iLDRV 3 'ersoonlijk BRASSERIE D'ANVERS: DE REALITEIT NA EEN HEFTIGE GEBEURTENIS WIE: Lesley Kerkhove RANKING: 240 GEBOREN: 14 november 1991 INTERESSE:: shoppen en muziek TENNIST: vanaf 4 jaar Sponsorplan Een duidelijke zaak voor ondernemers ZATERDAG 15 MAART 2014 hee veel geld Lesley Kerkhove: 'Altijd op zoek naar sponsors.' TTA houdt zich naast sponsorcontrac-. ten en de financiële zaken onder ande re ook bezig met het management en tennisclinics. Dat heeft een aantal sponsors opgeleverd. Angelique van der Meet speelt com petitie in Nederland (Lobbelaer in Ze venbergen) en in de Duitse Bundesli- ga bij Damen uit Essen. "Ik ben al een jaar of vijf fulltime tennisspeel ster. Dat bevalt me goed, anders was ik er wel mee gestopt. Ik heb de afge lopen toernooien van Nottingham en Preston vrij goed gespeeld. Het gaat al jaren met ups en downs, maar over het algemeen is er een stijgende lijn. Op tactisch vlak is er nog wel wat te halen, zoals het lezen van de zwakke plekken van de tegenstanders", aldus Angelique van der Meet, die ruim een jaar geleden met succes haar de buut maakte in het Fed Cup team. Lesley Kerkhove heeft samen met haar ouders een sponsorplan opge steld. Door een drietal sponsorpakket ten aan te bieden, zoekt Kerkhove ac tief het bedrijfsleven op. „Natuurlijk is er voor de sponsors 'een return of investment', want voor wat hoort wat." De drie sponsorpakketten voor zien in diverse promotieactiviteiten voor bedrijven zoals reclame op de tennisoutfit van Lesley," een door haar te verzorgen privéclinic, bedrijfsbe zoeken en dergelijke. Inmiddels bivakkeert Lesley Kerkho ve rond plaats 240 van de Women Tennis Association (WTA). „Mijn eerste doel is de top honderd van de wereld te bereiken, om me daarna te richten op de top vijftig. Hier heb ik alles voor over. De speelster uit Schouwen-Duive- land, die in 2011 zowel Nederlands indoor als outdoor kampioene werd, heeft begin 2014 haar debuut ge maakt in het Nederlandse Fed Cup team. In het voorjaar speelt Kerkhove competitie in de eredivisie bij Zand- voort, gevolgd door competitie in Duitsland in de Bundesliga bij Re gensburg, vlakbij München. De com petitie betekent een financiële com pensatie voor de vele reis- en verblijf kosten die gemoeid zijn met de inter nationale toernooien. www.lesleykerkhove.nl www.angeliquevander- meet.com NOTARISPRAKTIJK VAN DONGEN Dam 37, Middelburg 0118 629155 www.notaris-vandongen.nl Deze keer geen DRV-adviseur aan het woordmaar een Zeeuwse on-dernemer zélf. Twee welteverstaan: Jeannet Hillebrand en Isabelle Knaepen van Brasserie d'Anvers in Goes. Belgisch genieten Beiden hebben al jarenlang ervaring in de Nederlandse en Belgische horeca als ze in 2006 samen met hun toenmalig compagnon Brasserie d'Anvers opstarten. Hun passie: mensen laten genieten van een stukje Bel gische cultuur, gezelligheid en natuurlijk lekker eten. De brasserie in het historische pand aan de Magdalena- straat groeide in de jaren erna uit tot een begrip in de bin nenstad. Isabelle legt uit: "wij wilden graag het Belgische 'pure genieten' neerzet ten in Goes en een trefplek creëren voor een breed publiek." Zeer grote brand De zaken verliepen voorspoedig, tot woensdag 11 september 2013. In de nacht van dinsdag op woens dag ontstond namelijk een brand in het naastgelegen pand. Deze brand leek onder controle, totdat ook rookontwikkeling ontstond in de dakconstructie van d'Anvers. In de uren erna ontstond in de brasserie een zeer grote brand, die uiteindelijk het hele pand ver woestte. Voor Jeannet en Isabelle een enorm heftige gebeurtenis en een harde realiteit. "Je ziet alles waar je zo keihard voor gewerkt hebt voor je ogen verdwijnen en je kunt niets doen. Dat is natuurlijk verschrikkelijk." Hoe dan verder? Desondanks zijn ze meteen aan de slag gegaan om zo snel mogelijk zaken te regelen. "Je moet natuurlijk verder, alleen na zo'n gebeurtenis weet je echt niet meteen waar je moet beginnen. Gelukkig kregen we veel steun van mensen om ons heen, tekeningen en kaartjes van gezinnen met kinderen die vaak bij ons kwamen. Dat was erg fijn." Isabelle: "zakelijk gezien zoek je op zo'n moment iemand die je kunt vertrouwen en die je op weg kan helpen. Marco Utermark, onze adviseur bij DRV, is ge lukkig meteen gekomen. Hij heeft ons eerst in contact gebracht met een goede verzekeringsexpert. Vervol gens is hij met ons aan tafel gaan zitten. Alles moet geanalyseerd worden, van de investeringen die je hebt gedaan tot je hele inboedel, je personeelskosten, echt alles. Het is enorm fijn dat iemand dan rusf voor je kan creëren, je voorziet van de stukken die je nodig hebt en je helpt de lopende zaken te regelen. Vervolgens zijn we in gesprek gegaan met een architect en een aannemer die ons helpen met de wederopbouw van het pand. Dit in een goede verstandhouding met de gemeente." Je zaken goed geregeld hebben is essentieel De komende periode zijn Isabelle en Jeannet dan ook erg druk met de wederopbouw. "We krijgen nog altijd veel vragen over de brand, maar wij zijn nu vooral be zig met opnieuw opengaan." Wat ze erg belangrijk vin den om mee te geven aan andere ondernemers, is hoe belangrijk het is om je financiële huishouding goed op orde te hebben. "Mensen denken 'dat overkomt mij niet', maar als het je wél overkomt - en wij weten nu wat dat in de praktijk inhoudt- dan heb je een nog gro ter probleem als je je financiële zaken niet goed ge regeld hebt. Het- kan dan zelfs zo zijn dat je helemaal niet opnieuw kunt opbouwen. Ook toen er nog niets aan de hand was, bleef onze accountant kritisch en checkten we samen regelmatig of de financiële huis houding nog up-to-date was." Jeannet sluit af: "dit jaar zullen we in ieder geval een prachtig nieuw pand openen waar opnieuw Brasserie d'Anvers te vinden is en dezelfde sfeer en gezelligheid. We gebruiken voor de opbouw ook historische archief foto's van het pand. Veel elementen blijven zoals het was, maar we hebben nu wel de kans om sommige din gen nog beter in te delen. Zo komt de keuken straks bijvoorbeeld op de begane grond." DRV Accountants Adviseurs is met een team van 420 medewerkers en 11 vestigingen in Zuidwest-Nederland een inspiratiebron voor nuchtere ondernemers.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 99