Gemeente studeert op ondergrondse containers PvdA: 'Verloedering Amac-terrein beschamend' Dorpscentrum BEVELANDEN en THOLEN 33 Bi II 1 1 'Politici zijn heel vaak mannen. Dat moet anders' Meerwaarde officieel geopend VERKIEZINGEN 2014 DE EERSTE KEER In deze rubriek laten we mensen aan het woord die 19 maart voor de eer ste keer gaan stemmen. Vandaag: Nadia van de Woestijne (18) uit Sluis. OOSTBURG - Welke partij het wordt, dat weet Nadia nog niet ze ker. Maar dat ze woensdag op een vrouw gaat stemmen, dat staat vast. „Er moeten meer vrouwen in de politiek", zegt Nadia beslist. „Bij het verkiezingsdebat hier op school waren de politici bijna al leen maar mannen. Dat moet an ders." De scholiere van het Zwin Colle ge heeft niet getwijfeld over de vraag of ze zou gaan stemmen. „Dat is belangrijk. Als je de kans krijgt om mee te beslissen, moet je dat ook doen." Nadia wil zich de komende dagen nog eens goed verdiepen in de standpunten van de negen deelne mende partijen ('dat zijn er trou wens wel erg veel voor één ge meente'), maar heeft er wel al een aantal weggestreept. „Tijdens het forum op school kreeg ik het idee dat lokale partijen als Lijst Babijn en Helder Zeeuws vooral voor ouderen opkomen. Die worden het dus niet." De Sluise heeft daardoor een lich te voorkeur voor een landelijke partij. „En ik ben meer rechts dan links, dus het wordt waarschijn lijk CDA of WD." Ook weet hij van meerdere geval len waarbij mensen lelijk ten val zijn gekomen. Zowel bij de ge meente als bij woningcorporatie R&B Wonen zijn de afgelopen ja ren echter nauwelijks klachten binnengekomen over slecht be reikbare afvalcontainers. Desondanks wil PvdA-wethouder Dieuwke Louwrink werk maken van het probleem. „Het is een heel vervelende situatie als men sen met een rollator, niet bij die bakken kunnen. Wij wisten niet van het probleem, daarom vind ik het een goede zaak dat meneer Quinten dit heeft aangekaart bij de gemeente." Quinten heeft di verse containers gefotografeerd en de problemen voorgelegd aan de Seniorenraad, WMO-raad en leden van de gemeenteraad. „Het liefst zou ik zien dat in alle plaatsen deze containers vervan gen worden door ondergrondse af valbakken, ook voor het straat beeld is dat de beste oplossing." Enige obstakel is het prijskaartje. Aanschaf van de bakken, verwij deren van de oude container en plaatsen van een nieuw systeem kost per locatie zo'n 10.000 euro. „Ik heb er ook over gesproken met de ZRD (Zeeuwse Reinigings dienst, red.). De gemeente is ech ter eigenaar van de bakken en wij moeten dus ook zelf nieuwe beta len. Maar ik heb me ook laten ver tellen dat het legen van onder grondse bakken goedkoper is. Uit eindelijk is het dus ook kostenbe sparend voor de gemeente." Louwrink laat nu uitrekenen hoe het exacte kostenplaatje eruitziet. „Misschien dat we kunnen begin nen met de plaatsen waar de meeste mensen er profijt van heb ben. Daarnaast zouden op andere containers, als tijdelijke oplos sing, handgrepen kunnen worden aangebracht", oppert ze. De wethouder vindt dat de aan passing van de afvalpunten deels met geld uit de WMO kan wor den betaald. Daarmee gaat ze mee in de suggestie die Wim Quinten heeft gedaan bij de WMO-raad. „Het was een prachtige optocht in 's-Heerenhoek met duizenden bezoekers. Iets om trots op te zijn. Op zo'n moment is de verloede ring en verkrotting van het Amac-terrein toch intriest om te zien. Slechte reclame voor 's-Hee renhoek. De gemeente Borsele moet zich schamen", zei Witkam donderdagavond tijdens de verga dering van de gemeenteraad in Heinkenszand. Cingelveste CV, een consortium van ontwikkelaars AM, Themis en Framac, presenteerde vorig jaar een plan voor de ontwikke ling van het vervallen bedrijfster rein aan de rand van het dorp. Met name de verpauperde lood sen zijn de bewoners al jaren een doorn in het oog. Huisvesting van in eerste instantie 150 arbeidsmi granten, een supermarkt en wo ningen vormen de belangrijkste ontwikkelingen op het terrein van bijna vier hectare. Als de huis vesting van 150 arbeidsmigranten goed functioneert en volledig is geaccepteerd door de dorpsge meenschap komen er wellicht nog eens 150 bij." De inwoners van 's-Heerenhoek worden bij de ontwikkeling be trokken door middel van een klankbordgroep en een informa tiebijeenkomst. De dorpsraad con stateert echter dat er nog weinig is gebeurd. Witkam vroeg wethouder Jan Zandee donderdagavond of er geen mogelijkheid is de ontwikke laar te dwingen de vervallen lood sen alvast te slopen. Die mogelijkheid is er volgens Zandee niet. „De vervallen lood sen zijn ons natuurlijk ook een doorn in het oog maar wij kun nen de ontwikkelaar niet dwin gen de gebouwen te slopen." Zandee vertelde wel dat er bin nenkort een informatiebijeen komst komt voor het dorp. De vormgeving van deze avond komt dinsdag aan de orde tijdens de we kelijkse collegevergadering. De raad wordt tevens schriftelijk geïnformeerd omtrent de actuele stand van zaken over de ontwik keling. Zandee zei eerder al dat de inwo ners van 's-Heerenhoek nadrukke lijk bij de plannen voor het Amac-terrein worden betrokken. „Draagvlak en openheid zijn es sentiële elementen." WAARDE - Een dorpshuis, negen appartementen voor ouderen, een buurtsuper en gloednieuwe gym zaal annex podium. Dat zijn de be langrijkste functies van dorpscen trum MeerWaarde dat gisteren of ficieel is geopend door wethouder Hans de Kunder van de gemeente Reimerswaal en Peter Bevers van R&B Wonen. Ze deden dat door een herinneringssteen te onthul len. Volgens De Kunder is Waar de met MeerWaarde volledig toe gerust op alle veranderingen op het gebied van zorg en welzijn. Vandaag is het vanaf 19.30 feest in MeerWaarde met om 20.00 uur een concert van Soetkin Baptist. ZATERDAG 15 MAART 2014 Nadia van de Woestijne KRUININGEN - Wim Quinten heeft bij zijn fotorondje langs de afval containers bij seniorenwoningen van heel wat bewoners gehoord dat ze problemen ondervinden bij het wegdoen van een vuilniszak. Mevrouw Visser uit Yerseke kwam twee jaar geleden lelijk ten val bij het weggooien van haar afval, foto Marcelle Davidse door Frank van Cooten 'S-HEERENHOEK - PvdA-fractievoor- zitter Arno Witkam was twee we ken geleden als begeleider van de carnavalsoptocht in 's-Heerenhoek apetrots. Maar die trots verdween al snel als sneeuw voor de zon bij de aanblik van de verloederde lood sen op het Amac-terrein. De PvdA in Borsele vindt de desolate toestand van het Amac-terrein in 's-Heeren hoek beschamend

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 133