Eerste hulp Vlissingen ter discussie I I I I i Krimp 30 ZEELAND Op zoek naar de Leukste Baby OUDERENPARTIJ Terwijl hij de leden van zijn partij OPAZ uitgebreid screent, blijft voorzitter Dave Siebrecht schimmig over zijn eigen achtergrond. zaterdag Krimp is Hot", kopte deze krant gisteren. Het woord krimp valt inderdaad wel heel vaak in deze regio. Politici en bestuurders buitelen steeds weer over elkaar heen met allerlei oplossingen. Donderdag was het de beurt aan Kamerlid Albert de Vries uit Middelburg. Hij overhandig de een rapport aan minister Blok met 51 oplossingen, omdat in Zeeland, maar ook in Noord-Groningen en Zuid-Lim burg het inwonertal stevig daalt, althans dat las ik. Of dat ook zo is? Hoe het in Groningen en Lim burg is weet ik niet, maar Zee land had in 2013 inderdaad met een daling van het inwonertal te maken: 330. Op ruim 380.000 inwoners is dat een daling van ongeveer 0,08%. Dat kan je toch geen ste vige daling noemen. En als het over krimp in Zeeland gaat, dan wordt altijd naar Zeeuws-Vlaanderen gekeken. Hoewel voorspeld werd dat de krimp daar nu al volop gaande zou zijn, blijft deze eigenlijk na genoeg uit. Het was juist het noordelijkste deel van de pro vincie dat in 2013 de grootste veer moest laten. Zo daalde het inwonertal van de gemeente Schouwen-Duiveland met 193 mensen. In hoeverre kloppen dan prognoses? In de jaren zes tig werd bijvoorbeeld juist een enorme bevolkingstoename voor Zeeland voorspeld. Door onder meer de opkomende in dustrie zou de provincie vollo pen. Voor alleen al mijn eigen woonplaats Terneuzen, werd, geloof ik, berekend dat daar nu meer dan 50.000 mensen zou den wonen. Nou, de teller is op 24.000 blijven steken. De Zeeuwse bevolking is sedert dien dus wel gegroeid, maar nooit in die mate als werd ge dacht. En er zal heus wel een bevolkingsafname zijn, en het is goed om op veranderingen in te spelen, maar af en toe vraag ik me echt af of we over de ver wachte krimp niet overdrijven. Hoe zullen ze over twintig jaar op al die negatieve berichten van nu terugkijken, denk ik dan. Ik hoop met die ene prach tige zin: Ze dronken een glas, plasten een plas en alles bleef zoals het was. De PZC brengt de komende maan den de Zeeuwse baby's van 2013 in beeld. Vanaf vandaag tot en met dinsdag 15 april kan iedereen zijn of haar baby die is geboren tussen 1 januari en 31 december 2013 aanmelden op onze website: www.pzc.nl/baby U kunt daar een foto van uw kind of kleinkind uploaden, samen met de naam, geboortedatum, woonplaats en namen van broer tjes en zusjes. Ook kunt u even tueel enkele bijzonderheden over uw kind vermelden. De aangemelde baby's worden, per gemeente, getoond op onze website. Bovendien worden alle foto's gepubliceerd in de krant van zaterdag 19 april. Na 15 april gaan we op zoek naar de Leukste Baby van Zeeland uit 2013. Eerst zoeken we de leukste baby per gemeente. Daarvoor kan een maand lang worden gestemd via de website. Op 15 mei hebben we dus 13 winnaars, één per ge meente. Deze baby's krijgen alle maal een cadeaubon van 50 euro, te besteden bij Van Belle Baby Kids in Vlissingen. Na 15 mei kan er via onze Face- book-pagina nog eens twee we ken worden gestemd op de 13 leukste baby's, zodat uiteindelijk de Leukste Baby van 2013 bekend wordt. Deze wint een Maxi-Cosi 2WayPack (2WayPearl 2WayFix) van Van Belle Baby Kids. De Leukste Baby van Zeeland 2013 wordt zaterdag 31 mei be kendgemaakt via de website en in de krant. Toppi a Go Floral Buggy Nu met lentevoordeel VanK Voor WV Babu Kids KOUDEKERKE - Is Dave Siebrecht wel wie hij zegt te zijn? De 53-jari- ge oprichter en voorzitter van de lokale partij Ouderen Politiek Ac tief Zeeland (OPAZ) is komende woensdag de grote onbekende bij de gemeenteraadsverkiezingen. In Vlissingen is hij lijsttrekker en in de gemeente Veere kandidaat raadslid. Naar eigen zeggen heeft hij de kandidaten van de partij uit gebreid 'gescreend', om te weten 'wat voor vlees ik in de kuip heb'. Diverse belangstellenden werden geweigerd, of besloten zelf af te haken. Zijn eigen achtergrond roept ook vragen op. Op de website van OPAZ vermeldt hij onder meer dat hij defensiemedewerker NA VO, sportinstructeur, veiligheids functionaris, 'security risk mana ger' en honorair consul is ge weest. In het gesprek in zijn wo ning in Koudekerke rept hij voor al van een 'carrière bij Buitenland se Zaken'. Er is weinig tot niets van terug te vinden. Feit is wel dat hij zich eind jaren tachtig in Zeeland vestigde, na een veroorde ling in Duitsland. Daar werd hij geboren als Detlev Maassen, maar hij laat zich Dave noemen. Waarom hebt u uw achternaam ver anderd? „Van mijn moeders kant komen we uit een oud Duits-Pools