Veel doe-activiteiten zorg en welzijn in Terneuzen TWijfels over lening voor kerk Sint Anna ZEEUWS-VLAANDEREN 27 Nieuw fietspad tussen Hulst en Clinge nodig LILIANE FONDS Heel veel doe-activiteiten staan op het programma. Ie kunt je her senen trainen, een reuzen vier-op- een-rij spel spelen dat bij revalida tes wordt gebruikt, aan een dans- workshop meedoen en op een ho metrainer door Zeeuws-Vlaande ren fietsen. Koks van Curamus en ZorgSaam maken gezonde gerech ten klaar. Wie dat wil, kan deelne men aan één van de vijf sessies mindfulness. Medewerkers van Emergis vertellen over de behan deling van eetstoornissen. Wie ongerust is over zijn chlorestorol, bloedsuiker of bloeddruk, kan dat laten meten, gratis. Het Bio Base Europese Training Center heeft een mooie college zaal. Zaterdag zijn daar de hele dag, van 10.00 tot 16.00 uur, aller lei lezingen over zorg en welzijn. Een fotoexpositie laat een beeld zien van 200 jaar zorg en welzijn in Zeeuws-Vlaanderen. In thema kamers wordt getoond hoe de zorg vroeger was, hoe die nu is en hoe de zorg straks (waarschijn lijk) zal zijn. Ook is er een mode show, om 11.00 en 13.00 uur, met de veelbelovende titel Uniformen Blitse Zusters. De manifestatie is zeker ook be doeld om mensen enthousiast te maken voor werk in zorg en wel zijn. Mbo-school Scalda presen teert opleidingen en ZorgSaam de leerafdeling. ViaZorg toont welke vacatures er nu zijn. Of zorg iets voor je is, kun je alvast nagaan. Je kunt er aan de slag, met onder meer het aandoen van steunkou- sen en een kijkoperatie. De SP Sluis houdt morgen, zaterdag, een verkiezings- markt op het Eenhoornplant- oen in Oostburg. Kandidaat raadsleden gaan in gesprek met bezoekers en passanten. In een aantal kramen wor den thema's uitgelicht. Er is live muziek. De markt is te bezoeken tussen 10.00 en 16.00 uur. Open dag bij Buurtzorg-locaties Buurtzorg houdt vandaag in het kader van de Week van de Zorg, open huis bij de drie Zeeuws-Vlaamse loca ties. Buurtzorg is te vinden op het Dorpsplein 37 in Schoondijke, de Van Steen bergenlaan 30 in Terneuzen en de Steenstraat 37 in Hulst, allemaal open tussen 14.00 uur en 16.30 uur. Kinderkleding- en speelgoedbeurs In De Halle in Axel is zater dag van 10.00 tot 12.30 uur de zomereditie van de kin derkleding- en speelgoed beurs. Bovenkleding van maat 50 tot en 176 is er te koop tegen zachte prijzen. Alle spullen komen van particulieren die zestig pro cent van de opbrengst krij gen. Bonte Avond Club brengt 'de Fabriek' De Bonte Avond Club (BAC) brengt zaterdag vanaf 20.00 uur voor het eerst het nieu we programma 'de Fabriek' in het Meulengat in Sluiskil. Elf populaire liedjes worden voor de pauze gezongen, na de pauze volgen sketches uit een oude fabriekskantine. De voorstelling wordt zon dag herhaald vanaf 14.00 uur en zaterdag 22 maart om 20.00 uur. SP Sluis houdt verkiezingsmarkt Voorzitter Hil Bos liet tijdens de inspraakronde weten dat de Pro testantse Gemeente de Zuidwest hoek zeven ton bij elkaar moet sprokkelen om het gebouw over te kunnen dragen aan BOEi, een organisatie die historisch erfgoed in stand houdt door het een nieu we bestemming te geven. De Zuidwesthoek is met bijdragen ^an de provincie (ruim 465 mille) j)Ei en een ton eigen geld een eind op weg. Maar de protestant se gemeente komt nog 105.000 eu ro te kort. Als dat bedrag er vol gende maand niet