Taalcursussen (CD-ROM Audio CD) 36 SPORT IVa» ~^P pzc.nl/webwinkel Limburgse Dia Pernot is één van de classifiers in het aangepaste sporten. Zij deelt atleten in klasses in. SPAANS engels ,J FRANS Bon moh33wot Taalcursussen(CD-ROM+Audio CD) III NI AMSTERDAM De Koning één van 'De 14 vanJohan' Corné de Koning uit Goes is één van de veertien sporters die de komende twaalf maanden ambassadeur zijn van de Johan Cruyff Founda tion. Hij zal zich als lid van 'De 14 van Johan' inzetten om kinderen aan het bewe gen te krijgen. De Koning (23) is een fanatiek para roeier. De 14 van Johan wor den 21 maart gepresenteerd in de Amsterdam Arena. ZIERIKZEE Nelli Cooman geeft jeugd sprintles Nelli Cooman geeft morgen aan 38 Zeeuwse jeugdatleten een sprintclinic. Ze doet dat vanaf 9.15 uur op de atletiek baan in Zierikzee. Cooman (49) is nog steeds Neder lands recordhoudster op de 100 meter en de 60 meter in door. Op die laatste afstand werd ze twee keer wereld kampioen, in 1987 en 1989. VLISSINGEN Groene Ster 2 vaster op plek vier Met nog drie wedstrijden op het programma kwam Groe ne Ster 2 in de topklasse van het zaalvoetbal nog steviger op de vierde plaats te staan. De Vlissingse formatie ver sloeg in eigen huis DZS/ Soccer For Life met 8-3. Nicky van Merrienboer en Marik Waterman scoorden twee keer. Imad Azzanagui, Steven Visser en Roniël Ura- nie waren elk één keer tref zeker. TILBURG Van de Sande redt eer voor Roadies De Middelburgse poolbiljar- ters van de Roadhouse Roa dies konden tegen koploper Heat niet stunten. Ze verlo ren met 5-1. Mark van Wijn gaarden vocht twee keer een gelijk opgaande strijd uit, maar trok telkens aan het kortste eind. Ook Rinus Witte verloor tweemaal. Abel van de Sande verloor een partij, maar redde de eer in het 8-ball. Leer snel en eenvoudig een taal op je PC en in de auto! Lezersprijs 9,95 SOTSJI - Het is op de Paralympi sche Spelen de normaalste zaak van de wereld: sporters zijn inge deeld in handicapklassen. Per klas se, of een combinatie van klassen, worden er medailles uitgereikt. Die handicapindeling wordt be paald door classifiers. De Limburg se Dia Pernot is in Sotsji classifier bij langlaufen en biatlon. Wie een arm mist, heeft bij lang laufen een voordeel ten opzichte van iemand die een been mist. Maar diezelfde atleet heeft ook een nadeel ten opzichte van iemand die maar een deel van zijn arm mist. Toch kan het dat die drie sporters in dezelfde klasse uitko men op de Paralympische Winter spelen: staand, zittend of visueel gehandicapt. Per klasse zijn er meerdere classifi caties. Bij het staand skiën loopt dit bijvoorbeeld van LWi tot LW9. Een sporter wordt aan het begin van ieder seizoen opnieuw geclas sificeerd. Dit gebeurt met een uit gebreid medisch functioneel on derzoek met allerlei testst „We classificeren op basis van ervarin gen uit het verleden", zegt de in Baexem woonachtige revalidatie arts. „Als classifier kijk je in zo'n onderzoek vooral naar wat iemand wél kan, in plaats van wat iemand niet kan." Om verschillende handicaps met elkaar te laten strijden, wordt er een omrekenfactor gebruikt. Op die manier is er altijd een eerlijk klassement, met voor iedere atleet een zogenaamde 'gecalculeerde tijd'. „Die omrekenfactor wordt ie der jaar opnieuw bepaald, op basis van de prestaties van de dertig bes te atleten in een klasse", legt Per not uit. Omdat niet de finishtijd, maar de gecalculeerde tijd het eindklassement bepaalt, kan het wel zo zijn dat de atleet die als eer ste over de finish komt, niet de winnaar is. „Als hij in een lichtere handicapklasse zit dan de num mer twee, kan dat inderdaad", er kent Pernot. „Maar op het score bord is altijd de gecalculeerde tijd te zien." Samen met vijf collega-classifiers zorgt de Nederlandse ervoor dat al le langlaufers ingedeeld worden. Dit is al ver voor de start van de Pa ralympics gebeurd tijdens wereld bekerwedstrijden. Wat Pernot en haar collega's in Rusland doen, is voornamelijk observeren. „We kij ken naar sportspecifieke aspecten, of we sporters inderdaad in een juiste klasse hebben ingedeeld", verklaart Pernot haar rol. „Dat doen we op basis van tv-beelden, maar we maken ook zelf opnames om te zien hoe iemand beweegt." Een kritiekpunt dat buitenstaan ders vaak bij de klassenindelingen hebben, is dat 'iedereen dan toch een medaille kan winnen'. Pernot weerlegt dat direct: „Als je niet zou classificeren, zouden atleten met de lichtste handicap alles winnen. Classificatie zorgt ervoor dat atleten met verschillende handicaps met elkaar strijden. Bij het staand langlaufen zijn er ne gen klassen, maar de atleten strij den maar om één gouden medail le." ZITSKIER IN LW11 §0 TAALC0*4US |0 TAAtC»AS«i 10 TAAlCUKSU» Vragen? Bel 0900 - 2021352 (€0,45 p.g.) <A> Lei op: verwerking van een bon order duurt tot 5 werkdagen. Uw bestelling sneller in huis, bestel onlineI Hierbij bestel ikx Taalcursus Duits a €9,95* Hierbij bestel ikx Taalcursus Engels a €9,95* Hierbij bestel ikx Taalcursus Frans a €9,95* Hierbij bestel ikx Taalcursus Spaans a €9,95* Hierbij bestel ikx Taalcursus Italiaans d 9,95* *Excl. verzendkosten 2,95 Voornaam: Achternaam: mO vO Straat: Nr: Plaats: Postcode: I Telefoon: E-Mail: Ik machtig Buckaroo Payment Services in opdracht van Wegener Media éénmalig het verschuldigde bedrag te incasseren van: IBAN: NL_ of Bankrekening: Stuur deze bon in een envelop naar: Webwinkel, Postbus 1090,5004 BB Tilburg Handtekening: 'Classificatie maakt Paralympics eerlijk' U heeft snel de basiskennis van de taal onder de knie met deze interactieve taalcursus! U leert communiceren in alle aspecten van het dagelijkse leven en oefent de juiste uitspraak van de taal. De ideale voorbereiding voor uw reis naar buitenlandse gebieden! Keuze uit Duits, Engels, Frans, Spaans en Italiaans. EXTRA! U ontvangt de complete vakantie taalcursus van uw keuze ook op CD voor onderweg in de auto. door Robin Wubben I Dia Pernot is als classifier actief in Sotsji. foto Mathilde Dusol De Vlissingse zitskiër Kees-Jan van der Klooster, één van de zeven Ne derlandse deelnemers aan de Para lympische Winterspelen, is inge deeld in de klasse LW11Deze ca tegorie is voor sporters met 'een handicap in het onderste deel van de romp en de onderste ledema ten'. Van der Klooster komt zaterdag ochtend voor de derde keer in actie in het Russische skioord Ro sa Khutor. Dan staat de reuzensla lom op het programma. De eerste run is om 7.45 uur Nederlandse tijd. De tweede run is vanaf 10.55 uur.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 70