ZEEUWS-VLAANDERE H Terreur 'Is het terras al open?' 29 'Windmolens zijn onbespreekbaar' almanak 44 en 45 Ondernemers, gemeente en wijkraad zijn positief over alternatieve invulling van de Kop van de Noordstraat in Terneuzen. Eerste goud voor Bibian Mentel sochi som TERNEUZEN - Het braakliggende deel van de Kop van de Noord straat in Terneuzen kan binnen af zienbare tijd worden omgevormd tot een soort amfitheater met een maritiem karakter. De invulling blijft, totdat zich in vesteerders aandienen die het ge bied een permanente invulling willen geven. Deze week overlegde wethouder Frank van Hulle met onderne merskoepel Centrum Manage ment en het Portaal van Vlaande ren over een tijdelijke, alternatie ve invulling. Ondernemersvereni ging Bizzy en de Wijkraad Bin nenstad zijn ook betrokken bij het plan voor een tijdelijke aankle ding Op de plek waar nu nog het pand van Naeye staat, bouwt project ontwikkelaar Fundament Real Estate een nieuwe winkelruimte en 25 appartementen, maar ook het overige deel van de Kop moet voor de komende vijf of mis schien wel tien jaar snel worden gefatsoeneerd. Van Hulle proefde bij alle ge sprekspartners een positieve in stelling over het plan. Om de en tree van de winkelstraat te verdui delijken moet de bestrating van uit de Noordstraat worden doorge trokken richting de Axelsedam. Daarbij wordt de doorgaande ver keersfunctie ondergeschikt aan het voetgangersgebied. „Maar de doorgang vanaf de Axelsestraat richting de Vlooswijkstraat blijft wel voor autoverkeer toeganke lijk, dus ook voor de bevoorra ding van winkels", aldus Van Hul le. De Schoolweg loopt nog dwars door het toekomstige plein. Van Hulle: „De Schoolweg wordt daar om in een verkorte variant op de Vlooswijkstraat aangesloten." Het zicht op achtertuinen en zijgevels aan de westzijde wordt wellicht 'verbloemd' met prielen. „Het plein verharden we deels, zodat er een een kiosk of een podium kan komen. Het dijkje bij het fiets pad kan als een tribune worden ingericht, zodat je een soort amfi theater creërt." In de Vloos wijkstraat zijn veertien parkeer plaatsen bedacht (twee voor inva liden). Het Portaal van Vlaande ren broedt op een maritieme aan kleding van het plein. Ook wordt op verzoek van de ondernemers gedacht aan een oplossing om de Kop te verlossen van tocht. Voor de tijdelijke inrichting heeft de gemeente 190.000 euro gereser veerd. Ook moet waarschijnlijk een greep uit de pot stads- en dorpsvernieuwing worden ge daan. TERNEUZEN - Het is ondenkbaar dat de gemeente Terneuzen mee werkt aan de bouw van een nieuw windmolenpark langs de Tractaatweg. Dat zegt wethouder Frank van Hulle in reactie op de verkenningen die energiecon cerns Delta en Eneco in de Kanaal zone hebben gedaan. „Die verken ningen waren mij niet bekend. Maar wij vinden de huidige 22 molens in de Koegorspolder ge noeg. Mocht er ooit een aanvraag komen, dan werken wij niet mee. Alleen als het Rijk ons zo'n pro ject met een inpassingplan op legt, kan dat veranderen." Het echtpaar van middelbare leef tijd in Terneuzen brengt doorgaans in redelijke harmonie de dagen door. Afgelopen winter echter werd de communicatie danig verstoord. Oorzaak: de breiwoede van de vrouw. Ze breide als een bezetene wollen truien voor de vier klein zoons, een vest voor een collega en een trui voor zichzelf. Werd haar iets gevraagd dan antwoordde ze niet, maar telde hardop: 'zesender tig, zevendertig...De man werd wanhopig van die breiterreur en trok zich mokkend terug in z'n werkkamer. Toen de zon doorbrak, dacht hij dat het leed geleden was. Tot hij haar weer met de priemen betrapte. Haar verklaring: „Ja zeg, het is nu tijd voor katoen." DIJKPAVILJOEN T SCHOR ZATERDAG 15 maart 2014 l^i -lp--- Tijdelijk amfitheater op Kop' door Raymond de Frel PAAL - Dorstige fietsers vragen of het terras al open is. Maar Dannny en Christien Buijsrogge (rechts op de foto) moeten ze teleurstellen. Nog twee weken en dan gaat in het weekend van 28, 29 en 30 maart hun dijkpaviljoen bij de jachthaven van Paal open. Gisteren werd wel alvast de naam bekend, 't Schor. Het naambord werd onthuld door de vier Hulster wethouders (vlnr) Adri Totté, Frank van Driessche, Diana van Damme en Clen de Kraker. Van Dam me: „Geweldig dat jonge mensen in deze tijd nog durven investeren. Het resultaat is fantastisch." foto Peter Nicolai Tip? redactie@pzc.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 141