Drie jaar celstraf geëist 'M'i"stem zal Brug weer in gebruik 'Hulst moet pleiten voor onderzoek kanker* Talent krijgt de ruimte bij 14e editie FoXart tegen Bressisander (24) verschil maken' ZEEUWS-VLAANDEREN 25 n j s«% toch niet veel Fast Ferry moet van vroeg tot laat blijven varen Inventaris Axelse katholieke kerk morgen te koop en de luchtvochtigheid zijn dan van een uur of twee 's middags tot tien uur 's avonds veelal goed. Vooral als het droog en bewolkt is, kun je goed doorwerken." Zelfs bij ideale weersomstandighe den wil het werk niet altijd direct lukken, benadrukt Beerens. „De droogtijd is soms zo kort dat de verf niet goed vloeit en de kleur toch niet helemaal juist is. Dan moet het dus nog eens opnieuw." Levensbron was één van de eerste G., die het hele voorval nogal ba gatelliseerde, wordt ervan ver dacht 14 juni vorig jaar op de Oostburgse kermis een 20-jarige Terneuzenaar met een mes in zijn nek te hebben gestoken. Rond middernacht zag G. dat en kele vrouwen stonden te ruziën. Later bemoeiden ook enkele jon gemannen zich met de kiftende vrouwen. Toen N. zag dat zijn 17-jarige zus aan de haren werd ge trokken, ging hij er ook maar eens naar toe. In het strijdgewoel trok hij een mes en stak er een van de man nen mee in zijn nek. Gelukkig voor het slachtoffer viel de wond mee. Enkele centimeters verder zou de steekwond een levensbe dreigende situatie hebben opgele verd. Een maand eerder zou de Bressi- aander in het Vlissingse uitgaans leven ook al een mes hebben ge trokken en daarmee iemand heb ben verwond. Opmerkelijk was de verklaring van het slachtoffer die ook zijn zegje mocht doen: „Iemand van achteren aanvallen, dat is iets voor meisjes; een echte man valt je van voren aan. Dit is geen man, maar een 'pussy'." G. verontschuldigde zich door te stellen dat hij dronken was ge weest. Uitspraak 27 maart. TERNEUZEN - De gerepareerde zuidbrug van de oostsluis in Ter- neuzen wordt vandaag weer in ge bruik genomen. Na een aantal tests wordt de brug om 13.00 uur weer opengesteld voor het weg verkeer. Ook de binnenvaart kan dan weer schutten via de sluis. De binnenvaart moest de afgelo pen maand uitwijken naar de midden- en zeesluis en dat leidde regelmatig tot urenlange vertra ging. De brug werd dinsdag 11 fe bruari geramd door een binnen- vaarttanker, die te kampen had met een storing in de machines. De schade was groot, zowel aan de lagers als aan de brughoofden. werken, waarin Johnny Beerens een speciale 'handtekening' ver werkte. De onderste druppel - die ook als wond of traan kan worden gezien - weerspiegelt een zelfpor tret van de kunstschilder. Die signatuur, bijvoorbeeld ook te zien in een vissenoog op de silo in de Breskense vissershaven, keert sinds het uit 1995 daterende Levensbron tot op de dag van van daag vaak terug in werk van John ny Beerens. Lijsttrekker Jan van Puyvelde legt een verband met 'regelmatige pro blemen' bij de kerncentrales van Doel. Hij doelt onder meer op haarscheurtjes die in 2012 aan de binnenzijde van het reactorvat van Doel 3 zijn gesignaleerd. Na een uitgebreid onderzoek waaruit bleek dat alles veilig is, is de cen trale in 2013 weer opgestart. Van Puyvelde stelt desondanks: „Het is onduidelijk welke gevolgen er zijn voor de volksgezondheid." Een onafhankelijk onderzoek is al dus Van Puyvelde nodig om een einde te maken aan alle onzeker heid. Hulst moet daarin het voor touw nemen, vindt hij, en de ge meenten Sluis en Terneuzen, de provincies Zeeland en Oost-Vlaan deren en Vlaamse grensgemeen ten erbij betrekken. VERKIEZINGEN 2014 DE EERSTE KEER In deze rubriek laten we mensen aan het woord die 19 maart voor de eer ste keer gaan stemmen. Vandaag: Mark van Driel (17) uit Middelburg. MIDDELBURG - „Nu is hij nog 17 maar dinsdag wordt Marc van Driel 18. Precies op tijd om woens dag voor het eerst te mogen stem men. „Maar