149 Keet in Kerk op reis met Wereldvrouwen Frans paradijsje dicht bij huis! HAARWERKEN 44 Je kent je klanten en dat speelt een rol in je bestellingen voor de winkel 44 Dit is een belang rijke plek voor het dorp. In Sirjansland is al geen supermarkt meer Zierikzingt in Nieuwe Kerk SCHOUWEN-DUIVELAND 35 WELKOM of 8-ö/sa^e' £-|z-aS Kapsalon de Jonge verraadt dat hij het dorp zonder super maar moeilijk voor kan stel len. De Bolles weten voor negen tig procent wat ze moeten bestel len én dat ze een constante omzet hebben. „Je kent je klanten en dat speelt een rol in je bestellingen voor de winkel. Je weet waar ze naar vragen. Anders dan in een toeristendorp als Renesse. Daar zou het, met wisselend publiek, steeds weer een verrassing zijn." Tijdens het gesprek onderbreekt hij zijn verhaal regelmatig met een groet naar een klant die bin nenkomt. Hoi, hallo, een vriende lijke knik en dan weer verder pra ten. Voor mevrouw Dorst is de super markt vooral praktisch. Ze knikt naar buiten, naar de overkant van de straat. „Ik woon daar." Soms doet ze wel wat langer over de boodschappen dan ze van plan was. „Maar dat is dan omdat er een rij voor de kassa staat. Niet omdat ik zoveel bekenden tegen kom. Maar het zijn aardige men sen hier, hoor. Het is juist vreemd als iemand géén gedag zegt." Toen de kinderen van mevrouw Van den Ouden nog kleiner wa ren, was ze zelf zo'n moeder die voor de middag nog even naar de super vloog. Toen kende ze ieder een wel. Nu er 'vreemden' in het dorp zijn komen wonen, is dat minder. Ze kent ook de caissières niet, zegt ze. „Hoewel, pas gele den is er een vertrokken naar de Etos in Burgh-Haamstede." zierikzee - In de vierde aflevering van muziekeducatieproject 'Keet in de kerk' van dit seizoen maken basisschoolleerlingen een muzika le reis in-samenwerking met de groep Wereldvrouwen Ahoy!. De serie begint woensdag 26 maart in de Nieuwe Kerk in Zierikzee. In 'De reis om de wereld in 80 mi nuten' wordt gezongen, gedanst en met 'body percussion' ge werkt. Eerst wordt er in groepen geoefend. Onder leiding van Elly Geelhoed wordt een werelddans ingestudeerd. Musicus Mar van der Veer maakt met de kinderen een wereldlied en dirigente Cathy Kotoun werkt met hen aan specia le effecten door middel van body percussion. De laatste groep zal tij dens de presentatie van 'De reis om de wereld' het vervoer per schip, trein of vliegtuig in gelui den uitbeelden. Geprojecteerde beelden begeleiden de tocht. De reis voert onder meer door Bulga rije, Congo, Filippijnen, Indonesië en Nicaragua. In elk land is er een ontmoeting met een wereld vrouw die een karakteristiek kin derlied uit het land zal laten ho ren. Waar het mogelijk is, zullen de kinderen ook zelf met de mu ziek meedoen. Belangstellenden zijn welkom om 9.00 en 10.30 uur. Concert Laudando in Hervormde Kerk De christelijke oratoriumvere niging Laudando geeft zaterdag 22 maart een concert in de Her vormde Kerk van Dirksland. Het thema is 'Vier eeuwen koormuziek'. Het concert be gint om 20.00 uur. Er worden onder meet werken van Jo- hann Michael Bach, Johann Se bastian Bach, Felix Mendelsso hn, Henry Purcell en Charles Wood vertolkt. Winterfeest bij gebrek echte winter Bij gebrek aan een échte win ter is er vandaag in Sirjansland een heus winterfeest. Dat ge beurt in het verenigingsge bouw