O Tlichtrecht bankpersoneel ECONOMIE 13 Pand wordt kantoor OOS International; park blijft open. ZATERDAG 15 MAART 2014 Senior purchase manager Ton Holtkamp (links) en algemeen directeur Leon Overdulve van OOS International voor hun aanwinst, foto Ruben Oreel begrijpt dat dat de verkoop be moeilijkte. Particulieren willen liever geen vreemden in hun tuin", zegt Overdulve. De overeenkomst ziet er als volgt uit. Het offshorebedrijf betrekt eerst het koetshuis, dat de ge meente voor een bescheiden be drag zal verhuren. Daarnaast huurt OOS International de villa voor een jaar, met de verplichting het monument dan te kopen. In overleg met de IPA wordt de villa binnen een jaar gerenoveerd. OOS International heeft tevens een koopoptie op het koetshuis. „En het park blijf voor iedereen toegankelijk. We willen het ook mooier aankleden, met antieke lantaarnpalen, dito bankjes en misschien een bruggetje naar één van de eilandjes in de vijver." Het was de Veerse wethouder Jaap Melse die deze oplossing uit de mouw schudde. Nadat hij in deze krant had gelezen over het een miljard euro grote, achtjarige contract van OOS International, dat daarmee plots van een dwerg een grote meneer was geworden in de offshore, stiefelde hij naar bedrijventerrein De Zompe. Daar deelt OOS International een pand met een ander bedrijf. Je hoeft geen helderziende te zijn om te voorspellen dat het offshorebe drijf snel te krap behuisd zal zijn. „Het gaat hard. Op het hoofdkan toor in Serooskerke werken inmid dels 15 vaste medewerkers. Zes zijn momenteel in Rio de Janeiro om de renovatie van de eerste van dertig olieplatforms van Petro- bras voor te bereiden. Eind maart begint dat karwei. Als die zes te rugkomen, lopen we hier spaak. Melse kwam met een goede oplos sing. Wij krijgen een monumen taal ruim pand met een rijke ge schiedenis. Het was van een baro nes. Later werd het een hoofd kwartier van de Duitsers, die van uit de tuin V2's afschoten. Daarna werd de villa een weeshuis en ver volgens een internationaal poli- tie-opleidingscentrum. Het pand bleek lastig te verkopen. Melse is daar nu vanaf." Eigenlijk was het offshorebedrijf al sinds 2010 aan het neuzen naar een geschikt pand. Het liefst een tje uit de VOC-tijd. „Die uitstra ling past perfect bij ons bedrijf. We hadden er alleen nooit het geld voor. Nu wel. Dit is een fan tastisch mooi pand, en op Seroos kerke, vlakbij om de hoek." Als OOS International ook het koetshuis verwerft, is het een slor dige 2,1 miljoen euro verder. „Veel geld, maar de prijs was de laatste jaren al met een kwart gezakt. We steken verder de nodige cen ten in renovatie. En we maken we op de tweede verdieping twee ap partementen voor klanten." OOS International besteedt zo veel mogelijk werk uit in het dorp. Doel is de renovatie en het schilderwerk aan lokale bedrijven te gunnen. En de burgers? Die worden eind maart 2015 allemaal uitgenodigd voor de opening. „We richten dan een kleine expo sitie in met oude foto's en repli ca's van historische zeetaferelen. Oh, en we herintroduceren de naam Vrederust." door Frank Balkenende SEROOSKERKE - Het Serooskerkse offshorebedrijf OOS International verwerft de lokale villa Welgele gen en mogelijk ook het bijbeho rende koetshuis. Het gaat de stati ge panden in hun oude luister her stellen. Het park blijft publiek toe gankelijk. De villa uit 1895 wordt volgend jaar maart het hoofdkantoor van het offshorebedrijf, dat begin dit jaar een miljard euro groot con tract sloot met de Braziliaanse