48 SPORT Doelman komt over van Zaamslag. Hoek haalt ook Belgische verdediger en verlengt overeenkomst met Fabian Wilson. Industrieweg 2 4561 GH Hulst (Zeeuws Vlaanderen) ELKE ZONDAG OPEN www.morres.com EEN WERELD VOL WOONPLEZIER HOEK - Zaterdag-hoofdklasser Hoek heeft twee nieuwe spelers aan de selectie voor komend sei zoen toegevoegd. Doelman Mitchell Braafhart komt over van Zaamslag, linksback Mathieu Voet maakt de overstap van het Belgische Lovendegem. Daarnaast heeft de technische commissie ook de overeenkomst met Fabian Wilson verlengd. In die overeenkomst is wel een clausule opgenomen, want RKC Waalwijk is nog steeds geïnteres seerd in de diensten van Wilson. Of de eredivisieclub de rechts back ook daadwerkelijk vast kan leggen is afhankelijk van verschil lende factoren. Blijft RKC in de eredivisie? Welke contracten lo pen bij een eventuele degradatie nog door en welke niet? En Wilson wil zelf ook kijken of een eventuele aanbieding aantrekke lijk genoeg is om zijn baan op te zeggen en Hoek te verlaten. Daarover zijn afgelopen week af spraken gemaakt met de techni sche commissie van Hoek, die voor volgend seizoen nu vijftien spelers heeft vastgelegd. Wilson is van de huidige selectie de twaalfde speler die bijtekent. Daarnaast is de komst van Ma- teusz Kuzmicki (nu gestald bij Maldegem), Voet en Braafhart ze ker. Mathieu Voet is een twintigja rige, snelle linksback die nu voor Lovendegem speelt. Een terug keer van Jorrit D'Haeseleer, waar over gespeculeerd werd, is van de baan. De spits, die vorig seizoen topscorer was van Hoek, heeft bij Gent-Zeehaven getekend. Mitchell Braafhart (19) keert wel terug bij Hoek. Bij de Zeeuws-Vlaamse club speelde hij al jarenlang in de jeugd. Op zijn zeventiende vertrok hij naar Zaamslag, waar hij eerste keeper werd. Braafhart maakte vervol gens de overstap naar Cercle Brug ge, maar bij de Belgische club moest hij na één seizoen vertrek ken. Afgelopen zomer keerde hij terug bij Zaamslag, waar hij in eer ste instantie Guido Vinke voor zich moest dulden. Sinds novem ber is Braafhart weer eerste keus onder de lat en strijdt hij met de eersteklasser tegen degradatie. Braafhart zal bij Hoek de strijd aan moeten gaan met Jordi de Jonghe. Tweede doelman Davy Versprille vertrekt na één seizoen bij de hoofdklasser. „Ik stop met keepen", aldus Versprille. „Ik ga naar Merendree, dat in tweede provinciaal speelt, en wil weer gaan voetballen." Versprille is de enige speler bij Hoek van wie een vertrek nu vast staat. Met Guillaume Clinckemail- lie, dit seizoen goed voor zeven goals, heeft de technische com missie nog geen gesprek gehad. De club lijkt verder te willen met Gilles Pottie, die in januari naar Hoek kwam en inmiddels basis speler is. Over de toekomst van Yves Nyemb (die vaak gebles seerd is geweest), Hakim Bouche- ta, Urvin van Hekelen en Aaron de Witte (ook pas sinds januari bij Hoek) moet op korte termijn meer duidelijk worden. Bij Hoek willen ze er de komende maanden alles aan doen om de fel begeerde promotie naar de top klasse veilig te stellen. Vandaag kan de ploeg thuis tegen Delta- sport de volgende stap zetten. De uitwedstrijd in Vlaardingen werd eind oktober met 0-5 gewonnen. „Dat telt niet meer", zegt Kenny Verhoene. „Ik heb de spelers ook duidelijk proberen te maken dat dit een heel belangrijke wedstrijd is. Volgende week willen we nog steeds een voorsprong van mini maal zeven punten hebben als we naar ASWH gaan." Bij Hoek, dat dinsdag ten koste van IFC (0-2) de kwartfinale van de districtsbeker bereikte, kamp ten verschillende spelers donder dagavond met pijntjes. Jordi de Jonghe trainde niet omdat hij last had van zijn rug. „Het begon van ochtend en werd gedurende de dag alleen maar erger", zei de doelman, die 's avonds behandeld werd. „Ik hoop gewoon te kun nen spelen tegen Deltasport." Met Kyle Doesburg, die tegen IFC na veertig minuten uitviel, zal Verhoene geen risico nemen. „Ky le heeft een scan laten maken en daarop was geen schade te zien. We kijken tijdens de warming-up hoe het gaat." Een mogelijk vervanger van Does burg - Yves Nyemb - is ook afwe zig. De spits viel vorige week ge blesseerd uit bij het tweede en was donderdag ziek. Verhoene: „Hij is er dus sowieso niet bij." Ibrahim Eryürük doet met het tweede elftal mee om wedstrijd ritme op te doen. Fabian Wilson, die tegen Stedoco geblesseerd uit viel en daardoor de duels met Smitshoek en IFC miste, heeft nog wat last van zijn kuit maar be hoort wel tot de selectie. Wilson begint op de bank. Vraag naar jÉe voorwaarden of kijk op morres.com" Braafhart keert terug bij Hoek door Barry van der Hooft Mitchell Braafhart in actie voor Zaamslag tijdens het duel met Alblasser- dam. De doelman keert terug bij Hoek. foto Mark Neelemans

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 48