'Wat Poetin doet is onverantwoord' Drones tegen vluchtelingen BUITENLAND 9 'Boeing veranderde van koers' SLANK DE ZOMER IN! Irina Belaja (66), wiskundi ge „Ik heb ontzag voor de mensen van Maidan. Ze hebben gevoch ten voor hun ide alen en ik was blij dat ze alle ei sen ingewilligd hebben gekregen. Rusland heeft daarna zijn kans ge roken en de Krim bezet. Het heeft de annexatie van de Krim gerecht vaardigd door de fascistische leu zen die in Kiev door slechts een kleine groep werden gebezigd. De oppositie heeft één fout gemaakt: ze heeft geen bruggenhoofden ge slagen in de rest van het land, waardoor de revolutie niet overal steun kreeg. Bovendien was de wet op invoering van het Oek- raïens als officiële en enige taal ondoordacht. Toch vind ik dat Rusland de internationale nor men heeft overtreden door de be zetting. Het is onverantwoord wat Poetin doet. Ik ben bang voor een Derde Wereldoorlog, die door Russische schuld zou beginnen. Ik schaam me voor mijn land." Letse minister weg door herdenking SS De Letse minister van Mi lieu, Einars Cilinskis, wordt ontslagen omdat hij morgen wil deelnemen aan een op tocht die de Waffen SS eert en herdenkt. Premier Laim- dota Straujuma heeft gezegd dat Cilinskis de laan uit vliegt. De jaarlijkse mars drijft de spanningen met de Russisch sprekende minder heid en met het buurland Rusland op de spits. Gerechtshof: roken op balkon mag Op steeds meer plekken mag je ook bij de oosterbu ren geen sigaret meer opste ken. Maar op je eigen balkon is dat nog wel toegestaan, zo heeft het gerechtshof in het Duitse Potsdam gisteren be slist Twee niet-rokers had den een klacht ingediend te gen hun onderburen. Die rookten regelmatig op hun balkon en de rook trok naar boven. Labour-icoon Tony Benn overleden De bekende Britse politicus Tony Benn is op 88-jarige leeftijd overleden. Dat heeft zijn familie gisteren bekend gemaakt. Benn, van de La bour Party, was vijftig jaar actief als parlementslid en minister onder de Britse pre miers Harold Wilson en Ja mes Callaghan. Pas in 2001, al ver in de 70, stelde hij zich niet meer verkiesbaar. Opname Sarkozy moet van internet Opnames van telefoonge sprekken van de Franse ex-president Sarkozy en zijn vrouw moeten van de nieuwssite Atlantico.fr wor den verwijderd. Dit bepaal de de rechter in Parijs. De ge sprekken werden in 2012 hei melijk opgenomen door een vertrouweling van Sarkozy. De president is te horen ter wijl hij met medewerkers zijn campagne bespreekt. In Adelaide gingen deze week de vlaggen uit nadat minister-presi dent Tony Abbott aankondigde dat op luchtmachtbasis Edin burgh een nieuwe vloot drones zal worden gestationeerd. De rege ring wil mogelijk zeven toestellen aanschaffen. Met de aanschaf is een bedrag gemoeid van maxi maal 2,1 miljard euro. De voorkeur gaat uit naar de MQj4C Triton, een drone die spe ciaal is bedoeld om grote afstan den te kunnen overbruggen. De toestellen kunnen 33 uur in de lucht blijven en leggen in die pe riode tot 15.000 kilometer af, meer dan de afstand tussen Syd ney en Londen. Volgens een ver klaring van Abbott zullen de toe stellen worden ingezet om 'onze maritieme rijkdommen, inclusief onze energiebronnen in het noor den van Australië te beschermen en om onze grenzen te bewaken'. Liefst 11 procent van de oceanen bevindt zich in het gebied dat Au stralië tot haar invloedssfeer re kent. Die gebieden hebben een groot strategisch belang. Zo wordt 80 procent van de Chinese olie via de Indische Oceaan aange voerd. Ook andere Aziatische lan den maken gebruik van routes over de Indische oceaan voor de aanvoer