r I I "4r- 10 de J Barometer De barometer cijfer: Ben de Reu Gedeputeerde Pau Fermont Faasse&Fermont Frans Lievens Theaters Zeeland Eric de Ruijsscher Bouwend Zeeland Petra de Braai Kasus.nu Henk de Haas ZPPC Sletten VERLOOP BAROMETER O C4 CO O M H5^ '-ZJ 6-1 Gemiddeld per jaar Adri de Buck Hogesctiool Zeeland naar de terug zonnige tijden De lente lijkt begin maart al aangebroken te zijn. Nog nooit was het zo vroeg in het jaar al zo warm. Slaat het zonnige weer over op een zonnige kijk van onze economische experts? Amper. Het gemiddel de is exact gelijk aan dat van vorige maand en het zal u niet verbazen dat met name de experts van bouwgerelateerde bedrijven nog voorzichtig zijn. Eric de Ruijsscher, voorzitter van Bouwend Zeeland, geeft elders in dit nummer uitgebreid weer hoe hij denkt dathet nu met de sector moet. Hij houdt het nog op een 5 en is daarmee een van de drie experts die een onvoldoen de geven. Voor het "eerst hebben we in de barometer de mening van Adri de Buck, bestuursvoorzitter van Hogeschool Zee- Jan Feb Mrt April Mei Juni Aug Sept Okt Nov Dec Jan Feb Mrt April Mei Juni Juli Sept Okt Nov Dec 5.7 5.6 5.3 5.8 I 6.3 6.5 I 6.5 I 6.5 6.5 2008 2009 2010 2011 2012 2013 5.6 6.3 6.3 6.5 5.9 6.0 6.6 6.6 6.6 Het consumentenvertrouwen neemt weer toe. Dit is belangrijk om de economie op gang te brengen. Om goed uit de crisis te komen moeten bedrijven zoe ken naar innovatieve producten. Voor Zeeland is het vooral nood zakelijk om middels open innova tie gezamenlijk verder te bou wen aan een lerende economie. Daarbij zouden we zoveel moge lijk moeten inzetten op kennis- productie- en valorisatie. Dit zorgt ervoor dat onze economie een impuls krijgt, maar ook wendbaar blijft. Een belangrijke rol hierbij is weggelegd voor het onderwijs. De HZ kenniscentra werken samen met bedrijven en instellingen aan praktijkgericht onderzoek naar voor Zeeland be langrijke economische en maat schappelijke speerpunten. Om de toegankelijkheid van kennis te vergroten is op de Kenniswerf de Smart Services Boulevard op gericht. land. Hij zal met name de kansen van het onderwijs belich ten. Zijn eerste cijfer, een 7, laat optimisme zien. Dat de hogeschool veel doet, samen met het bedrijfsleven, om de economie weer op gang te trekken, blijkt uit het volgende citaat uit zijn bijdrage: 'De HZ kenniscentra wer ken samen met bedrijven en instellingen aan praktijkge richt onderzoek naar voor Zeeland belangrijke economi sche en maatschappelijke speerpunten. Om de toeganke lijkheid en valorisatie van kennis te vergroten hebben HZ en Provincie Zeeland op de Kenniswerf de Smart Services Boulevard opgericht, waar bedrijven terecht kunnen met innovatievragen. Als Zeeland de juiste verbindingen weet te leggen en de kennisinfrastructuur die er is optimaal weet te benutten, zal de economie absoluut verder groeien.'

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 106