gevoelig haarwerken Op naar een duurzaam 's-Heer Hendrikskinderen 149 Cursus kunst en cultuur Frans paradijsje dicht bij huis! WALCHEREN 35 Wethouder hoopt snel duidelijkheid te krijgen over bouw brede school op historische burg in Oost-Souburg. i I mensen woonden die zich verde digden tegen de Vikingen." De Karolingische Burg is een re constructie die in de jaren zestig van de vorige eeuw is gemaakt, zegt Meijlink. „Er zijn aarden pot ten, mantelspelden, sieraden en dierlijke botten gevonden, die alle maal iets vertellen over het leven en het eetpatroon van de mensen toen. Een vrij bijzondere vondst is bewerkt bot, met een drietand, gesneden uit koeienbot en fraai versierd. Dat is elders in Neder land nauwelijks gevonden." In de Burghse Schoole in Burgh-Haamstede, waar ook een ringwalburg ligt, zijn vondsten uit Oost-Souburg te zien. OOST-SOUBURG - Of het mag, daar hoopt wethouder van onderwijs Marin de Zwarte heel snel ant woord op te hebben van de Rijks dienst voor Cultureel Erfgoed. Maar dat het kan, daar is architect Taco 1\iinhof van overtuigd. „Het is mogelijk om op de ringwalburg in Oost-Souburg een gebouw neer te zetten dat groot genoeg is voor twee scholen en dat past bin nen de ruimte die volgens het be stemmingsplan is toegestaan voor bebouwing." De Zwarte hoopt zo snel mogelijk te horen of bebouwing van de burg is toegestaan. „Want we zijn minimaal drie jaar teruggewor pen in de tijd en hebben zeker twee jaar vertraging opgelopen", reageert De Zwarte op het besluit van de gemeenteraad om toch nog eens te onderzoeken of de ringwalburg geschikt is als plek voor één gebouw waarin zowel Tweemaster/Kameleon als Burcht/Rietheim kunnen. „Die lo catie én het alternatief dat de raad onderzocht wil hebben aan de Bermweg, zijn in 2011 al onder zocht. Toen was de conclusie dat de brede school niet op één loca tie kon." De Zwarte gaat vanwege dat tijd verlies versneld aan de slag met het onderzoek naar de ringwal burg. Maar hij zal ook laten bestu deren of het lukt om op die plek binnen het door de gemeenteraad bepaalde bedrag van acht tot ne gen miljoen euro te blijven. Architect Taco Tliinhof van Rot huizen Van Doorn 't Hooft heeft vorig jaar al een ontwerp gemaakt voor een brede school op de Karo lingische Burg. Hij heeft dat on langs aangepast aan de nieuwste inzichten over hoe groot het ge bouw zou moeten worden. Zijn ontwerp gaat uit van een ge bouw met twee etages, waarin de bovenste etage deels in de kap ver werkt is. „Je kunt het vergelijken met een forse boerenschuur." Volgens 1\iinhof is veertig pro cent van de ringwalburg 'archeo logisch zoekgebied' waar niet ge bouwd mag worden. Dan blijft zestig procent over. „Twintig pro cent van de ruimte mag bebouwd worden en daarop lukt het om een brede school te zetten." De helft van de ringwalburg blijft in ieder geval vrij en dus is er ruimte genoeg voor de kinderen om te spelen. Dat kan ook op het zuidoostelijke kwart dat nooit is afgegraven en waar nog historisch waardevol materiaal in de bodem zit. „Daar kun je wel op spelen", zegt Tliinhof. Al in zijn eerste ontwerp ging Tliinhof uit van de oorspronkelij ke bebouwing zoals die duizend jaar geleden op de ringwalburg stond. Dat is in zijn aangepaste ontwerp niet veranderd. „Ik vind het leuk om een knipoog te ma ken naar die oorspronkelijke be bouwing, en om het onderwijs te koppelen aan de historie van de locatie. Bovendien vind ik dat we ook moeten zorgen voor een maat schappelijk gebruik van de Karo lingische Burg. Die koppeling maakt het tot een mooi project." Kapsalon de Jonge kun je prettig blijven wonen op een dorp, ook als de jaren klim men? En kan dat dan ook comfor tabel, met lagere energielasten? Mede door deze vragen zijn de dorpsraad en de gemeente Goes een proef begonnen om te probe ren 's-Heer Hendrikskinderen niet alleen levensloopbestendig en duurzamer te maken, maar ook de bestaande woningen in het dorp te verbeteren door ener giebesparing en cascoverbetering. Studenten van de Hogeschool Zeeland bellen bij iedereen aan met een enquête over het wonen in het dorp, duurzaamheid, ener giebesparing en de levensloopbe stendigheid van de woning. Door de enquête krijgen gemeente