In eenendertig delen Zeeuws-Vlaanderen door Discussie over musea in laatste raad ZEEUWS-VLAANDEREN 33 'Politici zijn heel vaak mannen. Dat moet anders' IM\MD Sassenaar voor rechter vanwege mensenhandel De route van bijna 240 kilometer bestaat uit 31 delen, die samen twee grote ronden vormen: één door West-Zeeuws-Vlaanderen en één door Midden1 en Oost- Zeeuws-Vlaanderen. De tocht gaat veelal over bestaande routes van het wandelnetwerk, dat de wandelclubs de afgelopen jaren, met hulp van Stichting Land schapsbeheer, zelf opzetten. Wan delaars volgen dus paaltjes met cij fers. Aan het eind van elk tracé kunnen deelnemers een stempel ophalen. De stempelkaart kost 5 euro en is te verkrijgen door te mailen naar info@ wandelen- zvl2014.nl. Wie minstens 21 van de 31 stempels verzamelt, krijgt een aandenken. Inmiddels hebben 175 deelnemers de stempelkaart besteld, vertelt werkgroepvoorzitter Aldert Ver- helst. „We hadden gehoopt op zo'n tweehonderd deelnemers, maar daar gaan we denk ik over heen. Er komen nog steeds men sen bij, en we denken dat dit nog verder oploopt naarmate het be ter wandelweer wordt." De charme van de route is het ver kennen van 'het onbekende dicht bij huis', erkent Verhelst. Niet voor niets is het thema 'van d'Ee tot Hontenisse, van Hulst tot aan Cadzand'. „We willen Zeeuws- Vlamingen hun eigen regio laten verkennen. We merken aan de reacties dat dit goed lukt." Naast de wandelroute scharen de drie initiatiefnemers dit jaar ook vijf wandeltochten onder de para plu van 'Zeeuws-Vlaanderen 2014'. Die in Biervliet is al ge weest, er volgen nog wandelingen in Sluis (3 mei), Hulst (17 mei), Oostburg (29 juni) en Terneuzen (6 september). Meer informatie over de wandelroute en de wan deltochten is te vinden op de web site www.wandelenzvl2014.nl. VERKIEZINGEN 2014 DE EERSTE KEER In deze rubriek laten we mensen aan het woord die 19 maart voor de eer ste keer gaan stemmen. Vandaag: Nadia van de Woestijne (18) uit Sluis. OOSTBURC - Welke partij het wordt, dat weet Nadia nog niet ze ker. Maar dat ze woensdag op een vrouw gaat stemmen, dat staat vast. „Er moeten meer vrouwen in de politiek", zegt Nadia beslist. „Bij het verkiezingsdebat hier op school waren de politici bijna al leen maar mannen. Dat moet an ders." De scholiere van het Zwin Colle ge heeft niet getwijfeld over de vraag of ze zou gaan stemmen. „Dat is belangrijk. Als je de kans krijgt om mee te beslissen, moet je dat ook doen." Nadia wil zich de komende dagen nog eens goed verdiepen in de standpunten van de negen deelne mende partijen ('dat zijn er trou wens wel erg veel voor één ge meente'), maar heeft er wel al een aantal weggestreept. „Tijdens het forum op school kreeg ik het idee dat lokale partijen als Lijst Babijn en Helder Zeeuws vooral voor ouderen opkomen. Die worden het dus niet." De Sluise heeft daardoor een lich te voorkeur voor een landelijke partij. „En ik ben meer rechts dan links, dus het wordt waarschijn lijk CDA of WD." De WD, Christenunie en het CDA vonden een stok achter de deur op z'n plaats. De gemeente steekt immers jaarlijks zo'n ne gen ton in streekmuseum Het Wa renhuis in Axel en het Industrieel Museum Zeeland in Sas van Gent en dan mag er best iets extra's worden terugverdiend dankzij stijgende bezoekersaantallen, oor deelden de drie. Ze wilden dat de 'prestatieafspraken over de inkom sten- en kwaliteitsontwikkeling' expliciet werden vastgelegd en dienden daartoe een amende ment in. D66'er Charles ten Hengel ging veel verder met zijn amendement om alleen het Industrieel Mu seum te subsidiëren. Hij wilde ook een gescheiden exploitatieop- zet van beide musea. Ten Hengel: „Het is kiezen of delen. Zeven ton subsidie voor het museum in Axel is buiten proporties. Begrijp me niet verkeerd, want ik vind het museum in Axel een pareltje. Het is net zo groot als het Picasso- museum in Parijs. Hingen zijn werken in Axel, dan zou hij daar trots op zijn." Gerry Loof (CU) vond goede prestatieafspraken van belang met het oog op moge lijke toekomstige financiële pro blemen. CDA'er Ronald Lippens: „We moeten de exploitatieopzet voor de eerste jaren nu goed vast leggen." Toen bleek dat hun amendement onvoldoende steun zou krijgen trokken de drie frac ties het in. Ten Hengel wilde wel stemming over zijn amendement. Hij was als enige voor. SAS VAN CENT - De rechtbank in Middelburg behandelt donderdag 12 juni de zaak tegen Fahrid I. (23) uit Sas van Gent. Hij wordt ver dacht mensenhandel. Nog enkele getuigen moeten wor den gehoord. De Sassenaar werd 2 juli vorig jaar aangehouden op ver denking van mensenhandel. Hij zou van augustus 2011 tot en met eind juni 2012 een jonge vrouw hebben gedwongen tot raampros- titutie, webcamseks en prostitu tie in verschillende clubs in Bel gië. Dit zou plusminus 35.000 eu ro hebben opgebracht. I. zou dit geld onder meer besteed hebben aan een nieuwe auto. ZATERDAG 15 MAART 2014 t Het zevental uit Schoondijke op het terras van Het Verdronken Land bij Emmadorp. Wies ziet rechts aan het hoofd van de tafel, foto's Wies Baecke De wandelroute 'Rondje Zeeuws- Vlaanderen' is een initiatief van de Zeeuwse Wandelsportbond en de wandelsportverenigingen Zelden Rust (Hulst) en Voor de Wind (Oostburg), en werd bedacht in het kader van de viering van 200 jaar Zeeuws-Vlaanderen. Nadia van de Woestijne ui ÉÈm éi i in 11 1 y«iTtiMiwend Verjongend Daadkrachtig HULST www.waiHiist.nl door Wout Bareman TERNEUZEN - De vrijwilligers van de twee nieuwe musea in Terneuzen worden niet opgejaagd. Het is de bedoeling dat ze zoveel mogelijk streven naar verbetering van de kwaliteit van de bezienswaardighe den, maar er wordt niet van ze ge vraagd te zorgen voor meer pu bliek, al zou dat wel welkom zijn. Vrijwilligers moeten de tijd krijgen in alle rust de musea in Axel en Sas van Gent ver der uit te bouwen

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 145