Archeologen spitten rijke oogst naar boven Speeltoestellen Veere SVRZ houdt afscheidsdagen in Der Boede WALCHEREN 33 'Politici zijn heel vaak mannen. Dat moet anders' VERKIEZINGEN 2014 DE EERSTE KEER In deze rubriek laten we mensen aan het woord die 19 maart voor de eer ste keer gaan stemmen. Vandaag: Nadia van de Woestijne (18) uit Sluis. OOSTBURC - Welke partij het wordt, dat weet Nadia nog niet ze ker. Maar dat ze woensdag op een vrouw gaat stemmen, dat staat vast. „Er moeten meer vrouwen in de politiek", zegt Nadia beslist. „Bij het verkiezingsdebat hier op school waren de politici bijna al leen maar mannen. Dat moet an ders." De scholiere van het Zwin Colle ge heeft niet getwijfeld over de vraag of ze zou gaan stemmen. „Dat is belangrijk. Als je de kans krijgt om mee te beslissen, moet je dat ook doen." Nadia wil zich de komende dagen nog eens goed verdiepen in de standpunten van de negen deelne mende partijen ('dat zijn er trou wens wel erg veel voor één ge meente'), maar heeft er wel al een aantal weggestreept. „Tijdens het forum op school kreeg ik het idee dat lokale partijen als Lijst Babijn en Helder Zeeuws vooral voor ouderen opkomen. Die worden het dus niet." De Sluise heeft daardoor een lich te voorkeur voor een landelijke partij. „En ik ben meer rechts dan links, dus het wordt waarschijn lijk CDA of WD." KOUDEKERKE - Zorgorganisatie SVRZ neemt op vrijdag 28 en za terdag 29 maart afscheid van Huis Der Boede in Koudekerke. Belang stellenden zijn dan welkom. In de verschillende kamers wordt de ge schiedenis in beeld gebracht. Op vrijdag 28 maart is het huis geo pend van 11.00-16.00 uur en op za terdag 29 maart van 9.00-16.00 uur. SVRZ draagt begin april de sleutel van Der Boede over aan de nieuwe eigenaar: een groep inves teerders die villa's op het terrein wil bouwen. Belangstellenden voor de bezichti ging kunnen zich aanmelden via: www.svrz.nl/derboede. make aar Ds van Wouwestraat 20 Serooskerke Walcheren GRIJPSKERKE - Zowel bij het her stel van de vijvers als bij opgravin gen kwamen op 't Hof Ravestein hele bergen scherven uit de grond. De vele restanten van melkteilen verraden dat de buiten plaats in de tweede helft van de achttiende eeuw een melkveehou derij en zuivelproductiecentrum moet zijn geweest, wellicht ge combineerd met een ossenmeste- rij.Oude landschapselementen, zo als de vijvers en grachten bleven nog halfweg de vorige eeuw in stand. Na de ruilverkaveling van 1952-1953 zijn ze gedempt en ver geten. Pas toen het echtpaar Van Montfrans de hoeve kocht, doken deskundigen en vrijwilligers weer in de historie. Sinds 2005 prijkt 't Hof Ravestein daardoor op de Archeologische Monumen- tenkaart als terrein van grote waarde. De Vereniging van Vrij willigers in de Archeologie deed er opgravingen en wisselde erva ringen uit met een keur van des kundigen, onder andere op het vlak van van cultuurhistorie, ar chiefwezen en erfgoed. KOUDEKERKE - De gemeente Veere gaat met de dorpskernen in over leg over de gewenste speelruimte en speelvoorzieningen, te begin nen in Koudekerke, Vrouwenpol der en Westkapelle. Uitgangspunt is dat de dorpen ook zelf bijdragen aan de Voorzie ningen. Dat betekent dat niet al leen aan de dorpen wordt ge vraagd waar de jeugd behoefte aan heeft, maar dat ook wordt be keken hoe er vanuit de dorpen aan kan worden meebetaald. De gemeente zelf heeft jaarlijks 25.000 euro beschikbaar voor het speeltuinenbeleid. De gemeente start het overleg in Koudekerke omdat de dorpsraad daar zelf het initiatief wil nemen. Op 7 april beginnen daar de be sprekingen. I Nadia van de Woestijne - Twee-onder-een-kapwonmg - Grote, zonnige tuin ZATERDAG 15 MAART 2014 Bij de restauratie van 't Hof Ravestein lieten Henk en Willemien van Montfrans ook de oude landschapselementen in ere herstellen, foto Lex de Meester Majolica schotel. Ravestein, eerste kwart 18e eeuw. foto AWN Zeeland Melkteil. Ravestein, vroeg negen tiende eeuw. foto AWN Zeeland In Restaurant Zee&Land organiseren wij van 17 t/m 23 maart de regionale seizoensweek. Tijdens deze week, waarin het Zeeuwse streekproduct centraal staat, serveren wij een driegangen diner inclusief aperitief a 25,- per persoon. Overige data in 2014: 16-22 juni, 22-28 september, 15-21 december Voor meer informatie en reserveringen kunt u uiteraard contact met ons opnemen. T 0118-588800 E info@badhotel.com

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 33