Terreur ZEELAND H Lentebodes op het strand almanak 7MONTËL Montèl Goes Vlaketunnel dicht Alternatief pakket aan bezuinigingen van oppositie vindt geen steun bij overige fracties in Zeeuwse Staten. 44 en 45 SLAAPHUISJES ZIJN ER WEER MIDDELBURG - De Vlaketunnel is van 24 tot 27 maart 's nachts afge sloten voor verkeer in verband met onderhoud. De tunnel is in beide richtingen dicht van maan dag 24 maart tot dinsdag 25 maart en van dinsdag 25 maart tot woensdag 26 maart, beide keren van 20.00 tot 6.00 uur. De tunnel buis richting Vlissingen is ook af gesloten van 26 maart 20.00 uur tot donderdag 27 maart 6.00 uur. Het echtpaar van middelbare leef tijd in Terneuzen brengt doorgaans in redelijke harmonie de dagen door. Afgelopen winter echter werd de communicatie danig verstoord. Oorzaak: de breiwoede van de vrouw. Ze breide als een bezetene wollen truien voor de vier klein zoons, een vest voor een collega en een trui voor zichzelf Werd haar iets gevraagd dan antwoordde ze niet, maar telde hardop: 'zesender tig, zevenendertig...De man werd wanhopig van die breiterreur en trok zich mokkend terug in z'n werkkamer. Toen de zon doorbrak, dacht hij dat het leed geleden was. Tot hij-haar weer met de priemen betrapte. Haar verklaring: „Ja zeg, het is nu tijd voor katoen." EXTRA KORTING' t op de gehele collectie MIDDELBURG - Een ruime meerder heid in Provinciale Staten steunt de bezuinigingsvoorstellen van het college: ruim 13 miljoen euro dit jaar en nog eens bijna 5,6 mil joen in 2015. Wél wordt in juni be keken of de pijn deels kan wor den verzacht met een mogelijk re keningoverschot uit 2013. De coali tiepartijen WD, PvdA, CDA en SGP dienden daartoe vrijdag met steun van de PvZ en Natuurlijk Zeeland een motie in. 'Jojo-beleid', in de ogen van de Christenunie. De andere opposi tiepartijen D66, SP en Groen- Links kwamen met een alterna tief pakket bezuinigingen. Ze heb ben voor zeker 8,5 miljoen euro aan andere posten gevonden, waar volgens hen nog financiële ruimte zit. Zo willen ze onder meer een bijdrage aan de herstruc turering van de Vlissingse Stads- haven opschorten. Dat geldt ook voor de aanleg van de rondweg Scharendijke. De drie fracties stonden daarin echter alleen. WD-fractievoorzitter Kees Bie- rens en Alex Hijgenaar van D66 vlogen elkaar verbaal in de haren over de totstandkoming van dat pakket. De oppositie verweet de coalitie dat ze al een standpunt over het bezuinigingsvoorstel van het eigen college had ingenomen en de discussie daarmee bij voor baat in de kiem had gesmoord. Bierens daarentegen nam het de initiatiefnemers kwalijk dat de coalitie niet was uitgenodigd voor de beraadslaging. Opvallend ge noeg was het CDA van gedepu teerde Kees van Beveren (Financi ën) in de persoon van Frans Ba- bijn wél bij die bijeenkomst aan wezig. Babijn trok, met de opposi tie, niet in twijfel dat door het te genvallende Deltadividend fors moet worden bezuinigd. Maar of de Vertaalslag' die het college daarop heeft gemaakt de juiste is, gold binnen de CDA-fractie als 'grote vraag', aldus Babijn. „Is het een kwestie van slikken of stik ken?" Het CDA koos uiteindelijk nog vóór de Statenvergadering voor de eerste optie en hield daar mee de gelederen binnen de coali tie gesloten. Eerste goud voor Bibian Mentel t U M i M M M H M M Vul de kieswijzer in op www.pzc.nl/kieswijzer en ontdek welke partij het best bij u past. Steun voor bezuiniging Grootste bonkenspeclotót Topkwaliteit Verrassend tage prijs )001 moget^heden a 5 jaar garantie montel.nl Tip? redactie@pzc.nl Montèl Goes. Marconistraat 24, OU 3 - 23 09 80 ZATERDAG 15 maart 2014 29 SOCHl 20* door Marcel Modde VLISSINGEN - Er zijn een paar vastigheden in het leven. Eén daarvan is de komst van de slaaphuisjes op het strand. Op het Nollestrand bij Vlissingen was het weer zo ver. Dan weet je dat het voorjaar in aantocht is. Dat we lang zaam maar zeker weer over kunnen schakelen van de winterstand in de zo- merstand. Over een paar weken de klok een uur vooruit en dan komen ook de lange zomeravonden weer in het verschiet foto Lex de Meester

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 29