i I Zomer Column Colofon Tennis topsport en sponsoring ERSOONLIJK TT A WIE: Angelique van der Meet WTA RANKING: 350 GEBOREN: 20 februari 1991 UITSPRAAK: tennis kost meer dan het oplevert PROF SINDS: 2009 FOTO VOORPAGINA.' Lesley Kerkhove, toptennisster op zoek naar sponsors. Foto: Dirk-Jan Gjeltema. deOndernemer is een uitgave van Wegener Media deOndernemer heeft een bereik van 175.600 lezers REDACTIE: Erik van Gruijthuijsen Ron Gregoor T: 088-0137114 VORMGEVING: COMMERCIE: Angela van Eek Ivo van der Velde Marcel Schreur ADRESGEGEVENS: salescoördinatie Postbus 91 4330 VB Middelburg E: deondernemer@pzc.nl WEBSITE. T:advertenties: 088-0139997 www.deondernemer-pzc.nl Topsport koste! Lesley Kerkhove (22) uit Zierik- zee en Angelique van der Meet (23) uit *s- Heer Abtskerke. Twee nuchtere Zeeuwse meiden die be horen tot de nationale tennistop. Allebei hebben ze dezelfde ambi tie: doorstoten tot de top vijftig van de wereld. Maar dat kost veel geld. Kerkhove en Van der Meet zijn dan ook constant op zoek naar sponsors die hun droom hel pen waar te maken. Tekst: Henk van de Voorde Foto's: Dirk-Jan Gjeltema en Aad Meijer ZIERIKZEE -De weg naar de absolu te top is grillig, zwaar en kost handen vol geld. Successen tijdens de interna tionale toernooien (Challengers) zijn broodnodig. Hoe hoger de klassering op de wereldranglijst, hoe groter de interesse van het bedrijfsleven met be trekking tot sponsoractiviteiten. Kerkhove en Van der Meet zijn suc cesvol. Tijdens het laatste Challenger in het Engelse Preston won Kerkho ve in het 25.000 dollartoernooi vier wedstrijden op rij en strandde in de kwartfinale. Van der Meet zegevierde drie keer in successie en moest in de tweede ronde van het hoofdtoernooi bij een 5-2-achterstand in de eerste set opgeven (vanwege een onwillige borstspier). Kerkhove en Van der Meet, respectie velijk de nummer 240 en 350 op de wereldranglijst, zijn bezig aan een in ternationale opmars. Daarvoor moe ten ze de hele wereld over reizen en dat kost geld. Zoveel, dat dit niet te rug te verdienen is met het prijzen geld. Lesley Kerkhove wordt in haar car rière begeleid door haar ouders Ro bin en Carina en trainers Niels Ste- merdink, Erik Brummer en Hans Kroon. Op het gebied van materiaal wordt ze ondersteund door kleding- sponsor Lotto en racketsponsor Wilson.„De speelsters uit de top hon derd nemen allemaal hun privétrainer mee naar de internationale toer nooien. Op topniveau is het belang rijk dat speler en coach elkaar heel goed begrijpen. Helaas kan ik het me financieel niet veroorloven dat Niels wekelijks met mij meereist naar de in ternationale toernooien." Datzelfde geldt voor Angelique van der Meet, nummer 350 op de WTA ranking. "Mijn profcarrière kost nog altijd meer kost dan hij oplevert." Net als de meeste Nederlandse top- speelsters heeft ook zij een kleding en racketsponsor en heeft ook zij haar technische 'staf. De Zuid-Beveland- se, die in Roosendaal woont, is daar door mede aangewezen op sponsor gelden. Van der Meet en Kerkhove hebben hun hoop gevestigd op het bedrijfsle ven. Extra financiële ondersteuning vanuit Zeeland of daarbuiten is kei hard nodig. Anders is de kans dat ze hun dromen waar kunnen maken niet zo heel groot. In 2009, bij de start van haar profcar rière, is Top Tennis Angelique (TTA) opgericht om de belangen van Angelique van der Meet als professio neel tennisspeelster te behartigen. Angelique van der Meet: Tennis kost meer dan het opbrengt.' Zo, de zomer is begon nen. Voor mij tenmin ste. Voor het eerst dit jaar heb ik voet gezet op de Zeeuwse stran den. En wel die van Domburg, Zoutelande, Dishoek en Vlissingen. Half zuid Nederland had een week vakantie, dus vond ik dat ik wel een weekend je zee verdiend had. Prettige bijkomstigheid was dat het bijna twintig graden was. En ik had een mooie smoes: we hebben deze maand een special over de horeca. Dan moet ik toch controleren of alles wat die horecamensen te vertel len hebben, echt klopt. Nou, het klopt. Ik klaag niet. Vriendelijk en vooral eerlijk per soneel, dat ondanks de drukte de tijd nam om die vriendelij ke oude man die hier al jaren komt, uitgebreid te woord te staan. Toen ik op een overvol terras iets te eten wilde bestel len, zei een aardige serveerster dat het wel een half uur kon duren vanwege de drukte. Niet erg toch? Want het biertje was er binnen een minuut. Ik ben.aan een jubileumjaar begonnen. Want het is deze zo mer precies zestig jaar geleden dat ik voor het eerst vakantie vierde in Zoutelande. Ik was vier. Met een groot gezelschap (naast mijn eigen ouders en zus zo'n stuk of tien neven en nichten en twee ooms en tantes) zaten we daar in een tot een stacaravan omgebouwde verhuiswagen. Bij boer Stroo. Daarheen gereden door een chauffeur met de toepasselijke naam Frans Langeweg. Sinds mijn vierde ben ik ieder jaar te rug geweest. In het begin eens per jaar, maar de laatste tien jaar wel een keer in de twee weken. Zomer of winter, het maakt mij niet uit. Tot voor kort had ik een foto van het cen trum van Zoutelande als achtergrond op mijn pc. Die is intus sen vervangen door een foto van mijn kleinkinderen. Die ik op hun beurt volgend jaar weer meeneem naar Zoutelande. Zodat ook zij makkelijk hun zestig jarig jubileum kunnen ha len. En zo is de cirkel dan weer rond. Ron Gregoor

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 98