I i I I I Zeeuwen beginnen toernooi met nederlaag Grote belangstelling voor Zeeland Outdoor 4_ SPORT 45 v*é& #- 8®6ft)Q.ffnD 8®QÖ3 rt de revalidatie stond ze weer op een snowboard. „Ik ben onder andere met NOCNSF jaren bezig geweest om onze sport op het Paralympisch programma te krijgen", vertelt ze. „Dat dat gelukt is, was al een overwinning. Toen we onderweg waren naar Sotsji, kneep mijn coach Edwin Spee (tevens haar man) me even in mijn arm. Het ging écht gebeuren. En nu sta ik hier met een gouden medaille om mijn nek. Het voelt fantas tisch." Naast haar eigen prestaties is Men tel druk met het begeleiden van jonge sporters. „Dat vind ik mis schien wel belangrijker dan mijn eigen prestaties", lacht ze. De an dere Nederlandse snowboarders komen stuk voor stuk uit haar team. Lisa Bunschoten werd ze vende, maar had op meer ge hoopt. Chris Vos (dertiende) en Merijn Koek (veertiende) waren tevreden met hun Paralympisch debuut. „Ik ben trots op ze alle maal. Het is prachtig hoe zij zich de afgelopen jaren verbeterd heb ben", glundert Mentel. „En ze heb ben het hier goed gedaan." De Graag, die vorig jaar als twee de eindigde, kreeg het tegen een sterk spelende Vitalia Doumesh steeds lastiger en werd uiteinde lijk geveld door een fraaie vijfklap per. Van Ombergen verloor van titel- houdster Nina Hoekman. De ern stig zieke speelster uit Zutphen, die gisteren gesecondeerd werd door toernooidirecteur Aart Walra ven, liet Van Ombergen een schijf je winst pakken, maar brak daarna snel door op de uitgedunde linker vleugel van haar opponente. De voorronde kreeg gisteren in het Beach Hotel in Zoutelande zo als verwacht een spetterende ont knoping. Mei-Jhi Wu en Laura Timmerman werden winnaar van hun voorrondegroep en plaatsten zich rechtstreeks voor de finale. Voor de overige twee finaleplaat sen moest in beide groepen een barrage gespeeld worden. De jon ge Wageningse Ester van Muijen versloeg Nicole Schouten twee keer en Jacqueline Schouten liet de Friese veterane Iepie Poepjes in beide barragepartijen kans loos. Vandaag staan er twee rondes op het programma. De tweede ronde begint om 9.30 uur en om 15.00 uur zet arbiter Cor Boot de klok ken in werking voor de derde ron de. Zondag begint om 12.00 uur de vierde ronde. Organisator Martin de Kroo was aanvankelijk een beetje sceptisch over het nieuwe evenement. „Vooraf hoopte ik dat er niet al leen Belgen onder de buitenland se deelnemers zouden zitten. Toen de Belgische jeugdbonds- coach belde met de vraag of onze wedstrijd een selectiewedstrijd voor het jeugd-EK zou kunnen zijn, was ik al apetrots. Maar daar na kreeg ik aanmeldingen uit de hele wereld binnen. Al onze ver wachtingen worden overtroffen." De Kroo heeft naast inschrijvin gen uit België aanmeldingen uit Noorwegen, Finland, Zweden, De nemarken, Duitsland, Engeland, Zuid-Afrika, Uirkije, Portugal, Rusland en de VS ontvangen. De in Zeeuws-Vlaanderen geboren en getogen Claudia Fassaert staat op de lijst. Zij kwam op de laatste Olympische Spelen voor België uit. Andere bekende namen zijn die van Patrick van der Meer en Marlies van Baaien en de Duitse Annabel Balkenhol. In totaal staan 170 combinaties ge noteerd. Het aanbod is zo groot dat Zeeuwse deelnemers voorlo pig op de wachtlijst staan. Zo moeten Thamar Zweistra en Din- ja van Liere afwachten of de KNHS hen toelaat. Rood De Nooijer bij uitwinst Dordrecht FC Dordrecht heeft in de Jupi- ler League met 2-0 gewonnen van VW Venlo. Assistent trainer Gérard de Nooijer werd in Venlo met rood van het veld gestuurd na een op stootje bij de dug-out van Dordrecht, waarbij VWers Joeri Schoijen en Oguzhan Türk betrokken waren. Tholenaar Wilber Kousema ker begon in de basis en werd in de 79e minuut gewis seld. Dordrecht staat nu eer ste en heeft twee punten meer dan Willem n, dat één wedstrijd tegoed heeft Nick van der Lijke actief in Vlaanderen Nick van der Lijke rijdt woensdag 19 maart de se- mi-klassieker Nokere Koer- se. De Middelburger die uit komt voor Belkin rijdt de Belgische koers die van Ron- se naar Nokere voert en fi nisht op de kasseien. Veel van de beklimmingen en af dalingen zijn bekend van de Ronde van Vlaanderen. Twee dagen later mag Van der Lijke weer aan de bak, nu in de Handzame Classic. Kwiatkowski leidt Tirreno-Adriatico In de Tirreno-Adriatico nam topfavoriet Michal Kwiat kowski aan de vooravond van het klimweekeinde de leiderstrui over van zijn OPQS-ploeggenoot Mark Ca vendish. Peter Sagan won zijn gebruikelijke rit. De Pool Kwiatkowski volgde als tweede. De Nederlanders Bauke Mollema en Robert Gesink volgden op korte ach terstand van het eerste groepje. „We zijn tevreden", liet Gesink weten. Betancur lost Thomas af aan kop Carlos Betancur (AG2) pakte gisteren dankzij de bonifica tieseconden van zijn twee de ritzege op rij in Parijs-Ni- ce het gele tricot over van Sky-kopman Geraint Tho mas. Tom Jelte Slagter raak te door materiaalpech, een kapotte derailleur in de laat ste twee kilometer de aan sluiting met de voorste ren ners kwijt en viel uit de top tien. Huntelaar helpt Schalke aan winst Klaas-Jan Huntelaar heeft Schalke 04 weer aan een overwinning geholpen. Met twee doelpunten leidde de Nederlandse spits zijn ploeg gisteren langs FC Augsburg: 1-2. Huntelaar scoorde vori ge week al drie keer tegen TSG Hoffenheim (4-0). Dankzij de productiviteit van Huntelaar is Schalke 04 opgeklommen naar de der de plaats in de Bundesliga. ZATERDAG 15 MAART 2014 I A>- JK Bibian Mentel op het onderdeel snowboardcross (boven) en met de me daille (rechts), foto's Mathilde Dusol/VI Images en Soenar Chamid/VI Images door Daaf Kasse ZOUTELANDE - De twee Zeeuwse troeven in het Nederlands damkam pioenschap voor vrouwen, Leonie de Graag en Rianka van Ombergen, zijn gisteren begonnen met een ne derlaag. door Koen de Vries NIEUW- EN SINT JOOSLAND - De Zeeuwse paardensport lijkt een groot evenement rijker. De belang stelling voor CDI Zeeland Out door International, dat van 3 tot en met 6 april voor het eerst bij Stal de Kroo in Nieuw- en Sint Joosland wordt gehouden, is bijzonder groot De hoogste rubriek, de Grand Prix, is met dertig combinaties overbevolkt VEN LO MIDDELBURG AREZZO FAYENCE AUGSBURG

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 45