Bezoek aan Molukse wijken maakt indruk Treinreizen met boek Ontdek het idyllische Kreta Een Russische meerderheid op de Krim maakt de uitslag van het referendum voorspelbaar. Prachtige inhaalrace van PSV Grotesk geknoei bü^oe kenMtl37 MAANDAG 17 maart 2014 Zon en wolken 11° BOEKENWEEK SIMFEROPOL - Op een rustige zon dag in Simferopol, de hoofdstad van de Krim, schrijft kantoorme dewerkster Alina Armetova ge schiedenis. „Zeker heb ik meege daan aan het referendum", vertelt de jonge vrouw, „en natuurlijk ben ik voor Rusland en heb ik ge stemd voor aansluiting." Het gevolg van de uitslag van het referendum is hoe dan ook histo risch. Want voor het eerst in jaren verandert er weer een Europese landsgrens. Oekraïne wordt een stukje kleiner, de Russische Fede ratie een stukje groter. Volgens Alina Armetova maakt het weinig uit dat het Westen fel is gekant tegen aansluiting van het schiereiland bij Rusland. „Wij willen geen deel uitmaken van Oekraïne als dat land fascistisch is geworden", zegt ze. Ze wil op groeien in een land waar 'onze helden uit het verleden worden vereerd', vervolgt Alina. Haar opa die tegen de nazi's vocht, Lenin, de Sovjet-Unie. Dat wil ze niet verkwanselen. „Daarom zien we onze toekomst binnen Rusland en niet langer binnen Oekraïne." Net als 65 procent van de Krimbe- volking is Alina Armetova etnisch Russisch. Ze heeft een Oekraïens paspoort, maar haar voorouders zijn Russen, ze spreekt Russisch en ze voelt zich Russisch. Vrijwel alle etnische Russen op de Krim stemmen bij het referendum voor aansluiting bij Rusland. Dit in te genstelling tot de resterende 35 procent: Oekraïners en etnische Tataren. Zij vrezen de terugkeer van de Russische dominantie en willen liever bij Oekraïne blijven. Uit protest boycotten zij het refe rendum. Er doen dus alleen voor standers van aansluiting bij Rus land mee aan het referendum, waardoor de uitslag nogal voor spelbaar is. En inderdaad, twee uur na sluiting van de stembu reaus meldden officials dat 95,5 procent voor aansluiting met Rus land is. Vandaag zal het parle ment op de Krim officieel om in lijving bij Rusland vragen. - MIDDELBURG - Het bezoek dat de commissaris van de koning Han Polman zaterdag bracht aan de Molukse wijken op Walcheren heeft indruk gemaakt. Zowel bij Polman als bij de gastheren en -vrouwen. De commissaris kreeg een breed scala voorgeschoteld: sport, cul tuur, een doorsnee van de ver schillende generaties Molukkers in Zeeland en hij bracht een be zoek aan het Molukse woonzorg centrum Tabadila, waar de lunch werd geserveerd. Polman had lof voor de manier waarop Moluk kers zijn geïntegreerd en hoe ze met mantelzorg omgaan. Kritisch was hij over de Nederlandse staat. DESTELLING UW MENING 393 reacties Zeeland kan best zonder topsport 26% 8 71 168 555530 Editie: Walcheren 256e jaargang nr. 64 Los nummer 1,95 Abonneeprijs 1,07 'Natuurlijk ben ik voor Rusland' door onze correspondent Harald Doornbos O pagina 6 en 7 Poetin vindt de Krim niet genoeg UTRECHT - Ongeveer 240.000 mensen hebben gisteren van de gelegenheid ge bruikgemaakt gratis met de trein te reizen. Ze konden dat doen op vertoon van het boekenweekgeschenk Een mooie jonge vrouw van Tommy Wieringa, co lumnist van deze krant. Wieringa zat gisterochtend zelf in de trein van Zwolle naar Zutphen. In de trein las hij voor uit eigen werk, signeerde hij boeken en ging hij met reizigers in gesprek, foto Herman Engbers/HH Geniet van het uitzicht op de Peza-vallei met de olijfboomgaarden. Verblijf in Katalagari Country Suites**** in Katalagari Kleinschalig complex in rustige omgeving dicht bij Knossos Restaurant met lokale en natuurlijke producten Kras.nl/kreta of bel 0900-9697iscPm Prijzen p.p. o.b.v. 2 personen excl. reserveringskosten en Calamiteitenfonds pagina 13 Voor het eerst na al die jaren Integratie van Molukkers is een goed voorbeeld Reageer op pzc.nl EENS ONEENS 74%

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 1