Waisisi brengt reprise 'Ik kus je duizendmaal' Gesprek professionals over WMO-beleid Levendige herinnering aan hoe het vroeger rook SCHOUWEN-DUIVELAND 33 Afsluiten weg Plompetoren pas eind maart 'Politici zijn heel vaak mannen. Dat moet anders' VERKIEZINGEN 2014 DE EERSTE KEER BROUWERSHAVEN - Op uitnodi ging van de drie regionale afdelin gen van Vrouwen van Nu brengt vocaal ensemble Waisisi woens dagavond 26 maart een reprise van de zang- en spelvoorstelling Ik kus je duizendmaal in het Ton- nenmagazijn in Brouwershaven. Waisisi, onder leiding van Mar van der Veer, werkt voor deze voorstelling samen met enkele to neelspelers. Tekst van het spel en de regie zijn van Nelleke Tamerus in samenwerking met Michiel de Zeeuw en Hans Erbrink. In deze productie wordt het waar gebeurde verhaal verteld van Ilse Weber, een Joodse vrouw, die haar oudste zoon, Hanus, voor de klauwen van het antisemitisme wist te behoeden door hem naar Engeland te sturen. Ze schrijft hem vele brieven met lieve woor den en liedjes. Elke brief eindigt met de woorden 'Ik kus je dui zendmaal'. Ilse, haar man Willy en hun jongste zoon Tommy wor den gedeporteerd naar Theresien- stadt. Zij komt te werken in een ziekenbarak voor kinderen en weet daar met muziek en verha len wat vrolijkheid te brengen. Het spel is gelardeerd met bijpas sende liederen van Waisisi. Ook niet-leden zijn welkom. De avond begint om 19.45 uur. KERKWERVE - De gemeente Schou- wen-Duiveland houdt maandag middag 17 maart in het dorpshuis in Kerkwerve een bijeenkomst over het functioneren van het nieuwe WMO-beleid. Het WMO-beleidsplan is in 2012 opgesteld door de gemeente sa men met partners en loopt nu twee jaar. Tijd om eens met men sen uit het vak te evalueren hoe de zaken reilen en zeilen. Deze professionals hebben daarover kennis en ervaring in huis. Daarnaast wordt tijdens deze bij eenkomst ook vooruitgekeken. De gemeente wil van de vakmensen horen hoe zij de toekomst voor zich zien in de veranderende sa menleving en wat de rollen van de diverse betrokken partijen moeten zijn. Het overleg gebeurt in de vorm van dialogen, waarbij de genodigden in verschillende gespreksgroepen worden ver deeld. Tenslotte volgt met alle aanwezigen een samenvatting van hetgeen aan de orde is geko men. In de loop van dit jaar gaat de gemeente voor professionals, maar ook voor cliënten en naas ten nog enkele sessies organise ren om informatie te krijgen voor het nieuw te vormen WMO-be leid. De bijeenkomst maandag middag begint om 13.00 uur. BURGHSLUIS - De weg langs de Plompetoren bij Burghsluis blijft tot eind maart open. Bureau Zee weringen had gemeld dat de weg vanaf 1 maart gesloten zou zijn in verband met de komende dijkver sterking tussen Burghsluis en Serooskerke. De weg wordt ge bruikt voor opslag van materiaal en om te werken omdat op de dijk zelf geen ruimte is voor de machines. De aannemer heeft bij nader in zien de ruimte nog niet nodig voor de opslag. Eind maart gaat de weg wel dicht. Vanaf dat mo ment gelden de omleidingsroutes voor auto- en fietsverkeer. SEROOSKERKE - Riet Hage vindt het best leuk dat die nieuwe tra- valje bij haar voor de woning aan het Dorpsplein is neergezet. Zij woont tenslotte in de vroegere smederij en die travalje, ook wel hoefstal genoemd, staat daar pre cies op de plek waar hij vroeger heeft gestaan. Hage bewaart een levendige her innering aan de tijd dat haar va der Anton Rotte landbouwer was en met de werkpaarden naar dorpssmid Marinus Polderman ging voor het beslaan van de hoe ven van deze krachtige dieren. „Dat is lang geleden, maar ik weet nog precies hoe het rook. Ze zeg gen dat Polderman twee travaljes had, één binnen en één buiten, maar ik herinner me vooral dat be slaan van de paarden binnen in de smederij", vertelt Hage. „Die oude grotendeels ijzeren tra valje hier op het dorp is om wat voor reden dan ook ooit naar Zie- rikzee verhuisd. Dat heb ik bij toe val ontdekt", vertelt Huib Bouw man. Hij trof die oude, inmiddels vervallen travalje aan in een tuin achter de woning van Betsy Schouls in Zierikzee. Bouwman, een klusser in hart en nieren, was meteen enthousiast. Het liefste had hij die oude hoefstal terug gehaald naar Seroos kerke en hem zelf in oude glorie hersteld. Hij klopte met dat plan aan bij de dorpsraad die er ook wel oren naar bleek te hebben. Aanvankelijk leek het ook te gaan lukken, maar uiteindelijk waren er toch te veel bezwaren over een vergunning om die originele tra valje terug te krijgen op het dorp. Daarop besloot de Stichting Mo numenten Schouwen-Duiveland de zaken voortvarend aan te pak ken. Zij voorzag immers al vijf kernen van een travalje. De stich ting gaf Bouwbedrijf Quant op dracht eenzelfde travalje als in Noordgouwe ook voor Seroosker ke te maken. René Plandsoen zorgde voor het schilderwerk en smid Piet van der Aa uit Burgh-Haamstede zorgde voor het ambachtelijk smeedwerk. In deze rubriek laten we mensen aan het woord die 19 maart voor de eer ste keer gaan stemmen. Vandaag: Nadia van de Woestijne (18) uit Sluis. OOSTBURG - Welke partij het wordt, dat weet Nadia nog niet ze ker. Maar dat ze woensdag op een vrouw gaat stemmen, dat staat vast. „Er moeten meer vrouwen in de politiek", zegt Nadia beslist. „Bij het verkiezingsdebat hier op school waren de politici bijna al leen maar mannen. Dat moet an ders." De scholiere van het Zwin Colle ge heeft niet getwijfeld over de vraag of ze zou gaan stemmen. „Dat is belangrijk. Als je de kans krijgt om mee te beslissen, moet je dat ook doen." Nadia wil zich de komende dagen nog eens goed verdiepen in de standpunten van de negen deelne mende partijen ('dat zijn er trou wens wel erg veel voor één ge meente'), maar heeft er wel al een aantal weggestreept. „Tijdens het forum op school kreeg ik het idee dat lokale partijen als Lijst Babijn en Helder Zeeuws vooral voor ouderen opkomen. Die worden het dus niet." De Sluise heeft daardoor een lich te voorkeur voor een landelijke partij. „En ik ben meer rechts dan links, dus het wordt waarschijn lijk CDA of WD." ZATERDAG 15 MAART 2014 MASSEY FERGUSON door Ali Pankow Odillia van Roosjeshof was het eerste paard in de nieuwe travalje op het Dorpsplein in Serooskerke. foto Dirk Jan Gjeltema

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 123