L Thalia nog één keer in De Uitkomst 149 Frans paradijsje dicht bij huis! ZEEUWS-VLAANDEREN 35 ij*1' £SL n ',*\i 'Hoek Nieuws van Dorp en Stad huis'. Van Boom bezorgt vanwege de feestelijke gelegenheid het eer ste exemplaar donderdagmiddag aan zijn buurman. Die reageert blij verrast. „De drukker levert 1200 exemplaren. Daar heb ik een bezorgploegje voor. Vanwege het jubileum wordt 't Geeltje dit keer ook bezorgd in het buitengebied, in Mauritsfort enzo." De tekst weegt hij zorgvuldig af. Het grootste deel van het jubi leumnummer schreef hij boven op een berg, tijdens een recente vakantie. Eén van zijn doorden kers op de achterpagina van het krantje: „Het treetje bovenaan de ladder is niet om uit te rusten, maar om verder omhoog te klim men." Hij wijst er grinnikend op. Van Boom betaalt alles uit eigen zaak. „Ja, als raadslid van TOP/GB krijg ik net als iedereen een raads- vergoeding. Daar betaal ik dit soort dingen van. Dat is trouwens wat me al lang dwars zit, dat de lo kale partijen alles zelf moeten op hoesten - zeker in verkiezingstijd - terwijl de landelijke partijen mil joenen te verdelen hebben. Erg krom!" In 't Geeltje trekt hij soms fel van leer. Hij gaat ermee door tot hij uit de politiek stapt. En pri meurs? „Die komen natuurlijk eerst in mijn krantje en daarna bel ik jou pas!" Primeurs? Die komen natuurlijk eerst in mijn krantje en daarna bel ik de krant pas! De regie is in handen van Anne- miek Keijmel en de spelers breng en het stuk 'De stoeipoes en de ex-non' op de planken. Zoals het hoort bij een klucht gaat het om veel verkleedpartijen, woordgrap pen en misverstanden. Hoofdpersoon Cees is, tot ver driet van zijn dochter Robin, gro te fan van de ogoo-stoeipoeslijn. Zijn favoriet poesje is Annabel. Maar pas als zijn buurvrouw hem vraagt haar bij een optreden te vervangen en hij zich als vrouw moet verkleden, beginnen de ech te problemen. Wat er dan ge beurt, zien de bezoekers tijdens de twee avondvoorstellingen -van avond en op zaterdag 22 maart vanaf 20.00 uur- en tijdens een extra matinee op 22 maart, aan vang 14.00 uur. Vanavond zorgen na afloop de Moonbirds voor sfeer, volgende week DJ Vizzy. Gezinnen een paar uur zonder stroom Een paar honderd huishoudens in Oost-Zeeuws-Vlaanderen hebben gisteren bijna twee uur zonder stroom gezeten. Dat gebeurde toen gisteroch tend even na acht uur tijdens graafwerkzaamheden in de buurt van Ossenisse een kabel werd geraakt. Door de kapotte kabel vielen twintig transfoma- torstations uit. Njoy! treedt op in d'Ouwe Kercke Zangeres Diana Baecke en toet senist Arno Boer treden zater dag voor het eerst samen op in restaurant d'Ouwe Kercke aan de Noordstraat in Terneuzen. Ze vormen sinds augustus mu- ziekduo Njoy! Hun repertoire bestaat uit allerlei popliedjes. Het gratis try out-concert be gint om 21.00 uur. Verkiezingsoorlog bereikt hoogtepunt In de gemeente Sluis woedt een verkiezingsoorlog. Al thans, dat zou je bijna denken na de diefstal van twee span doeken van de partij Nieuw Ge meentebelang. Er verdween er één bij Breskens en één bij Draaibrug. „En ze zaten héél goed vast", aldus Peter Nicolai, die de spandoeken plaatste. Osmaanse en Turkse muziek in belfort Het Levantijns Orkest geeft morgen, zondag, een concert in de raadszaal van het belfort in Sluis. De groep speelt muziek uit het oude Osmaanse Europa en uit Turkije, met een belang rijke rol voor het Sefardisch lied. Het concert begint om 10.30 uur. Toegang en koffie zijn gra tis. Rommelmarkten op twee locaties 'Rommelzoekers' kunnen van daag op twee plekken in Ter- neuzen terecht op een rommel markt. In buurthuis De Kame leon aan de Dokweg is er één tussen 10.00 uur en 13.00 uur, en speeltuin Oranjekwartier verkoopt meteen daarna -van 13.00 uur tot 16.00 uur- spullen aan de Leeuwenlaan. Hidden Charms in paviljoen De Perk The Hidden Charms treedt morgen, zondag, op in cultuur paviljoen De Perk bij Walsoor den. De viermansformatie speelt moderne blues, zowel eigen werk als (interpretaties van) dat van anderen. Het optreden begint om 15.00 uur. pharosreizen of 3-Jaag£e> &\z*c, 239 199 ZATERDAG 15 MAART 2014 &,1 "X 4 -i i i# l 'Hoofdredacteur' Giel van Boom overhandigt het eerste exemplaar van het jubileum-Geeltje plechtig aan zijn buur man. foto Mark Neelemans Giel van Boom door Wilma Valk BRESKENS - Nog drie keer, te begin nen vanavond, speelt toneelvereni ging Thalia in de vertrouwde zaal in gebouw De Uitkomst in Bres- kens. Vanaf volgend jaar kunnen de spelers terecht in het nieuwe multi functioneel centrum. Maar eerst wordt het nog ouderwets gezellig met toneel en bal op de oude ver trouwde stek aan de Langeweg. OSSENISSE TERNEUZEN BRESKENS SLUIS TERNEUZEN WALSOORDEN AUTOVAKANTIES VAN ANWB Vi Scène uit de klucht 'De stoeipoes en de ex-non', foto Peter Nicolai In de Elzas vindt u alles wat Frankrijk zo aantrekkelijk maakt. U logeert langs de Elzasser Wijn route, in Ammerschwihr. Binnen een half uur rijden vindt u vijf van de mooiste wijndorpen van de Elzas: Turckheim, Eguisheim, Ribeauvillé, Riquewihr en Kay- sersberg. Proeft u kaas in de Munstervallei? Of maakt u een ritje langs de Vogezencols uit de Tour de France? En de Cité de ('Automobile in Mulhouse is mis schien wel het mooiste automu seum ter wereld! Of neemt u een kijkje in de mooie stad Colmar? U verblijft in een appartement in Residence Domaine du Golf. De Residence heeft o.a. een zwem bad, sauna en golfbaan. Informatie ft Reserveringen www.pharosreizen.nl/wegener of via 0900-365 65 65 (20 cpm) met zoek boekcode 16381 of ga naar een van de reisbureaus van VakantfeXperts. euro per appartement zoek boekcode 16381 Inbegrepen 3x of 7x overnachting bed- en badlinnen opgemaakte bedden bij aankomst gebruik televisie 1 fles Crémant d'Alsace 1x wijnproeverij 1x routekaart Elzasser wijnroute 1x wandelkaart met Nederlandse vertaling Prijzen 16/03-04/11 05/11-20/11 1-k. appt. 185 149 2-k. appt. Prijzen in per appartement (resp. max. 2 en max. 4 personen). Kijk op www.pharosreizen.nl voor het 8-daags arrangement. Niet inbegrepen: reserve- ringskosten (€20,-) en kosten Calamitei tenfonds (€2,50).

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 147