oliemaatschappij Petrobras. OOS International gaat de komende acht jaar Petrobras ondersteunen bij de renovatie van dertig olie platforms. Het bedrijf zet daar voor twee, in China gebouwde ac commodatieschepen in: de Gret- ha en de Prometheus. Aan boord komen 170 inleenkrachten. Binnenkort gaat het bedrijf bin nen Serooskerke verhuizen. Giste ren tekende algemeen directeur Leon Overdulve het contract. Daarin worden enkele gecompli ceerde zaken met één pen- nestreek opgelost. „De villa is namelijk eigendom van de International Police Associ ation (IPA), die volgend jaar Serooskerke verlaat. Het koets huis, dat al een paar jaar leegstaat, is van de gemeente, net als het park. De gemeente eist dat het park publiek toegankelijk blijft. Je STUTTGART Recordaantal Porsches verkocht De Duitse sportwagenfabri kant Porsche verwacht de ver kopen na het recordjaar 2013 verder op te voeren. Tot een ho gere winst leidt dat waarschijn lijk niet, omdat het bedrijf ook fors investeert in nieuwe technologie en uitbreiding van de productiecapaciteit. Porsche bracht vorig jaar 162.145 auto's aan de man, 15 procent meer dan in 2012. Dat leverde 14,3 miljard euro aan inkomsten op. In de eerste twee maanden van 2014 namen de verkopen met 3 procent toe. Porsche introdu ceert in april de Macan, een compacte terreinwagen. DEN HAAG DEN HAAG Afronden belminuten levert 21 miljoen op Telecomproviders brengen maandelijks 21 miljoen euro te veel in rekening omdat ze mo biele telefoongesprekken afron den op minuten in plaats van secondes. Dat maakte de Con sumentenbond bekend. Consu menten betalen volgens de bond maandelijks voor 323 mil joen minuten die ze niet ge bruiken. „In 2013 zagen we al dat providers per maand 68 miljoen euro verdienen aan de beperkte houdbaarheid van bel tegoed en daar komt maande lijks dus nog eens 21 miljoen euro bij door het naar boven af ronden", aldus de bond. Alle nieuwe medewerkers bij de banken vallen vanaf 1 janua ri onder het tuchtrecht. Ieder een die nu al bij een bank werkt, zal een eed of belofte moeten afleggen. De minister raad heeft gisteren ingestemd met een plan daartoe van de Nederlandse Vereniging van Banken (NVB). Volgens een woordvoerder van de NVB gaat de bankierseed vanaf volgend jaar samenvallen met tucht recht. „Daar wordt op dit mo ment hard aan gewerkt. Het tuchtrecht is het bewijs dat zo'n eed of gelofte geen vrijblij vende zaak is. Want de uiterste consequentie kan zijn dat een overtreder van de regels niet langer mag werken in de ban caire sector." Tuchtrecht en de verplichte eedaflegging van al het personeel moeten het ver trouwen van het publiek in de banken helpen herstellen. Aan mijn nieuwe gemeenteraad, Van alle chronisch zieken in Nederland zijn er bijna 2 miljoen mensen met reuma. Vanaf 2015 bent u verantwoordelijk voor ondersteuning van chronisch zieken in onze gemeente. Voor deze groep krijgt u minder geld vanuit Den Haag. U zult straks keuzes moeten maken. Daar maak ik me zorgen over. Samen met het Reumafonds vraag ik u om een goed zorgbeleid te ontwikkelen voor mensen met reuma. Zodat onze gemeente reumavriendelijk wordt! Hartelijk dank! Een inwoner van uw gemeente 1. Knip deze KiesWijs uit. 2. Ga stemmen op woensdag 19 maart en neem de KiesWijs mee. 3. Vouw de KiesWijs in uw stembiljet fCBF? en laat zo uw stem horen voor reuma! Voor bijna 2 miljoen mensen met reuma [Reumafonds OfFshorebedrijf koopt villa Kies wijs voor reuma!

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 13