Slechte gewoontes zijn écht heel hardnekkig Herman van Kerkhoven Christenunie hekelt collegebeleid Onderscheiding VOOr rond bezuinigingen op bibliotheek 32 ZEEUWS-VLAANDEREN RONDJE ZEEUWS-VLAANDEREN Grenzeloze tocht over het Kanaal Rondje Zeeuws-Vlaanderen laat wandelaars kennismaken met verrassende plekjes in eigen regio. Vervoersdienst Blaauwe Hoeve bestaat vijfjaar Over Hoi Sheila, je voelde het goed aan. Ik was in derdaad teleurgesteld in je. Aan de andere kant begrijp ik het ook wel weer. Ik betrap mijzelf er soms ook op. Het nieuwe is er van af en slechte gewoontes blij ken opeens hardnekkig. Ik stopte laatst bij thuiskomst na een werk dag een paar blokjes kaas in mijn mond. Gewoon omdat ik trek had, maar wél vlak voor het avondeten. Drie maanden onder drukte ik die neiging heel be wust, maar nu gebeurde het ge woon. In die zin zou je kunnen zeggen dat ook bij mij een verslap ping op de loer ligt. Op sportief gebied is dat trou wens niet het geval. Ik heb er nog steeds ontzettend veel lol in. Sinds ik voorzichtig kenbaar maakte dat ik de Alpe d'Huez op wil wandelen én fietsen, heeft mijn sportprogramma een nieu we dimensie gekregen. Ik had bij Bodyline amper het woord 'fiet sen' laten vallen of ik kreeg al een mailtje over een fietstocht door Zeeuws-Vlaanderen. En daar zat ik dan op zaterdag, op de moun tainbike van mijn zwager. Samen met zeventien anderen trapte ik op een kille ochtend door de pol ders naar Sint lansteen. En terug. In het begin bungelde ik bewust achteraan, zodat ik de wetten in een pelotonnetje kon inschatten. Halverwege nam meer dan de helft van de groep een verkeerde afslag. En toen reed ik dus opeens vooraan. Na ruim vijftig kilome ter en met de finish in zicht voel de ik twee vrouwenhanden op mijn rug. Twee dames gaven me in het voorbijgaan een duwtje en vroegen plagerig 'of het nog goed ging'. Lekker makkelijk praten hè, als je acht kilometer op de zeedijk achter mijn brede rug uit de wind hebt gereden! Ze maakten natuurlijk maar een geintje. In een groep fietsen is trouwens een sport op zich, maar daar focus ik mij toch niet al te veel op. Straks moet ik het toch ook alleen doen. Op mijn eigen manier, in mijn eigen tempo en met mijn eigen spierkracht. Daar mee zit het wel snor, bleek uit een nieuwe fietstest. Ook mijn hartslag liep geleidelijk op tijdens deze test, dus ook over mijn condi tie heerst tevredenheid. Ik heb gis teren trouwens al een berg opge- fietst. Ik kwam geen meter voor uit. Er stond namelijk een video scherm voor mijn spinningfiets, waarmee we al fietsend in de sportschool virtueel de Dolomie ten verkenden. Geen idee wie er als eerste boven was. Zie ik je dinsdag bij Bodyline? Raymond TERNEUZEN - De participanten in het Europese samenwerkingspro ject Grenzeloze Kanaalzone hou den zaterdag 5 april een vaartocht over het Kanaal van Gent naar Ter- neuzen, maar dan van Terneuzen naar Gent. Na een bezoek aan het Portaal van Vlaanderen in Terneu zen vertrekt het havenjacht Jacob Rondje Zeeuws-Vlaanderen, een initiatief van de wandelbond en twee wandelclubs, omvat 31 etappes door heel Zeeuws-Vlaan deren. Deelnemers worden dus 'gedwongen' om alle delen van de regio te bewandelen. En dus toog Wies vorige week met zes plaats- genotes naar Emmadorp, om van af daar naar Hulst te lopen. „We kwamen op plekken waar ik echt nog nooit geweest ben. Het was zondagochtend, hele gezinnen gingen na de kerk op café. Dat zie je bij ons nauwelijks nog. Prach tig, dat cultuurverschil." van Ertvelde richting Gent. Aan boord vertellen gidsen over de ha vens van Terneuzen en Gent en over het samenwerkingsproject. Meevaren (vanaf 13.15 uur) is gra tis, maar inschrijven is verplicht. Er is plaats voor 75 personen. Wies is een fervent wandelaar, vertelt ze. „Ik heb alleen dit jaar al 380 kilometer gelopen. Ik wandel bijna elke dag, meestal vanuit huis rond Schoondijke. Maar het Rondje Zeeuws-Vlaanderen is het ideale excuus om eens elders te gaan kijken." Wel in een groep je, want die lange afstanden vindt ze in haar eentje te saai. „Ik loop mee met een vriendenclub van m'n dochter. Ik ben wel de oma van het gezelschap. Maar ik heb een goede conditie, dus ik kan die meiden prima