ik weet niet of ik dat ga doen." Marc is er nog niet uit welke partij zijn stem verdient. „Ik heb de stemwijzer ingevuld, maar het kwam bijna allemaal op hetzelfde neer, er sprong niet echt één partij uit. Er waren ook veel vragen bij waarover ik niet echt een mening heb, waar ik geen verstand van heb of die mij niet raken. Thuiszorg bijvoor beeld. Dus ik wist veel antwoor den niet. Ik heb dan ook best vaak 'geen mening' ingevuld." Boven dien gaat hij volgend jaar op ka mers wonen in Rotterdam. „Dan ben ik toch weg uit Middelburg, dus het maakt me niet zo veel uit. Ik denk dat ik me daar wel ga ver diepen in politiek, want dan krijg ik meer te maken met de gevol gen van de besluiten." Mare geeft de stemwijzer nog een tweede kans. „Het is wel een beetje zon de als ik niet ga stemmen. Maar ja, als ik toch geen voorkeur heb voor één partij zal mijn stem ook niet zo veel verschil maken." kijk voor onze acties op Facebook SLUIS - Het fiets-voetveer moet on der een nieuwe exploitant min stens even vaak tussen Vlissingen en Breskens heen en weer varen als nu. Ook als dat de provincie drie ton per jaar kost. WD'er Stan Lauret verwoordde het standpunt van alle Sluise raadsfracties toen hij stelde dat het veer er is gekomen als com pensatie voor het verdwijnen van de oude veerboot. Lauret: „Het verlies dat het fiets-voetveer lijdt, wordt ruimschoots gecompen seerd door de winst van de Wes- terscheldetunnel. Op die voor waarde gingen we destijds ak koord met aapleg van de tunnel." Dit jaar hebben zich 170 leerlin gen aangemeld voor de audities, uiteindelijk zijn ruim 50 leerlin gen geselecteerd, verdeeld over 26 acts. Vorig jaar bleek dat een op treden op FoXart verstrekkende gevolgen kan hebben. In het ka der van een internationaal uitwis selingsproject mocht een aantal FoXart-deelnemers mee op reis naar Japan. Daar traden ze op voor een publiek van zo'n 1500 mensen. De optredens zijn ook dit keer uit eenlopend van aard, vertelt mu ziekdocent Peter van Kouteren. „Het gaat van trompet- en gitaar solo's tot complete bands en dan- ce-acts. DJT-GO treedt op in de stijl van de grote hedendaagse dj's, met een zelfgeproduceerde mix en live zang. Ook is er ruimte voor musical." Per avond worden 450 bezoekèrs verwacht. De voorstellingen zijn in het Reynaertcollege aan de Zoutestraat. Aanvang 19.30 uur. Kaarten kosten 10 euro en zijn te- koop op school en bij Bruna. AXEL - De rooms-katholieke kerk in Axel wil morgen, zaterdag, de inventaris van de eind 2012 geslo ten kerk verkopen. Mensen van de kerk in Axel mo gen eerst van 10.00 tot 12.00 uur spullen van hun gading aanschaf fen. Tbssen 13.00 en 15.00 uur is ie dereen welkom. Onder meer kerk banken en kandelaars zijn te koop, in de parochiezaal naast de kerk aan de Walstraat. Religieuze voorwerpen zijn elders onderge bracht. Zo zijn diverse priesterge waden, een houtgesneden Maria beeld en de kruiswegstatie in bruikleen gegeven aan streekmu seum Het Warenhuis in Axel. VRIJDAG 14 MAART 2014 druppels I Johnny Beerens, met oude Voorbeelddruppels', vóór de bolle oefenwand. foto Mark Neelemans door Ad Roos BRESKENS - Tegen de 24-jarige Ni- tin G. uit Breskens is gisteren voor de rechtbank in Middelburg een celstraf van drie jaar geëist, waar van één jaar voorwaardelijk. Hij stond terecht voor poging tot doodslag. door Eugène Verstraeten HULST - De gemeente Hulst moet het initiatief nemen voor een on derzoek naar het hoge aantal kan kergevallen in de regio, bepleit de partij Hulst Anders. Mark van Driel door Maurits Sep www.facebook.com/autoschadeteam utoschadeteam jAMMe», dat tw cwicMaaa, HULST - Het Reynaertcollege in Hulst staat 19, 20 en 21 maart voor de veertiende keer in het te ken van FoXart, het podium voor muzikaal en cultureel talent van de middelbare school.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 65