Kerken Middelburg staan voor lastig besluit Afsluiten weg langs Plompetoren uitgesteld SERVICE 43 soucony GRATIS! onnikenwerk pharosreizen Ktasienenloou?"!?. BURCHSLUIS - De weg langs de Plompetoren bij Burghsluis blijft tot eind maart open. Bureau Zee weringen had gemeld dat de weg vanaf maart gesloten zou zijn in verband met de komende dijkver sterking tussen Burghsluis en Serooskerke. De weg zou worden gebruikt voor opslag van materiaal en om te werken omdat op de dijk zelf geen ruimte is voor de machines. De aannemer heeft bij nader in zien de ruimte nog niet nodig voor de opslag. Eind maart gaat de weg wel dicht. Vanaf dat moment gelden de om leidingsroutes voor auto- en fiets- verkeer. De weg langs de Plompetoren is onder meer populair bij toerfiet- sers die een rondje om de Ooster- schelde maken via de stormvloed kering. het aantal predikantsplaatsen te ruggebracht tot 3,5. Bovendien is duidelijk dat niet alle kerkgebou wen open zullen blijven. De Algemene Kerkenraad (AK) nam ruim de tijd voor dit proces, dat al in 2012 is ingezet. Dat ge beurde volgens scriba Leendert Marijs heel bewust. De AK wilde geen toestanden zoals bijvoor beeld in Leeuwarden, waar kerk sluiting tot oorlog leidde. De aan kondiging dat de Oostkerk dicht moet en mogelijk ook de Morgen ster in de Breewijk, leverde geen nare reacties op, zegt Marijs. Dat komt volgens hem vooral doordat getracht is alles helder te commu niceren. De Oostkerk is te duur in onder houd voor de PGM die kampt met krimpende ledentallen. De AK kondigde aan hiervoor een cultu rele bestemming te zoeken, waar bij het bedehuis in een stichting zal worden ondergebracht. Vol gens Marijs leidde dat niet tot het beoogde resultaat. „Het gebouw ligt excentrisch op een plek waar je moeilijk kunt parkeren. Verder is de kerk moeilijk te verwarmen en kun je er behalve orgel- en an dere concerten weinig mee." Voor de Morgensterkerk is na het bekend worden van de plannen een gedurfd concept bedacht. Het gebouw zou plaats moeten maken voor een wijkcentrum met een kerkzaal. Daarbij gaat het om huis- en tandartsenzorg, mondhy giëne, fysiotherapie en zorg voor verstandelijk gehandicapten. Het zou een impuls kunnen zijn voor een eigentijdse zorgzame kerk in de wijk. Voor dit project bestaat bij de beoogde disciplines veel be langstelling. Marijs: „Het idee wordt momenteel uitgewerkt door een projectontwikkelaar. Komt die met een haalbaar plan dan is het de vraag wie de kar zal trekken. De partij dus die risico dragend is." De rest van het gesprek met Ma rijs staat op het weblog. Daar is ook de column 'Jezus en de kroeg' te lezen vanFloris den Oudsten. Wat heeft een dominee te zoeken in een café en op de Visserijfees ten van Bru? De leden van de Pro testantse Gemeente Middelburg (PGM) denken volgende week na over de vraag hoe hun gemeenschap er in 2020 zal uitzien. Er staat veel op het spel. In genoemd jaar wordt ZATERDAG 15 MAART 2014 "brugge - HUI.STE Kinderen t/n< 10 jaar Ontdek een prachtig stukje Beieren, op nog geen 5 uur rijden van Nederland! Het prachtige beschermde natuurgebied van de Rhön is een vulkanisch middenge bergte met weidse open vlaktes en fantastische vergezichten. Dit arrangement zit vol bijzondere belevenissen. Een compleet acti viteitenprogramma is inbegrepen! In het Rhön Park Hotel ontbreekt het u aan niets! Het heeft een binnen- en buitenzwembad met glijbaan (85 m). Verder een wellnesscentrum, kegelbaan en tennisbanen. Speciaal voor de kinderen is er speelparadijs Rudi's Abenteurland. U verblijft in een comfortabel tweekamerapparte ment met kitchenette en eethoek. Informatie Reserveringen www.pharosreizen.nl/wegener of via 0900-365 65 65 (20 cpm) met zoek boekcode 14180 of ga naar een van de reisbureaus van VakantieXperts. euro p.p. 6-daags arrangement Duitsland zoek boekcode 14180 Inbegrepen 5x overnachting met ontbijtbuffet 5x dinerbuffet drankjes kinderen bij avondeten dagelijks entree Rudi's Aben- teuerspeelland dagelijks entree zwemparadijs 'Rother Lagune' dagelijks kinderanimatie (9-11 u) zeer uitgebreid activiteiten programma, met o.a. begeleide wandeling naar schaapsherder en paardenkoetstocht, busexcursie naar klooster/abdij, fakkel wandeling, zomerrodelen, karaoke en goochelshow Prijzen 6 dgn 26/04-01/05 299 Prijzen in p.p. ab.v. tweekamer-familie appartement. Zie pharosreizen.nl voor prijzen studio. Niet inbegrepen: reserve- ringskosten (€20,-) en kosten Calamitei tenfonds (€2,50). Goese loods Floris den Oudsten www.pzc.nl/monnikenwerk door Willem Staat

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 139