bijhouden hoor." Wies is van plan alle 31 etappes te doen, geeft ze aan. „We lopen el ke zondag. Niet iedereen is altijd aanwezig, maar ik wil ze allemaal lopen. Desnoods in m'n eentje. Ik zei al tegen m'n man: dan ga jij maar mee. Hij houdt niet van wandelen, maar dan gooit hij z'n fiets maar achterin de auto." Enige nadeel van de route: je ein digt op een andere plek dan waar je begint. „Dat kan ook niet an ders natuurlijk. In Hulst hebben we een auto aan het eindpunt ge zet en zijn we met z'n zevenen in de andere auto naar het begin punt in Emmadorp gereden. Dat heeft ook weer z'n charme hoor." Wies doet op een weblog verslag van haar ervaringen. „De compu ter is een goede vriend. Ik doe er heel veel mee. Als leerkracht heb ik een poos dagelijks een blog bij gehouden over wat we op school met de kinderen deden. Dat vond ik heel leuk. Dus dacht ik: dat doe ik hiermee ook. Wie weet maak ik er uiteindelijk wel een boekje van." Raadslid Gerry Loof (Christenu nie) in een toelichting op vragen aan B en W: „Bovendien moet de bibliotheek nu met een behoor lijk aantal vrijwilligers de zaak draaiende houden en de openings tijden aanpassen. Daarnaast ont breekt budget voor inhoudelijke modernisering en vernieuwing en daarmee een levensvatbare toe komst voor het bibliotheekwerk in de gemeente Terneuzen." Per 1 januari worden acht fulltime ba nen geschrapt. Die acht zijn nu al vertrokken zodat ze zich kunnen oriënteren op de arbeidsmarkt. Loof wil weten hoe het college, onder deze omstandigheden, de toekomst van de bibliotheek ziet. Ze wijst erop dat het UWV men sen in de WW geen toestemming verleent vrijwilligerswerk te doen. Ze plaatst daar vraagtekens bij. Het CU-raadslid wil ook we ten aan welke kwalificaties de vrij willigers moeten voldoen. En ten slotte vraagt ze op welke wijze de verhuizing van de vestiging in Axel naar het voormalige stadhuis daar wordt gefinancierd. KLOOSTERZANDE - Herman van Kerckhoven (67) uit Kloosterzan- de is benoemd tot Lid in de Orde van Oranje-Nassau. Burgemeester Jan-Frans Mulder van Hulst reik te de koninklijke onderscheiding gisteren uit tijdens de vrijwilli- gersavond van voetbalvereniging Hontenisse. Van Kerckhoven werd in 1958 lid van de vereni ging en doorliep als speler alle elf tallen, van de C-junioren tot het eerste. Sinds 1971 is hij vrijwilli ger bij de club. Hij was trainer en begeleider van verschillende elftal len en eveneens scheidsrechter. Sinds 1972 is hij ook lid van de bouw- en terreincommissie. HULST - De vervoersdienst van Cu- ramus op locatie De Blaauwe Hoe ve in Hulst bestaat vijf jaar. Daar wordt dinsdagmiddag 18 maart met alle vrijwilligers een toast op uitgebracht. Door de grote afstanden op het terrein is het voor veel bewoners lastig om gebruik te maken van de aanwezige voorzieningen, zo als fysiotherapie, kapsalon, restau rant en het verenigingsleven. Daarom is vijfjaar geleden de ver voersdienst opgericht. Die draait volledig op vrijwilligers. Zij breng en van maandag tot en met vrij dag bewoners naar de plaatsen waar ze heen willen. PZC-verslaggevers Sheila van Doors- selaer en Raymond de Frel hebben zich een gezamenlijk doel gesteld: eind mei beklimmen ze de Alpe d'Huez. Ze haken aan bij het Zeeuws-Vlaamse sportproject Koes- terchallenge. Zij berichten in deze rubriek over hun drijfveer om meer te sporten en anders te eten. Met zeven in een auto naar het beginpunt door Martijn de Koning SCHOONDIJKE - „Vorige week wa ren we in Emmadorp, en we voel den ons net een stel toeristen." Wies Baecke vervat in één zin de charme én de bedoeling van de wandelroute Rondje Zeeuws- Vlaanderen: mensen uit deze regio laten kennismaken met de pracht van hun eigen streek. www.havengent/be/rondvaart-NL 5 Op veel plekken gaat de route van de wegen af, zoals hier in de buurt van Sint-Kruis. Het weblog vari Wies is te vinden op rondjezeeuwsvlaanderentevoet.blog- spot.nl. door Wout Bareman TERNEUZEN - Het reddingsplan voor de Bibliotheek Zeeuws- Vlaanderen werkt averechts. Door de maatregelen wordt het finan ciële voordeel dat de gemeente Ter neuzen dacht te hebben deels ten iet gedaan. Herman van Kerckhoven.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 144