is, komt de sub sidie van de provincie (die het be drag weer van het rijk krijgt) in gevaar. De commissie Ruimte worstelde met het feit dat onderhoud en be houd van kerken geen gemeente lijke taak is. Ook vrezen commis sieleden dat veel meer kerkbestu ren de komende jaren op de stoep staan voor bijdragen tot behoud van (voormalige) godshuizen. Het idee van Stan Lauret (WD) om een 'renteloze lening of een le ning onder voorwaarden' te ver strekken, viel goed bij de meeste commissieleden. Als het gerestau reerde gebouw binnen tien jaar wordt doorverkocht, moet de ge meente het door haar verstrekte geld terugkrijgen. HULST - Thssen nieuwbouwwijk Grote Kreek in Hulst en Clinge moet door de polder een nieuw vrijliggend fietspad komen. Frans de Vries, voorman van Pro gressief Hulst, pleit daarvoor, zo dat Grote Kreek-bewoners sneller hun kinderen naar school zullen brengen in Clinge. De meeste kin deren uit de buurt gaan nu naar de Willibrordusschool in de bin nenstad van Hulst. De weg daar heen is echter onveilig, aldus De Vries. Een rotonde met fietspaden op de drukke kruising Stations weg/Van der Maelstedeweg kan de situatie verbeteren. Een raads- meerderheid voelt daar tot nu toe niet voor. Het alternatiefis dat ou ders gemakkelijker voor de school in Clinge kunnen kiezen, stelt De Vries. „Een fietspad door de pol der zal daarbij helpen en het is goed voor de Clingse school." VRIJDAG 14 MAART 2014 T i TERNEUZEN - Normaal gesproken is orde en rust op een basis led VV eld. 1 school wel zo fijn, maar gisteren mochten een heleboel 1YÏ tpTl Zeeuws-Vlaamse leerlingen op hun basisscholen (zoals op De lllclJVC.il Hille in Terneuzen, foto) een minuut helemaal los gaan. Dat was natuurlijk hartstikke leuk, maar er schuilde ook een se rieuze boodschap achter al dat lawaai. De scholen schaarden zich zo achter een landelijke actie 'Wij trekken aan de bel' van het Liliane Fonds, om aandacht te vragen voor scholieren met een handicap in ontwikkelingslanden, voor wie onderwijs geen vanzelfsprekend recht is. foto Mark Neelemans door Harmen van der Werf TERNEUZEN - In het Bio Base Euro pe Training Center bij de skihal in Terneuzen vindt zaterdag van 10.00 tot 16. 00 uur een grote ma nifestatie van Zeeuws-Vlaamse zorg- en welzijnsinstellingen plaats. ZEEUWS-VLAANDEREN AXEL SLUISKIL OOSTBURG door René Hoonhorst SLUIS - Er is geen raadslid in Sluis die de kerk - en vooral de toren - van Sint Anna ter Muiden geen 'landmark' in het landschap vindt. Maar om ruim een ton beschikbaar te stellen voor restauratie van de kerk is toch een verkeerd signaal naar andere kerkbesturen, vinden leden van de commissie Ruimte. WQtPH AARTSDIJK 0113-581751 vetvaetvarrwete 43 cm maaibreedte Briggs S Stratton ready start motor Van: U *1.00 {mei BTW) Voor 599.00 (ind. BTW)- •Variabel* 47 cm maaibraedte Briggs 4 Stratton ready start mol or Van: t-im.OO (tod. BTW) Voor: 949,00 (Ind. BTW)' Edge X-tra maaide* Briggs A Stratton V TWin motor Standaard geïntegreerd* bumper Van: BJ45M0 (ind. BTW) Voor 2999.00 (ind. BTW)' Standaard grasopvang 300 liter Edge X-tra maaide* Briggs Stratton V-Twtn motor Premium stoel met hoge rugleuning Standaard geïntegreerde bumper van: £5901.00 (ind. BTW) Voor 4299,00 (ind. BTW)' Bel of kom langs voor een demonstratie en laat u overtuigen. Tel. 06-53725650

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 67