van hun grondstoffen. De Tritons lijken op een combina tie tussen een straaljager en een zweefvliegtuig. Het toestel heeft een spanwijdte van veertig meter en kan tot een hoogte van 18 kilo meter vliegen. In plaats van een glazen cockpit, is er een stalen kap met een ronde neus. Een cock pit is niet nodig, want het toestel wordt op afstand bestuurd en er zitten geen piloten in. De drone is voorzien van radars, sensoren en camera's. Daarmee kunnen bijvoorbeeld scheepsbe wegingen in de gaten worden ge houden. Op die manier kunnen il legale vissersschepen worden op gespoord, of schepen met boot vluchtelingen. Wanneer een ver dacht schip wordt gesignaleerd, komt de marine in actie om het te controleren en eventueel terug te sturen. De drones moeten er voor zorgen dat de marineschepen ef fectiever kunnen worden ingezet. In de Zuidelijke IJszeeën zouden de Tritons kunnen worden inge zet om de Japanse walvisjagers te controleren. Boven land kunnen de toestellen worden ingezet tij dens bosbranden. De infrarode ca mera's kunnen, dwars door dikke rookwolken heen, brandhaarden opsporen, net als de motorblok ken van vluchtende voertuigen. De Triton is nog in ontwikkeling en wordt op zijn vroegst in 2017 opgeleverd. WASHINGTON - Het onderzoek naar de verdwenen Boeing van Malaysia Air richt zich steeds meer op een scenario waarbij het toestel met opzet van koers veran derde en nog lang doorvloog na dat het contact was verbroken. De Amerikaanse krant Wall Street Journal meldde gisteren op basis van bronnen rond het onder zoek dat het toestel nadat het con tact was verbroken nog vijf uur gegevens naar satellieten stuurde over snelheid en hoogte. Bij het laatste signaal vloog het toestel op normale hoogte boven water, maar de bronnen vertelden niet welke koers het toestel had gevlo gen. Het is onduidelijk waarom de signalen stopten. Persbureau Reuters meldde op ba sis van onderzoeksbronnen dat uit gegevens van de Maleisische militaire radar blijkt dat de ver miste Boeing wellicht met opzet een andere koers heeft gekregen en richting de Indiase eilanden groep Andamanen vloog. AFVALLEN WAS NOG NOOIT ZO MAKKELIJK! .volgende keer weer! ZATERDAG 15 MAART 2014 vlag en dundoeken van eigen makelij om de schouders, foto Valery Matytsin/HH RIGA POTSDAM LONDEN PARIJS kritiek door onze correspondent Robert Portier CANBERRA - Australië gaat drones inzetten om de grenzen te bewa ken. De toestellen kunnen vanaf grote hoogte de oceaan in de ga ten houden en scheepsbewegingen controleren. De regering hoopt zo ook bootvluchtelingen te onder scheppen. Bus reizen Auto reizen Vlieg reizen www.dejongintra.nl/amerika Bel 0180 - 457 803 of ga naar uw ANVR reisbureau Eazy Shape is momenteel het nummer 1 dieet product in Nederland. Al duizenden Nederlanders vallen eindelijk snel, gezond en blijvend af! ACTIE: Bestel vóór 11 april telefonisch of op onze website en ontvang een maandpakket voor €59,95 in plaats van €79,95! Wetenschappelijk bewezen werking Gegarandeerd resultaat v" Vandaag besteld, morgen in huis Tel: 088 777 2000 Website: eazyshape.nl Verre reizen Steden reizen Reissom exclusief 2,50 calamiteitenfonds, 17,50 reserveringskosten en eventuele vluchttoeslagen De nieuwe generatie Eazy Shape shakes zijn een revolutie op het gebied van dieet producten. Eazy Shape ondersteunt je bij het snel en blijvend bereiken van je streef- gewicht. Ook gaat het de veroudering van de huid, spieren en botten tegen! INHOUD MAANDPAKKET: 4 heerlijke smaken Gratis coaching Shaker cadeau! Dieet handboekje

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 9