ZEEUWS-VLAANDEREN I Pensioen Webcam toont Westerschelde en deel stad almanak onen Schets voor 27 extra windmolens van 150 meter hoogte langs Tractaatweg is volgens Delta en Eneco slechts een verkenning. rrïet kansrijke ideeën moet ip 3®ken Intens kleur bekennen HÈ Mm MOGELIJKE LOCATIE WINDMOLENPARK Langeweg - pB l Wethouder Pim Broekhuysen stel de donderdagochtend een gloed nieuwe webcam op het dak van het Terneuzense stadskantoor in werking. Die geeft een panora misch beeld van de stad én de Westerschelde. En kan wereld wijd worden opgeroepen via de website van de gemeente (www. terneuzen.nl) en www.portter- neuzen.com. Broekhuysen: „Als Lonink nog eens naar China afreist, zullen ze daar niet weten wat ze zien. Ze zullen in de rij staan om onze mooie stad te bezoeken, al moe ten ze natuurlijk niet allemaal te gelijk komen." Raadslid Giel van Boom maakte zich zeven jaar gele den al sterk voor plaatsing van een webcam op het stadhuis. „Ik werd weggelachen en nu is het toch zover. De promotionele waar de is enorm." De gemeente heeft een overeen komst gesloten met initiatiefne mer Gerard Mol van portTerneu- zen.com, die de webcamketen- terneuzen beheert. De webcam op het stadskantoor is de tweede in de keten, naast de camera op paviljoen Westbeer. Mol wil straks ook een webcam bij de bouw van de zeesluis en op ande re locaties in de Kanaalzone. WESTDORPE - In Westdorpe heerst onrust over de mogelijke komst van een grootschalig windmolen park langs de Tractaatweg. Gemeenteraadslid Rian de Feijter (TOP/Gemeentebelangen) heeft de hand weten te leggen op een planschets, waarop vanaf de Lan geweg bij Axel tot aan de Bel gische grens 27 molens zijn ingete kend. Die zouden elk een hoogte van ongeveer 150 meter hebben. Dat is tientallen meters hoger dan de 22 turbines in de nabijgelegen Koegorspolder. Onlangs vroeg De Feijter naar aan- 'ding van geruchten tijdens de vergadering van de raadscommis sie Omgeving om opheldering aan haar partijgenoot én wethou der Frank van Hulle. Hij meldde toen niets van het plan te weten en beloofde op onderzoek uit te gaan. De Feijter deed dat zelf ook. „Ik ben altijd al fel tegen nog meer windmolens binnen onze gemeentegrenzen geweest. Ik heb de voorbije weken meerdere be trokkenen gesproken. Zij vertel den mij dat dit een plan is van Delta en Eneco. Een aantal betrok kenen in het gebied heeft zelfs al bezoek gehad van vertegenwoordi gers van deze energieconcerns. Ook hoorde ik dat hen is ge vraagd nog niet over het plan te praten, maar het over de gemeen teraadsverkiezingen heen te til len. Daar begin ik dus niet aan, hoe kun je een dorp zo beduve len", zegt De Feijter resoluut. „Als dit plan doorgaat, betekent dit na de verbreding van de Tractaatweg opnieuw een enorme aanslag op Westdorpe. Daar moet je vanaf het begin af aan open kaart over spelen." De provincie Zeeland heeft in haar omgevingsplan 2012-2018 on der meer de Kanaalzone aangewe zen als windenergielocatie. De ge meenteraad van Terneuzen heeft echter in 2010 in een motie aange geven geen enkele extra windmo len meer toe te staan. Dat deed de raad nadat duidelijk werd dat het ministerie van VROM in tien jaar tijd nog 125 grote windmolens in Zeeland wilde zien verrijzen. De raad vond dat Terneuzen met de molens in de Koegorspolder aan zijn verplichting voor alternatieve energie-opwekking had voldaan. De behandelend provincie-ambte naar kon gisteren vanwege pri- vé-omstandigheden niet reage ren. Delta-woordvoerster Ilona Wielemaker laat weten dat het slechts om een 'verkenning' gaat. „We verkennen in heel Zeeland locaties die in het omgevingsplan van de provincie zijn aangegeven als mogelijke locatie voor wind molens. Zodra er concreet wordt ingezet op een locatie, dan volgen we uiteraard alle nodige procedu res." Eneco-woordvoerder Cor de Ruij- ter heeft het ook over 'verkennin gen'. „Daarom voeren we ook ge sprekken met mensen in het ge bied. Zo'n verkenning kan leiden tot samenwerking met Delta. Het kan ook dat geen van beide verder gaat in dit gebied." Die werknemer uit Goes die in Rot terdam werkt, gaat na veel wikken en wegen dan toch echt stoppen met werken. Een makkelijke keuze was het niet, want hij was nagenoeg getrouwd met zijn werk. Begin volgend jaar is het dan zo ver. Daarna heeft hij nog meer dan een jaar aan verlofdagen staan en dan nog ruim een jaar aan vrije da gen vanwege de levensloopregeling. Tegen die tijd is hij 65 en dan gaat hij met pensioen. Zijn doorgaans zo positieve instel ling wat het leven betreft was na die beslissing even ver te zoeken. „En nu maar wachten tot ik dood ga..." VRIJDAG 14 maart 2014 door Wout Bareman Westdorpe Zuiddorpe TERNEUZEN - Toen burgemeester Jan Lonink op één van zijn missies naar China aan zijn gesprekspart ners beelden van Terneuzen wilde tonen, lukte hem dat om allerlei technische redenen niet. Sinds gis teren staat hem niets meer in de weg. 27 windmolens - 4.. BELCIE Ml V.- foto Mark Neelemans door Wout Bareman en Raymond de Frel Een aantal betrokkenen in het gebied heeft al bezoek gehad van mensen van de energieconcerns Tip? redactie@pzc.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 61