d ic 'De lokale partijen lijken meer betrokken' Raad Sluis wil meer informatie over bouwvoorwaarden in Cadzand-Bad 24 ZEEUWS-VLAANDEREN LEVENSBRON VOLVO V40 D4 190 PK 14% BIJTELLING Levensbron, 'de druppels', spat deze zomer weer van de watertoren in Oostburg af. Schoolplein Als ik ga stemmen, wil ik wel precies weten wat ik doe. Anders laat ik het liever." Tim Totté (18) van het Zwin College in Oost burg weet nog niet zeker of hij woensdag tijdens de gemeente raadsverkiezingen naar. de stem bus gaat. „Ik hoop me de komen de dagen nog een beetje te verdie pen en een partij te vinden die bij me past." Ruben Mabesoone (19) heeft die oriëntatie wel al achter de rug. De inwoner van Aardenburg keek on der meer op de stemwijzer van de PZC, waar hij standpunten van deelnemende partijen met elkaar vergeleek. Erg gemakkelijk wordt het hem niet gemaakt, vindt hij. „Ze denken over heel veel dingen hetzelfde. Het komt echt op de de tails aan." Zijn gevoel duwt Ruben richting WD of misschien CDA. „Het wordt waarschijnlijk geen lo kale partij. Ik denk dat landelijke partijen, doordat ze ook in Den Haag zitten, meer voor elkaar kun nen krijgen." Tim snapt die redenering wel. „Aan de andere kant: ik heb de kieslijsten eens bekeken, en daar uit blijkt dat er bij de lokale par tijen veel meer mensen verkies baar zijn. Dat wijst erop dat ze erg 4 4 M U K M M 4 \JJ 4 KUÜiU W""€Z6.995 Cappendijk Auto'sTerneuzen B.V. Mr. F.J. Haarmanweg 49 Tel. 0115 697455 www.cappendijk.ril betrokken zijn." De Oostburgen- aar zoekt een partij die veel reke ning houdt met de jeugd. „Want daar ontbreekt het nu aan, volgens mij." Kendra Voogdt (18) uit Cadzand is het daarmee eens. „Er trekken zo veel jongeren weg. Ik geloof niet dat politici echt weten hoe dat komt." Daarnaast moeten raadsle den 'luisteren naar de mensen, en ook écht actie ondernemen', vindt ze. Kendra gaat woensdag niet stem men, maar dat komt omdat ze op vakantie is. „Anders was ik zeker gegaan." De Cadzandse overwoog nog wel iemand een volmacht te geven, maar kon niemand in haar omgeving vinden die ze daar ge schikt voor vindt. „Mijn ouders gaan mee op reis en een goede vriendin van mij gaat niet stem men. Dus ik sla nog maar een keer tje over." Het Zwin College probeert leerlin gen op verschillende manieren bij de verkiezingen te betrekken. Er was een debat met lijsttrekkers, en dinsdag vinden op school scholie renverkiezingen plaats. „Ik moet me dan toch verdiepen, dus mis schien haalt me dat wel over om woensdag ook even in het echt te gaan", vermoedt Tim. BRESKENS - Johnny Beerens be reidt zich al ruim een maand voor op het opknappen van kunstwerk Levensbron op de Oostburgse wa tertoren. De Breskense kunstschilder hoopt 'de druppels', de naam waaronder het kunstwerk bij ve len bekend is, in de maanden juni en juli te restaureren. Vanaf vol gende maand zal de watertoren eerst worden schoongemaakt en - grotendeels - opnieuw in de verf worden gezet. Daarna kan Bee rens, als het een beetje zomer weer is, aan de slag. Johnny Beerens zette zo'n zes we ken terug een houten, bolvormige wand op in zijn atelier om verf kleuren op uit te testen. „Natuur lijk heb ik in 1995 de kleurnum- mers en de mengverhoudingen opgeschreven. Maar de verf is ver anderd in die bijna twintig jaar. Het bindmiddel en pigment zijn niet meer hetzelfde, onder meer door milieu-eisen." De kunstschilder heeft al ervaren dat het blauw tegenwoordig een stuk sterker