Uittocht dreigt deze zomer bij Feyenoord GO 2 NEW YORK Volgende week een rondje van Wüst it Jandoets.nl 66 Het voelt heerlijk om Paralympisch goud om mijn nek te hebben. Dit is de kroon op het werk 44 SPORT PARALYMPISCHE SPELEN Snowboardster Bibian Mentel wint eerste Nederlandse goud op Paralympische Winterspelen. €1.497,- €1.508,- €1.103,- €1.218,- ROTTERDAM - Het huidige voetbal seizoen is nog niet ten einde, maar het volgende werpt zijn schaduw reeds vooruit. In en rond De Kuip is het grote specule ren over het Feyenoord van ko mend seizoen begonnen. Het zou maar zo kunnen dat Fred Rutten komende zomer geconfronteerd wordt met een uittocht van spe lers. Het laatste nieuws gisteren betrof Kongolo. Die gaat naar Manches ter City. Echter, in dit geval betreft het (nog) niet Terence, maar zijn jon gere broertje Rodney. Hij is het zoveelste jonge Feyenoord-talent dat nog voor het ooit in de hoofd macht heeft gespeeld, naar het buitenland verhuist. Ook Terence lijkt moeilijk te behouden. De jon ge, onlangs doorgebroken verdedi ger - die nota bene plots ook met Oranje in verband wordt gebracht - wil zijn contract, dat loopt tot de zomer van 2015, niet verlen gen. Feyenoord heeft de (vanwege drei gende kapitaalvernietiging inge stelde) stelregel dat spelers met een verbintenis voor nog maar één jaar, óf moeten bijtekenen óf in de verkoop gaan. Ook voor Ste fan de Vrij en Daryl Janmaat geldt diezelfde situatie. Feyenoord heeft al aangegeven niet te schro men het tweetal te verkopen. Bru no Martins Inch en Jordi Clasie flirtten zelf al met menig club, hun vertrek lijkt ook aanstaande. En in Rotterdam gaan ook steeds meer stemmen op om Graziano Pellè, die zich na zijn recente uit spattingen heel wat minder popu lair weet, te verkopen. Feyenoord-trainer Ronald Koe man legde gisteren nog maar eens uit dat hij jong talent „juist wil ad viseren voorlopig toch in Neder land te blijven." Hij weet echter ook dat „er andere belangen spe len." Dat Feyenoord spelers ver koopt die slechts nog een con tract voor één jaar hebben, omdat ze anders Rotterdam gratis verla ten, snapt Koeman. Hij denkt ove rigens niet dat de onrust over ver bintenissen de komende tijd in vloed zal hebben op de sfeer in de kleedkamer. „Ik denk niet dat dit een probleem voor mijn elftal zal zijn. Maar, het kan wel een pro bleem voor de club worden." Koe man is gespeculeer over zijn ei gen toekomst trouwens zat. „Ik ga nergens meer op in." Hij heeft zijn zaakwaarnemer Guido Al- bers ook opgedragen niet langer mee te werken aan het opstoken van allerlei vuurtjes. „Ik heb ge zegd dat ook hij nergens meer op in moet gaan", aldus Koeman. Al- bers bevestigde tegenover de me dia dat Koeman het bondscoach- schap van Griekenland niet am bieert. Bovendien liet de zaak waarnemer doorschemeren dat hij Koeman min of meer zelf heeft aangeboden bij Swansea. Dat leidde weer tot heftige reac ties uit Engeland, van de huidige interim-trainer van Swansea Gar ry Monk. „Het getuigt niet van enig respect", aldus Monk. Koe man zit daar vanzelfsprekend mee in zijn maag. „Vanaf 5 mei, als de competitie is afgelopen, ga ik me erover buigen. Dat is vroeg genoeg, voor die tijd zal ik het echt niet doen." Koeman is er overigens, zo zei hij gisteren tijdens de persconferentie vooraf aan Feyenoord-Heerenveen, nog niet uit of hij morgen weer voor een behoudende speelwijze kiest. In het duel met FC Groningen stel de Koeman - mede vanwege de schorsing van Pellè - slechts twee aanvallers op, maar was vooral het opstellen van liefst vijf verdedi gers opvallend. Dat Feyenoord nu thuis speelt, hoeft wat Koeman be treft niets uit te maken. „Het gaat erom dat we winnen." SOTSJI - Snowboardster Bibian Mentel heeft de Nederlandse ploeg het eerste goud bezorgd op de Paralympische Winterspelen in Sotsji. Ze maakte haar favorie- tenrol waar op de snowboard- cross, een nieuw onderdeel op het programma. Lisa Bunschoten werd zevende. Bij de heren eindig den Chris