3 Elsevier Belasting Almanak 2014 Sleo?L0S»rt6 vooe Kiz/MP <£©£F zeeuvS vfcAANcepeM 38 MENINGEN brieven Cor de Jonge Windmolens Dodenherdenking Tuinmuur aan vL/ywpezen Reimerswaal Raketten Vuilniswagen €32,50 pzc.nl/webwinkel Hoewel ik ook niet gelukkig ben met de voorgestelde zoeklokatie voor windmolens tot aan de grens, ik zou ze tegen het kanaal aan willen houden en op indus trieterreinen, vind ik de reactie van TOP op dit verhaal buitenpro portioneel en een vorm van selec tieve verontwaardiging. Waarom wel in de kanaalzone allerhande foeilelijke fabrieksinstallaties maar geen energieproductie-in stallatie van notabene schone energie. Als je daarbij bedenkt dat molens na afschrijving heel mak kelijk af te breken zijn en geen rot zooi achterlaten, zou je toch den ken dat dit een ideale oplossing is voor een deel van de energiebe hoefte. Dodenherdenking, 4 mei, valt dit jaar op zondag. In streng orthodoxe gemeenten in de biblebelt wordt deze herden king verplaatst naar zaterdag 3 mei. Dit denken past in de zegs wijze 'Holland op z'n smalst'. Bij de entree van het Watersnood museum in Ouwerkerk raakte ik aan de praat met een man die zijn hele jeugd in de ark aan de Oude Haven in Zierikzee heeft ge woond. Nu als toerist terugge keerd, was hij blij verrast dat de muur grenzend aan het Kraan plein hoogstwaarschijnlijk ge spaard zou blijven. Bij springtij zag hij vanuit bed over de 'tuin muur van zijn vader' de rode lamp van de brulboei staan. Deze vergeleek hij met hem als hij met verheven stem tot de orde werd geroepen, omdat hij nog laat lag te lezen. Zijn vader zou ongetwijfeld be zwaar hebben aangetekend tegen die Spaanse trappen. Hoe kon ie mand zoiets voor Zierikzee beden ken? Hopelijk zullen mensen van die 11.000 handtekeningen en an deren die het historisch karakter van Zierikzee een warm hart toe dragen hun stemgedrag 19 maart mede laten bepalen door het stem gedrag van de partijen die de laat ste raadsvergadering daarover kleur durfden bekennen. De heer Sinke (SGP) spreekt over kansen voor "identiteitsgebonden zorg" in de WMO (krant van 14 maart). Waarom preekt de SGP al tijd alleen voor eigen parochie? De WMO geeft recht op zorg en keuzevrijheid voor alle burgers en draait om zorg voor elkaar, res pect en medemenselijkheid, onge acht welk geloof (of ongeloof) men belijdt. Het kan toch niet zo zijn dat men straks lid moet zijn van de SGP of van de Gerefor meerde Gemeente om van goede zorg verzekerd te zijn in de Ge meente Reimerswaal? 'Militante' Palestijnen hebben wél meer dan 20! raketten afge schoten op Israël. Ze hebben nau welijks schade aangericht, maar toch. Dat daarvoor zeker 4 mensen in Gaza en 6 mensen, waaronder een rechter uit Amman, zijn dood geschoten door Israël, wordt er niet bij vermeld. Net zo min als het kritische rapport over Israël van Amnesty International wordt vermeld waarin staat dat Israëli sche troepen op de bezette Weste lijke Jordaanoever afgelopen drie jaar een enorme minachting heb ben getoond voor de levens van tientallen Palestijnse burgers, on der wie kinderen. In alle gevallen leken de Palestijnen die zijn ge dood geen directe bedreiging te vormen. In sommige gevallen is er bewijs dat ze opzettelijk zijn gedood. Dat zou neerkomen op oorlogsmisda den. De nieuwe vuilniswagen heeft een zijlading, lazen wij onlangs. Er werd gratis een grotere kliko aangeboden. Voordelen van de wa gen met zijlading die ik mocht er varen zijn: Doordat het beladen stapje voor stapje geschiedt zijn wij uren later aan de beurt en hoe ven we ons 's morgens niet te haasten om de bak buiten te zet ten. Ook over het ophalen van de bak zie ik een lichtpuntje: bij twijfel of de bak leeg is kan ik van verre aan het gemorste afval op straat zien waar men pogingen heeft ge daan om het meeste vuil in de zijl ader te laten verdwijnen. Moch ten er in het vervolg nog gele kaar ten uitgedeeld worden dan is de bedenker van aanschaf van ge noemd probeersel de eerste die er één verdient UstvitR Lezersprijs 32,50 Brieven (max. 150 woorden) richten aan: Lezersredacteur PZC Postbus 91 4330 AB Middelburg 0118-434005 lezersredacteur@pzc.nl P. Clijsen Donzevisserstraat 61, Terneuzén Jaap den Hollander Deltaweg 17, Haamstede Dick Doeswijk Touwbaan 10 Zierikzee Conny van Dixhoorn Hoogaarsplein 5, Yerseke Corrie van der Hart Vronesteijn 46, Oostkapelle Kees Baan Wijdauplantsoen 29, Middelburg Wf Deze complete en actuele handleiding voor de aangifte Inkomstenbelasting en premieheffing is een onmisbaar hulpmiddel om te voorkomen dat te veel belasting en premie wordt betaald. Ook në de aangifte is de Almanak zijn geld waard dankzij de extra hoofdstukken over onder meer voordelig beleggen, lenen, verzekeren en wonen. Fiscale onderwerpen zijn toegankelijk, doordat de teksten in begrijpelijke taal zijn geschreven en zijn aangevuld met heldere praktijkvoorbeelden. Actie - Maak kans op een volledig verzorgde 7-daagse reis voor 2 personen naar het 5* Renaissance Aruba Resort Casino. - U vindt de unieke kanscode bij aanschaf in de Elsevier Belasting Uitgaven. Bon pek74dup Elsevier Belastinggids 2014 Hierbij bestel ikx Elsevier Belastinggids a 32,50 *Excl. verzendkosten 4,95 Voornaam: Achternaam: mO vO Straat: Plaats: Postcode Telefoon: E-Mai Ik machtig Buckaroo Payment Services in opdracht van Wegener Media éénmalig het verschuldigde bedrag te incasseren van: IBAN: NL of Bankrekening: Stuur deze bon in een envelop naar: Webwinkel, Postbus 1090,5004 BB Tilburg Handtekening: y Vragen? Bel 0900 - 2021352 (€0,45 p.g. djb Let op: verwerking van een bon order duurt tot 5 werkdagen. Uw bestelling sneller in huis, bestel online!

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 38