangs het twintig jaar oude Zeeuwse record op de twintig kilometer bij de vrouwen 40 vemrak, blikte tevreden terug. „Je wilt natuurlijk liever op het podium eindigen en dat is net niet gelukt. Maar ik had ook niet sneller gekund vandaag, er zat niet meer in. En met mijn tijd (1 uur, 23 minuten en 52 seconden) ben ik ook wel tevreden. Dit is bo vendien pas de eerste keer dat ik meedoe aan de halve marathon bij de Zwinstedenloop." De Bruijn wacht grote uitdaging Jean Paul de Bruijn staat na dit biljartseizoen voor een van zijn grootste uitdagin gen. Hij speelt in het thuislo- kaal van Frédéric Caudron in Malle een partij bandsto ten naar 1500 caramboles. Kende de driebandenwereld al een dergelijke wedstrijd (naar 600 punten) tussen Caudron en Jaspers, nu is het nu de beurt aan het bandstoten. Caudron en De Bruijn strijden van 27 tot en met 29 juni in tien sessies van 150 punten naar een to taal van 1500 punten. Vasseur tweede in zwemloop Remy Vasseur uit Vlissin- gen is zaterdag als tweede geëindigd in de tweede wed strijd van het zwemloopcir- cuit in Bergen op Zoom. De wedstrijd werd gewonnen door Filip van Craenen- broeck uit Deurne. Lous Wondergem werd negende, gevolgd door Niels Koole uit Zoutelande (tweede H40) en Gert van der Vinden (eer ste H50) uit Biggekerke. Bandstoottitel voor Wim Bonte Het door vele afmeldingen enigszins gedevalueerde per soonlijk kampioenschap bandstoten tweede klasse is gewonnen door thuisspeler Wim Bonte van DOS Ooster- land. Bonte bleef Sjoerd Breas en Pierre van den Berg van BV Kwadendamme voor. Bonte verloor slechts een keer en werd de kampioen van de re gelmaat. Bonte pakte acht punten. De Limburgers van Kluis konden zaterdag niet in hun sterkste op stelling aan de start verschijnen. TTCM plukte daar de vruchten van en zette goede uitslagen op het bord. Kopman Jan Henk Bom- hof, Sören de Witte en Mare Hac- kenberg versloegen de invaller aan de kant van de bezoekers een voudig met 3-0. Bomhof en Hac- kenberg deden daarnaast nog een duit in het zakje door Azad Gam- zajev naar een 3-1-nederlaag te spelen. De Witte deed het zelfs nog iets beter met 3-0. Alleen Mi chel Sijstermans, kopman van Kluis, kon voor enige verontrus ting zorgen. Hij versloeg Hacken- berg en De Witte. Ook de dubbel- partij ging naar de Limburgers. De Middelburgers koesteren nu een voorsprong van zes punten op Kluis. Voor het tweede team van TTCM dreigt het kwartje juist de andere kant op te vallen. Ook tegen Do- cos gaf de ploeg niet thuis en ver loor het met 7-3. En dat terwijl TTCM 2 nog een voorsprong van 3-1 te pakken had. Kim 't Hooft en Thomas Groenewoud wonnen beiden een duel met 3-1 en ook het dubbelspel ging naar de bezoe kers. TTCM 2 blijft door de nederlaag hekkensluiter in de derde divisie. Het verschil met Wanzl/Belcrum 2 is één punt. Delta Sport-Oliveo 21-31: De blauwhemden hadden graag wil len stunten in eigen huis, maar de titelkandidaat uit Pijnacker stak daar een stokje voor. De be zoekers vonden elkaar blinde lings, waren slimmer en toonden meer lef. Voor rust ging Delta Sport de Zuid-Hollanders met veel bravoure te lijf: 12-14. Na rust kwamen de Zierikzeeënaars er niet aan te pas. Trainer Peter Bos: „Wij lieten ons op een heel schle mielige wijze wegspelen." Vrouwen. White Demons-EMM 27-30: EMM spoelde de nederlaag van vo rige week tegen Helios'72 weg met een zege op White Demons. Opbouwster Marieke Riemens haalde dankzij haar zuivere afwer king met tien treffers in de dubbe le cijfers. „Dit geeft heel voldoe ning," zei trainer Ron de Waal. Scores EMM: Marieke Riemens 10, Li- sanne Heijens 6, Martje Huijben en Su- zannah Coppoolse 3, Kimberly Loo, Petula Brasser en Daniëlle Carol 2, Tes sa de Waal en llona Wielemaker 1. HEINKENSZAND - Martijn de Kok heeft zaterdag de Orionloop in Heinkenszand gewonnen. Hij liep de 16,8 kilometer in 1.02.36 uur. De Kok had aan de finish twintig seconden voorsprong over op de winnaar van vorig jaar, Peter van Limbergen uit Goes. Derde werd Gerben van der Bliek, eveneens uit Goes. De Kok gaat zich nu voorbereiden op de Parelloop in het Limburgse Brunssum. Bij de vrouwen werd de langste af stand gewonnen door Denise van Weelden uit Rotterdam. Met haar tijd van 1.17.37 bleef ze ruim voor op Tanita van Belzen uit Kamper land en Esther van Sluijs-Kole uit Kloetinge. Rien de Wilde was de snelste man over 11,2 kilometer (48.08). Wielrenster Baukje Doedee kwam als eerste vrouw (49.32) over de finish. De kortste afstand (5,6 kilometer) werd gewonnen door Luuk Bal kenende uit Goes. Hij bleef als enige loper met 19.38 minuten on der de twintig minuten. Sven Ver meulen (Vlissingen) en Bart Bal kenende werden de nummers twee en drie. Marieke Padmos uit Goes was de rapste vrouw. MAANDAG 17 MAART 2014 SPORT if. De Belg Stijn de Vulder komt als eerste over de finish op de Markt van Sluis, foto Peter Nicolai MALLE BERGEN OP ZOOM OOSTERLAND door Bob Maes MIDDELBURG - Louter tevreden ge zichten zaterdag bij de tafeltennis sers van TTCM. De Middelburgse tweededivisionist gaf concurrent Kluis met 7-3 klop en de koploper sloeg daardoor een gat van zes pun ten. door Wim Kakebeeke ZIERIKZEE - De handballers van Del ta Sport konden niet voor een stunt kunnen zorgen. Op eigen bo dem kreeg men dik klop van Oli- veo: 21-31. Bij de vrouwen heeft EMM een mooi uitzicht op de vier de plaats. Zaterdag versloeg de ploeg White Demons met 27-30. Orion Rucphen-SV Orion werd af gelast omdat de scheidsrechters niet kwamen opdagen. Scores Delta Sport: Tijs van Splunder 4, Leon van Sande, Ruben Bos, Guido de Graaf en Jimmy Niemans 3, Tim Vleeshouwer 2, Guust Sluijs, Koen de Bruin en Jordy Niemans 1.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 39