is dan het blauw dat hij eind vorige eeuw gebruikte. „Toen mengde ik het blauw in ge lijke delen met wit of bruin. Maar nu moet ik wel negen delen bruin of wit op één deel blauw gebrui ken om dezelfde tint te krijgen." Beerens gebruikt de oefenwand niet alleen om de kleuren uit te testen, maar ook om de 'schwung' te oefenen waarin de druppels moeten worden geschil derd. Dat de wand van hout is maakt - 'door de vele lagen verf, die er al op zitten' - niet veel ver schil met het steen van de water toren. Maar de lichte bolling helpt Johnny wel om het goede schilder- gevoel voor de watertoren terug te krijgen. „Het moet in een vloeiende, zwierige beweging en ook vrij vlug, want de verf droogt heel snel." Dat Levensbron door de Zeeuws- Vlamingen zo wordt gewaardeerd dat het kunstwerk binnen enkele maanden ruim tweeduizend vrienden had, deed de maker goed. Met die hoeveelheid 'vrien den' bewees de regio het Sluise bestuur dat er groot draagvlak is voor een grondige opknapbeurt van de markante watertoren. De Bressiaander wilde de restaura tie graag zelf uitvoeren. Omdat het werk hem, ondanks dat hij te genwoordig heel ander werk maakt, na aan het hart ligt. En om dat het schilderen op de toren, be halve een speciale techniek, ook veel kennis van de omstandighe den vereist. „Ik schilder het liefst rondom de langste dag, omdat de omstandigheden tussen half juni en half juli het best zijn. Het licht Het college werkt daarom aan een plan om 'witte vlekken' in het dorp ook aan regels te binden. Mochten mensen in Duindorp en andere delen van het oude dorp nieuwe appartementen of huizen bouwen, dan moeten die panden aan nieuwe eisen voor onder meer vorm en hoogte voldoen. B en W willen die eisen vastleggen in een nieuwe structuurvisie voor het hele dorp en vroegen de com missie Ruimte om alvast wat idee ën te laten horen. Maar de meeste Sluise commissie leden willen meer informatie over het 'witte-vlekkenplan' Cadzand-Bad vóór ze over een concept willen praten. Hoewel de raad nog niets hoeft vast te stel len, zijn veel raadsleden bang dat ze al akkoord gaan met uitgangs punten als bouw-, nok- en goot- hoogten, zei VVD-fractievoorzit- ter Stan Lauret. Ook anderen wil len in een 'opiniërende' raadsver gadering meer over de plannen van het college horen alvorens ze eigen ideeën spuien. Alleen Albert de Bruijn van D66 vond het onzin om een extra ver gadering te wijden aan het con cept-plan. „We moeten de vaart er nu een beetje in houden. Er ko men nog genoeg mogelijkheden om via amendementen richting te geven aan de plannen." De opi niërende vergadering van de, nieuwe, raad wordt donderdag 17 april gehouden. door Martijn de Koning In de rubriek Schoolplein leggen we actuele kwesties voor aan drie leer lingen van één van de vier middelba re scholen in Zeeuws-Vlaanderen. Vandaag: wel of niet stemmen WIÊÊÊÊKÊm |Tim I Kendra I Ruben Vul de kieswijzer in op www.pzc.nl/kieswijzer en ontdek welke partij het best bij u past. 100% VOLVO Beerens oefent door René Hoonhorst door René Hoonhorst SLUIS - Om de net verworven Bad- status van Cadzand-Bad cachet te geven, willen B en W van Sluis meer greep krijgen op toekomsti ge ontwikkelingen in de badplaats. De nieuwe appartementencom plexen en het park Noordzee Resi dence moesten aan 'beeldkwali- teitsregels' voldoen en die kwali teit moet nu ook in de rest van het dorp worden nagestreefd.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 64