IJskarten (ShïupiffËl Europese subsidie steeds dichterbij voor mkb'ers Een uniek bedrijfsuitje! ^Subsidiefocus subsidiefocus.nl 1 Niets mis met hard werkenmaar zoals een hekend gezegde luidt De boog kan niet altijd gespannen staan! Ontspan ning na inspanning laadt die spreekwoordelijke batterij weer op. Dat geldt zeker in het bedrijfsleven. Vandaar dat ondernemers nog steeds met plezier investeren in teambuil dingsuitjes. Zij plukken er namelijk ook de vruchten van. Het aanbod vandaag de dag is enorm. Maar u zoekt natuur lijk wel iets waar nog lang over nagepraat zal worden. Een lastige keuze? In het geheel niet! Skidöme heeft een naam hoog te houden als het aankomt op 'ijskoude' activiteiten in een 'warme' omgeving. En één van die activiteiten is hard op weg het populairste - en zeker meest unieke - bedrijfsuitje te worden. In een enorme hal van 3.500 m2 met max. 60 km/uur in een elek trisch aangedreven kart met spi kebanden een gigantische ijsvloer trotseren. Aan het aloude karten heeft Skidöme een unieke draai gegeven, wat heeft geleid tot ijs karten! Stuurmenskunst "Waar het reguliere karten toch vooral een 'mannending' is geble ven en populair bij snelheidsdui vels, is ijskarten een activiteit die zowel mannen als vrouwen over de streep weet te trekken," aldus algemeen directeur Nicky Broos. "Het draait hierbij namelijk niet om wie het diepst de gaspedaal in durft te trappen. Behendigheid en 'stuurmenskunst' brengen u als eerste over de finishlijn. Ik heb in de loop der jaren dan ook al menig vrouw haar mannelijke collega zien verslaan. Dit slecht alvast de nodige drempels want als er dan toch een bedrijfsuitje wordt geor ganiseerd, is het natuurlijk wel de bedoeling dat iedereen enthousi ast deelneemt; man, vrouw, jong en oud." Groepsdynamiek "Bovendien worden mensen uit hun comfortzone gehaald wat een geheel nieuwe dimensie in de groepsdynamiek teweeg brengt," valt Robert Ros, manager mar keting commerciële zaken hem bij. "Zij leren elkaar op een andere, rpinder formele manier kennen. Het inbrengen van een competitief element doet vaak de rest, want niemand verliest graag van zijn/haar collega. Daarvoor is echter wel meer dan één heat no dig. Het begin blijft nu eenmaal aftasten; feeling krijgen met de kart en het ijs. Maar meestal al in heat drie zijn beleving en plezier optimaal. De gunstige prijsstel ling laat dit doorgaans ook wel toe." Buiten de gebaande paden "Steeds vaker wordt overigens zo'n sportieve activiteit vooraf gegaan door een zakelijke bijeen komst, brainstormsessie of verga dering. Ook daarvoor zijn wij de perfecte locatie," besluit Broos. "Soms moeten mensen geprikkeld en de creativiteit getriggerd wor den. Is optimaal resultaat het eerst te verwachten van de oude, ver trouwde omgeving waar dagelijks van negen tot vijf wordt gewerkt, of op een spannende, nieuwe plek die uitdaagt buiten de ge baande paden te denken en waar patronen doorbroken worden? Het antwoord laat zich raden. En uiteraard staan ook hier onze uit gebreide horecafaciliteiten tot uw beschikking. Die Brabantse ge zelligheid dragen wij nu eenmaal hoog in het vaandel." Skidöme IceKart Rucphen b.v. Onderdeel van Skidöme b.v. Baanvelden 13 4715 ZH Rucphen T. +31(0)165 -34 31 34 E. info@skidome.nl L www.skidome.nl www.icekartrucphen.nl Het Nederlandse midden- en kleinbedrijf (mkb) kan met ingang van 2014 makkelijker gebruikmaken van Europese innovatiesubsidies. Er wordt veel directer en concreter opgeroepen om deel te nemen aan de nieuwe programma's. Daarnaast is het streven van de Europese Unie om de admi nistratieve lasten voor