vanaf 20.00 uur. Bezoe kers kunnen een avondje dan sen en luisteren naar de 'enige echte Despo's'. Er is ook gele genheid de stoere winterverha len met elkaar te delen. De kos ten bedragen twee euro per persoon. In de Nieuwe Kerk in Zierik zee is morgenmiddag voor de tweede en laatste maal een bij zondere Zierikzingt. Vanaf 15.30 uur is iedereen welkom die graag zingt en kennis wil maken met opvallende liede ren uit het allernieuwste lied- Running dinnershow in De Meeuw Het Bru's Running Team houdt vandaag samen met res taurant De Meeuw in Bruinis- se een Running Dinnershow. De beste koks staan in de keu^ ken, maar de bediening wordt gedaan door de teamleden. De opbrengst van deze benefiet avond gaat naar de goede doe len van de Roparun. De Ro- parun is een landelijk bekende estafetteloop. Studenten praten met vmbo-leerlingen Studenten van het Getijde Col lege in Goes gaan woensdag 26 maan praten met leerlingen van het vmbo. Dat gebeurt van 15.00 tot 17.00 uur in de Stadspoort te Goes. De bedoeling is toekomstige mbo-leerlingen in contact te brengen met de mogelijkhe den die er zijn binnen de eco nomische opleidingen en be roepen. boek voor de kerken. Predikant Michiel de Zeeuw en musicus Mar van der Veer hebben een keuze gemaakt die bestaat uit vertaalde buitenlandse liede ren en geheel nieuwe liederen die een verrijking betekenen voor de kerkzang. pharosreizen ZATERDAG 15 MAART 2014 6«i of ..service Drogisterij (beperkt) SSjterij Bloemen 31» - b ttM-Ifi atol*tffoj.'4&'riï- In de Elzas vindt u alles wat Frankrijk zo aantrekkelijk maakt. U logeert langs de Elzasser Wijn route, in Ammerschwihr. Binnen een half uur rijden vindt u vijf van de mooiste wijndorpen van de Elzas: Turckheim, Eguisheim, Ribeauvillé, Riquewihr en Kay- sersberg. Proeft u kaas in de Munstervallei? Of maakt u een ritje langs de Vogezencols uit de Tour de France? En de Cité de l'Automobile in Mulhouse is mis schien wel het mooiste automu seum ter wereld! Of neemt u een kijkje in de mooie stad Colmar? U verblijft in een appartement in Residence Domaine du Golf. De Residence heeft o.a. een zwem bad, sauna en golfbaan. Informatie Reserveringen www.pharosreizen.nl/wegener of via 0900-365 65 65 (20 epm) met zoek boekcode 16381 of ga naar een van de reisbureaus van VakantieXperts. euro per appartement zoek boekcode 16381 Inbegrepen 3x of 7x overnachting bed- en badlinnen opgemaakte bedden bij aankomst gebruik televisie 1 fles Crémant d'Alsace 1x wijnproeverij 1x routekaart Elzasser wijnroute 1x wandelkaart met Nederlandse vertaling Prijzen 1-k. 2-k. appt. appt. 16/03-04/11 185 239 05/11-20/11 149 199 Prijzen in per appartement (resp. max. 2 en max. 4 personen). Kijk op www.pharosreizen.nl voor het 8-daags arrangement. Niet inbegrepen: reserve- ringskosten (€20,-) en kosten Calamitei tenfonds (€2,50). Wij bieden al 50 jaar oplossingen voor tijdelijk of permanent haarverlies. U wordt ontvangen in een aparte ruimte of komen bij u aan huis. Tevens verzorgen wij declaraties voor alle zorgverzekeraars Gravenstraat 23-A, Middelburg Telefoon: 0118 612074 www.kapsalondejonge.nl De Spar supermarkt in Oosterland. foto Dirk-Jan Gjeltema John Bolle, eigenaar Spar Mevrouw Van den Ouden DIRKSLAND SIRJANSLAND ZIERIKZEE BRUINISSE GOES ahwb

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 125