Vos en Merijn Koek bij de beste vijftien. Ondanks dat ze dé kandidaat was voor goud, begon de 41-jarige Mentel voorzichtig, erkent ze. Toch was de Nederlandse in die run al sneller dan alle anderen. In de tweede en derde run haalde ze nog bijna twee seconden van haar eigen toptijd af. Het klassement bij de para-snowboardcross wordt opgemaakt door de tijden van de twee beste runs op te tellen. „In die tweede en derde run heb ik la ten zien wat ik waard ben", glun derde de kampioene. „Het voelt heerlijk om Paralympisch goud om mijn nek te hebben. Dit is de kroon op het werk." Het is voor het eerst sinds 2002 dat Nederland een medaille wint op de Paralympische Winterspe len. Bovendien gaat Mentel de boeken in als eerste Paralympisch kampioene snowboarden. Een me daille waar op voorhand al reke ning mee werd gehouden. Mentel was het afgelopen seizoen een klasse apart in wereldbekerwed strijden. „Iedereen rekende erop dat ik goud zou winnen, maar je moet het hier nog wel even doen. Ik voelde die druk wel. Tijdens de Olympische Spelen waren er ook sporters van wie medailles ver wacht werden, maar bij wie het mis ging. Dat had mij ook kun nen gebeuren", vertelt de Loos- drechtse. Mentel was in 2002 als snow boardster hard op weg naar de Olympische Spelen, maar raakte geblesseerd. Waar ze dacht aan een enkelblessure, bleek het een agressieve vorm van botkanker te zijn. Het leidde tot amputatie van haar rechteronderbeen. Al tijdens New York City Marathon In een olympisch jaar doet zo'n wereldbeker er niet toe. Wüst rijdt de wedstrijden sowieso 'in dienst van'. In dit geval het WK allround van volgende week. Met de vierde overwinning dit sei zoen won ze het klassement met forse afstand op nummers twee Lotte van Beek en drie Brittany Bowe. Haar tijd gisteren: 1.53,68. Slechts één keer werd er sneller gereden in Heerenveen, door Wüst zelf eind vorig jaar. Over haar sportieve toekomst weet ze nog niets, zegt ze. „Mis schien dat er achter de schermen best mensen mee bezig zijn en dat ze me bewust niets vertellen, ik weet het niet. ïk vind het niet erg, want ik ben natuurlijk niet bang dat er niets voor me komt." Shani Davis was al zeker van de wereldbekerzege op de 1000 me ter. Dat hij gisteren de laatste wed strijd niet won, was dan ook geen enkel probleem. De zege ging naar de Canadees Denny Mor rison, in 1.08,91. Davis werd twee de, Kjeld Nuis in een tijd van 1.09,25 derde. Daarmee steeg de Zoeterwoudenaar ook naar het po dium in het eindklassement. Mark Tuitert leek zijn afscheids- weekeinde goed te beginnen, maar viel in de laatste rit alsnog van het podium. Hij rijdt vandaag nog 1500 meter, dan zit zijn carrière erop. Connection AutoTrip New York West Canada Connection Meer informatie: www.jandoets.nl/wegener CityTrip New York- Weekend Express - cc O M§ mm AutoTrip New York West USA Favoriete maakt het waar door Edward Swier Graziano Pellè Het zou maar zo kunnen dat Fred Rutten komende zo mer geconfronteerd wordt met een uittocht van spelers door Robin Wubben Bibian Mentel door Rik Spekenbrink HEERENVEEN - Vijftienduizend dol lar. Ireen Wüst had geen flauw idee wat ze met haar eindzege in de we reldbeker 1500 meter zou verdie nen. Het genoemde bedrag deed haar niet rollen met de ogen. Droogjes: „Volgende week een rondje van mij." 23 dagen vanaf 17 dagen vanaf Prijzen vanaf en per persoon. Zet- en/of drukfouten onder voorbehoud. Actuele reisinfo en voorwaarden leest u op www.jandoets.nl/wegener Doe mee aan de beroemde marathon op 2 november 2014 6,7 of 8 daagse arrangementen Inclusief o.a. vlucht, hotel, reisleiding, transfers 6 dagen vanaf en startbewijs! - QSo 'Supporters krijgen €450,-korting w laO^avly'' 4 dagen vanaf Inclusief entrée Top of the Rock ODOy" 17 dagen vanaf 24 dagen vanaf AutoTrip New York 15 dagen vana< Florida Connection €1.107,- ALL-IN CamperTrip New York Inclusief 5 sterren camper. Vrijheid =blijheid.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 140