deelnemende mkb 'ers te verlagen. Voor de periode 2014-2020 zijn ten minste drie Europese fondsen interessant voor ondernemers, die zich bezighouden met onderzoek, innovatieve activiteiten ontplooi en of investeren in de versterking van hun regio. Hieronder maakt u kennis met de programma's Horizon 2020, EFRO en Interreg en de mogelijk heden voor u als ondernemer. Horizon 2020 Het doel van Horizon 2020 is de stimulering van Europees onder zoek en innovatie. Het SME-in strument, onderdeel van Horizon 2020, biedt mogelijkheden voor excellente innovatieprojecten door het mkb. De subsidie voor deze projec ten kan oplopen tot 100% van de subsidiabele kosten. Dit maakt de subsidie alleen al vanuit financieel oogpunt interessant. Het SME-instrument is specifiek voor mkb'ers en kent 3 fases. In fase 1 is 50.000 subsidie be schikbaar voor de uitvoering van een haalbaarheidsonderzoek. In fase 2 kan subsidie worden aan gevraagd voor projecten die een focus hebben op Research Development (R&D) en demon stratie van innovaties. Er is per project 1 tot 3 miljoen euro subsi die beschikbaar voor een periode van minimaal 12 en maximaal 24 maanden. In fase 3 is de commer cialisering van de innovatie. Hier voor is binnen Horizon 2020 geen subsidie mogelijk. Regionale Operationele Pro gramma's - EFRO Het Europees Fonds voor Regi onale Ontwikkeling (EFRO) is gericht op de stimulering van de Europese regio's. Voor Nederland geldt dat er vier landsdelen wor den onderscheiden. Uit een set van kernthema's, die door Europa worden vastgesteld, heeft lands deel Zuid de prioriteiten 'Innova tiebevordering' en 'Koolstofarme economie' gekozen. Vanuit de Europese Unie wordt Nederland gewezen op de ach terblijvende (publieke) investe ringen in R&D en innovatie. Ook is het aandeel van het mkb hierin te klein. Mede daarom worden de EFRO-middelen gebruikt om in novatie vanuit het Nederlandse midden- en kleinbedrijf te stimu leren. Het gaat daarbij om pro jecten, die een crossover hebben tussen belangrijke sectoren of top- clusters van de Nederlandse eco nomie. Het kan dan bijvoorbeeld gaan om innovatieve projecten in de precisielandbouw - een cross over tussen agrofood en high-tech systemen - of nieuwe biobased grondstoffen voor de chemie. Interreg Interreg is het grensoverschrij dende EFRO-programma van de EU. Het programma is gericht op projecten, die een grensover schrijdend effect hebben en regio nale samenwerking over de grens stimuleren. Voor Nederlandse mkb'ers zijn de programma's gericht op re gionale samenwerking tussen Vlaanderen-Nederland en Ne- derland-Duitsland het meest re levant en bereikbaar. Vanwege de relatie met EFRO is het niet toevallig dat ook de kernthema's van Interreg gelijk zijn aan die van EFRO. Dit betekent dus dat regionale grensoverschrijdende samenwerkingen gericht op R&D en innovatie kansrijk zijn om voor subsidie in aanmerking te komen. Denk hierbij bijvoorbeeld aan in novatief onderzoek samen met een Vlaamse kennisinstelling of het ontwikkelen en testen van een prototype samen met een Duitse ondernemer. Aanvragen Het SME-instrument van Horizon 2020 staat continu open voor aan vragen. Voor de EFRO-program- ma's wordt het waarschijnlijk in het najaar van 2014 mogelijk om subsidie aan te vragen. Onderne mers met innovatieve plannen en activiteiten kunnen dus nog dit jaar gebruikmaken van de Euro pese mogelijkheden. Ron Tempelaars, subsidieadviseur bij Subsidiefocus, e-mail ron.tempe- laars@subsidiefocus.nl. Subsidiefocus is onderdeel van ABAB Groep B.V. r -yw - T-

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 120