DE STOEL Op zaterdag 19 april verschijnt de special Bouw en BOG Naam Functie Bedrijf Bijzonderheden Tekst: Henk vcan de Voorde I Foto. Mark Neelemans Hoe bevalt deze stoel? Op welke stoelen heeft u hiervoor gezeten? Welke stoel heeft u het meest gevormd? Wat betekent het bedrijf voor u? Wat betekent u voor het bedrijf? Wat doet uw bedrijf? Hoe lang zit het bedrijf al hier? Specialist voor de zorg? Waarover piekert u? Wanneer bent u het meest in uw element? Als u niet bij Even Kijken werkte, dan..? Lijdt u onder de crisis? Hoe moeilijk is ondernemen in deze tijd? Wanneer komen we uit deze crisis? Wat is uw ambitie? Waar komt u uw stoel voor uit? Evert van Dronkelaar Directeur-eigenaar Even Kijken Holding De holding bestaat uit het Meubelhuis in Zuidzande, Projectinrichting in Terneuzen en een online Meubelshop. Even Kijken is Er werken in totaal veertien mensen. De onderneming levert zorgmeubi- lair voor appartementen, instellingen en verpleeghuizen in heel Zuidwest Nederland. Uitstekend. Ik ben gelukkig jong van hart. Voor mij is mijn werk mijn hobby. In het week end verlang ik al weer naar de maan dag. Wij creëren maatwerkoplossingen binnen kantoor-, be drijf- of zorginstelling waarbij vooral ook sfeer en kwaliteit de toon aangeven. Onze kracht is luisteren en koesteren watje hebt. Dan komt de rest van zelf. 'Het nieuwe wer ken' is momenteel in. Daar spelen wij op in. Het is eigenlijk een verza melnaam voor diverse ma nieren slimmer en efficiën ter werken. Er is een bre de waaier aan werkplek ken: de algemene-, de con centratie- en de groeps- werkplek evenals de forme le- en de informele verga derwerkplek. De truc is dat de diverse plekken op meer dere manieren gebruikt wor den, zodat de bezettingsgraad hoger wordt. Door slim in te richten kan men veel geld be sparen. Ik was niet de braafste van de klas en moest van mijn vader, die best streng was, van de Openbare naar de Christelijke Mu lo in Oostburg. Vervolgens ging ik naar de Detailhandelsschool in Am- hem, met tevens praktijkervaring op het gebied van stoffering en in richting. Ook heb ik nog een stu die architectuur gedaan. Ik heb al tijd oog gehouden voor het uitvoe rende gedeelte. Daarnaast heb ik gevoel voor detail. Toen ik meewerkte bij de fabrica ge van naaimachinekasten. Ik moest de krullen van de schaafma chine opruimen. Die accuratesse zie je nog steeds terug. Alles moet netjes opgeleverd worden voor de klant. Alles. Vroeger wilde ik alles zelf doen, maar tegenwoordig kan ik veel beter delegeren. Ik ben de spil in het bedrijf en be paal in principe de koers, maar van solitair ben ik veel meer een teamp- layer geworden. Even Kijken is al zestig jaar gespe cialiseerd in het inrichten van wo ningen, hotels en recreatieparken. In Zuidzande heeft men de be schikking over 2800 vierkante me ter showroom, in Terneuzen over 1800 vierkante meter. Onder im puls van nieuwe bedrijvigheid in de kanaalzone in de jaren zestig en zeventig is de horizon verruimd naar projectinrichting. Corebusi- ness is anno 2014 het realiseren van spraakmakende interieurvoor- stellen voor bedrijven, zorginstel lingen, scholen en winkels in Ne derland en België. De roots van Even Kijken liggen in 1953. Grondlegger is Jan van Dronkelaar die het Gelderse Eede verruilde voor West Zeeuws-Vlaanderen. Na de waters noodramp startten Jan en Sarah (de ouders van Evert) in Zuidzan de met de fabricage van elektrische naaimachinekasten. Van lieverlee is de fabricage overgegaan in wo ninginrichting. Evert van Dronke laar nam in 1979 het bedrijf van zijn vader over. De Belgen waren in de zeventiger jaren goed voor driekwart van de clientèle. Door de economische crisis en de deva luatie van de Belgische Frank in het begin van de jaren tachtig - van 14 naar 20 Frank voor een gul den - was het hard werken om het hoofd boven water te houden. Het geloof in de toekomst houden de, richtte hij zich op de sector re creatie toerisme. Het eerste re sultaat: de inrichting van 168 hui zen voor een recreatiepark te Nieuwvliet. De onderneming levert zorgmeubi- lair voor appartementen, instellin gen en verpleeghuizen in heel Zuidwest Nederland. In de showroom te Terneuzen is 600 vierkante meter gereserveerd voor meubels in de zorgsector. De mens staat centraal bij een efficiën te en gezonde werkplekinrichting. Zo worden ergonomisch verant woorde bureaustoelen vervaardigd in combinatie met de Erasmus Uni versiteit, TNO getest aan de TU Delft. Evert van Dronkelaar is me deaandeelhouder van BMA Egono- mics te Zwolle, dat geënt is op het goed, ergonomisch zitten. Bij ie der geleverde bureaustoel wordt een zitinstructie gegeven. Daar heb ik geen tijd voor, ik hou van opschieten. Als ik aan het werk ben. Bij een ander bedrijf in de handel. Ik ben een handelsjongen. Zoals bekend heeft de meubel branche het moeilijk, maar allerlei nieuwe ontwikkelingen bieden hoop voor de toekomst; zoals in de provincie Zeeland grote projec ten aan de kust, de tunnel bij Sluis kil en de nieuwe zeesluis in Ter- Het is een uitdaging. Gelukkig zijn we in veel groeimarkten be hoorlijk actief zoals de zorg- en de recreatiesector. Bovendien hebben we het druk met di verse projecten voor bedrijven in Zeeland, Brabant, Zuid-Holland en België. Ik heb vertrouwen in de toekomst. Voor mij is er eigenlijk geen cri sis. Wij varen onze ei gen koers en trekken ons weinig aan van het landelijke beeld. We zijn een bedrijf in beweging, met behoud van het goe de uit het verleden. Als de gezondheid het toe laat wil ik graag nog jaren doorgaan. Voor bridgen en golfen. Dat doe ik al mijn hele leven. Je hersenen en lichaam blijven daardoor jong.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 105