en dorpsraad meer duidelijkheid over de wensen op het gebied van wonen in het dorp. Iedereen die de enquête invult, krijgt een infra rood gevelscan van zijn of haar woning, waarop onder meer te zien is of er warmte weg lekt uit de woning. Hiervoor heeft afgelo pen week een camera-auto rond gereden in het dorp. De proef houdt in dat er wordt geëxperimenteerd met verschil lende manieren om particulieren alleen of samen te laten investe ren in hun eigen woning. Prepareerweekend bij Terra Maris Terra Maris in Oostkapelle houdt zaterdag 22 en zondag 23 maart een 'prepareerweekend'. Op beide dagen geven negen preparateurs demonstraties van de verschillende technie ken die gebruikt worden bij de conservering van biologisch materiaal. De demonstraties zijn beide dagen tussen 12.00 en 16.00 uur. Mobiel infbpunt voor slechtzienden Expertisecentrum Visio is van daag met het mobiel informa tiepunt voor slechtzienden en blinden tussen 10.00 en 16.00 uur bij de Ouderenwinkel aan de Kalverstraat 1 in Middel burg. Bezoekers maken kennis met de diensten van Visio. Ook zijn er verschillende hulpmid delen te bekijken, zoals onder meer het gesproken boek, lees- loepen en grootletter agenda's. Uitvoering ONDA in Ons Dorpsleven Brassband ONDA geeft van avond de jaarlijkse uitvoering in zaal Ons Dorpsleven in Rit- them. Blaaskapel De Berglandermuzi kanten uit Bergen op Zoom ver zorgt een gastoptreden. Het concert van brassband ON DA begint vanavond om 20.00 uur. Ouderenwinkel op voorjaarsmarkt De Ouderenwinkel Middel burg neemt zaterdag 22 maart deel aan de voorjaarsmarkt in het Gasthuis te Middelburg. De markt is van 11.00 tot 16.00 uur aan het Noordpoortplein 2. Aan het Noordpoortplein staan tal van kramen klaar waar bedrij ven zichzelf en hun producten presenteren. De markt vindt plaats in de hal en in het restau rant van het Gasthuis. In Ter Reede wordt een serie van drie workshops kunst en cultuur gehouden. Deze cursus is bedoeld om 55-plussers op een speelse, toegankelijke ma nier kennis te laten maken met schilder- en beeldhouwkunst, poëzie, muziek en architec tuur. Er is geen vooropleiding vereist. Plaats en tijd: Ter Ree- de, Vredehoflaan 370, Vlissin- gen, 18 en 25 maart en 1 april van 10.00-12.00 uur. Prijs: 25 eu ro. Info en aanmelden bij de do cent Ans Leek 0118-641767 of bij Ter Reede 0118-448329. pharosreizen of 3-daa^e- Inbegrepen ZATERDAG 15 MAART 2014 Eerst weten of 't mag, en dan of 't kan door Maurits Sep Wij bieden al 50 jaar oplossingen voor tijdelijk of permanent haarverlies. U wordt ontvangen in een aparte ruimte of komen bij u aan huis. Tevens verzorgen wij declaraties voor alle zorgverzekeraars Gravenstraat 23-A Middelburg Telefoon: 0118 612074 www.kapsalondejonge.nl 'S-HEER HENDRIKSKINDEREN - Hoe OOSTKAPELLE MIDDELBURG VLISSINGEN RITTHEM MIDDELBURG ^antub In de Elzas vindt u alles wat Frankrijk zo aantrekkelijk maakt. U logeert langs de Elzasser Wijn route, in Ammerschwihr. Binnen een half uur rijden vindt u vijf van de mooiste wijndorpen van de Elzas: Turckheim, Eguisheim, Ribeauvillé, Riquewihr en Kay- sersberg. Proeft u kaas in de Munstervallei? Of maakt u een ritje langs de Vogezencols uit de Tour de France? En de Cité de l'Automobile in Mulhouse is mis schien wel het mooiste automu seum ter wereld! Of neemt u een kijkje in de mooie stad Colmar? U verblijft in een appartement in Residence Domaine du Golf. De Residence heeft o.a. een zwem bad, sauna en golfbaan. Informatie Reserveringen www.pharosreizen.nl/wegener of via 0900-365 65 65 (20 cpm) met zoek boekcode 16381 of ga naar een van de reisbureaus van VakantieXperts. eiffo per appartement zoek boekcode 16381 3x of 7x overnachting bed- en badlinnen opgemaakte bedden bij aankomst gebruik televisie 1 fles Crémant d'Alsace 1x wijnproeverij 1x routekaart Elzasser wijnroute 1x wandelkaart met Nederlandse vertaling Prijzen 1-k. 2-k. appt. appt. 16/03-04/11 185 239 05/11-20/11 149 199 Prijzen in per appartement (resp. max. 2 en max. 4 personen). Kijk op www.pharosreizen.nl voor het (Haags arrangement. Niet inbegrepen: reserve ringskosten (€20.-) en kosten Calamitei tenfonds (€2,50).

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 35