adel- geslacht. Mijn grootvader Sie brecht was de laatste levende van deze familie. Op zijn sterfbed heeft hij de wens geuit dat ik de naam zou overnemen, ter ere van de familie." U noemt zichzelf'Limburger met Zeeuwse wortels'. Hoe zit dat? „Ik ben geboren in Vaals. De fami lie van mijn vaders kant komt uit Breskens. Daar ben ik ook gedeel telijk opgegroeid. Dus ik heb naast mijn Limburgse afkomst fa miliebanden in Breskens. Het is ook de eerste locatie in Zeeland waar ik ben gaan wonen, 28 jaar geleden. Ik voel me hier thuis en ben echt verzeeuwst." Volgens onze informatie bent u in Duitsland, in Aken geboren. „In het ziekenhuis van Aken, maar we woonden in Vaals. Het dichtstbijzijnde ziekenhuis is in Aken, net over de grens. Je kunt er met de kruiwagen naartoe. Daardoor ben ik ook met een Duitse nationaliteit geboren. Ik heb in Duitsland, in België en in Nederland op school gezeten. Er werden bij ons drie talen gespro ken: Duits met een dialect, Frans met een dialect en Limburgs." U zegt dat u bij Buitenlandse Zaken en de diplomatieke dienst hebt ge werkt. Wat moeten we ons daarbij voorstellen? „Ik heb in verschillende landen gewerkt, hoofdzakelijk buiten Eu ropa. Zoals jullie weten valt het werken in de diplomatieke dienst onder geheimhouding en zwijg plicht, in verband met lands- en staatsveiligheid. Daar kan ik dus weinig over loslaten. Je komt over mij ook niet zoveel te weten, want er zit een slotje op mijn per soonsgegevens. Ik ben een be schermd persoon in het systeem." Zijn naam wordt in verband ge bracht met een rechtszaak in Aken begin jaren tachtig, toen 'schone Detlev' - zoals de verdach te toen werd genoemd - onder meer afpersing, mishandeling, mensenhandel en aanzetten tot prostitutie ten laste werd gelegd. Het vonnis luidde uiteindelijk tweeënhalf jaar cel. U was dertig jaar geleden onder werp van een ernstige rechtszaak. In hoeverre staat dat uw politieke ambities in de weg? „Niet. Die rechtszaak was een werkproject, in het kader van mijn inlichtingenwerk.' ujww.vanbellebaby.nl Het ziekenhuis is in gesprek met zorgverzekeraars over de inrich ting van de spoedeisende hulp in Zeeland. Volgens woordvoerder Dick Bosscher van het ADRZ stuurt CZ aan op sluiting van de post in Vlissingen. Op die afde ling wordt alleen spoedeisende hulp verleend aan mensen die niet opgenomen hoeven te wor den. Ambulances rijden naar het ziekenhuis in Goes. „De zorg op de afdeling spoedei sende hulp, is heel duur. Als in Vlissingen per nacht één patiënt binnen komt, dan is het veel. Maar daarvoor moet wel een heel team paraat staan. Wij willen de afdeling in Vlissingen graag open houden, maar als de verzekeraars een andere mening hebben, dan kan het zijn dat we gedwongen worden tot sluiting. We voeren goed overleg met huisartsen, zo dat we samen met hen toch spoedeisende hulp kunnen blij ven verzorgen. Daar zien we mo gelijkheden voor." Op korte ter mijn zijn er geen plannen om de spoedeisende hulp in Vlissingen te sluiten, benadrukt Bosscher. CZ wilde vrijdag niet reageren. „Daarvoor is het te vroeg", aldus een woordvoerder. Dat leidt dan toch niet tot een ver oordeling? „Tliurlijk wel. Hoe ben je anders veilig? Hoe kun je anders verder met je leven? Weet je wat er alle maal wordt gecreëerd door politie H en justitie om dingen te bereiken bij criminelen. Weet je hoeveel re chercheurs infiltreren in bendes en daar hun werk doen, met inzet van hun leven? Ik heb grensoverschrijdend ge werkt in mijn beroep, in allerlei opzichten. Als je jong bent, steek je je nek wel eens uit op een ma nier waarvan je later zegt: dat had ik niet moeten doen. Dit was de zwaarste klus van mijn leven. Ik ben niet voor niets beschermd persoon. Als ik een crimineel was, dan zou dat niet kunnen. Ik heb juist goed werk verricht." Over zijn consulaire werk moet hij naar eigen zeggen ook zwij gen, al zegt hij wel vertegenwoor digende taken te hebben uitge voerd voor Hutt River, een cu rieus ministaatje in het westen van Australië. „Voor Hutt River ben ik gaan werken nadat haar ambassadeur in Luxemburg was overleden. Ik heb daar drie dagen ingevallen, zonder voldoende ba- Maikel Harte Voor meer columns: www.pzc.nl/columns met regenhoes en bekerhouder! Raadsels rond OPAZ-leider door Wendy de Jong en Rolf Bosboom Ik ben niet voor niets beschermd persoon. Als ik een crimineel was, dan zou dat niet kunnen. Ik heb juist goed werk verricht Dave Siebrecht door Cornelleke Blok Pres. Rooseveltlaan 77a. Vlissingen VLISSINGEN - Het Admiraal De Ruy- ter Ziekenhuis (ADRZ) houdt er re kening mee dat de afdeling spoed eisende hulp in Vlissingen in de toe komst verdwijnt.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 142