Ondernemers Marconi niet blij met einde proef WD roept hulpt Dekker in voor school Schore Twee jaar en tbs voor mishandelen bejaarde Het geld is nu écht binnen 26 BEVELANDEN en THOLEN Vlissinger moet 37.000 euro betalen aan staat Leerlingen en personeel van school voor speciaal onderwijs trekken in bij De Tweern en De Sprienke. Dat schrijven ze in een brief aan burgemeester en wethouders. De ondernemers vinden dat de ge meente de proef geen kans heeft gegeven. Het gratis parkeren in de Marconistraat is begin deze maand beëindigd, mede naar aan leiding van kritiek vanuit de ge meenteraad. Het zou meer geld kosten dan was verwacht en bo vendien zou het effect moeilijk meetbaar zijn. Daarop besloot het college er mee te stoppen, hoewel B en W de proef eigenlijk nog tot oktober hadden willen voortzet ten. Ook andere parkeermaatrege- len die in het voordeel van de be zoeker aan de binnenstad waren zijn gestopt, zoals het gratis derde en vierde uur in de parkeergarage aan de Westwal. Daar is de exploi tant van het naastgelegen theater De Mythe, Frans Lievens, weer niet blij mee, want dat zou vol gens hem van invloed zijn op het bezoekersaantal. Volgens burge meester René Verhulst is al vaker aan Lievens voorgesteld dat hij zelf uitrijkaarten voor de parkeer garage moet gaan aanbieden in het theater. „Wij vinden: werk dan zelf ook mee om het wat mak kelijker te maken. Veel mensen vinden het ook niet prettig om 's avonds laat bij zo'n betaalauto maat te staan." Dat moet dan gebeuren middels het toekennen van een BRIN-nummer (een registratie nummer voor instellingen, red.) zodat de school weer een jaarlijk se rijksbijdrage krijgt. De gemeente Kapelle stelt nu jaar lijks 170.000 euro beschikbaar maar een raadsmeerderheid be sloot deze bijdrage met ingang van 2017 stop te zetten. Dat kan sluiting van de school betekenen. De VVD stemde toen tegen het voorstel. Fractievoorzitter Tiny van Loon verzoekt Dekker nu de leefbaarheid van Schore te waar borgen door de school open te houden. De WD steunt hiermee het ver zoekschrift van de werkgroep Be- Het gebouw van de Deltaschool aan de Naereboutstraat is ernstig verouderd. Het was ooit de bedoe ling dat leerlingen en personeel zouden verkassen naar het ge bouw van basisschool De Win gerd, die sinds vorig jaar onder dak heeft in het nieuwe multi functionele gebouw De Krul in de wijk Mannee. Daar is van afge stapt omdat het gebouw bij nader inzien toch wat te groot en te ver werd gevonden. Het idee voor de nieuwe constructie kwam van de scholen zelf, die toch al veel sa menwerken. Ze hopen op deze manier ook te kunnen inspelen op aangekondigde decentralisa ties en bezuinigingen vanuit het Rijk. De locatie-Deltaschool zit in het herstructureringsplan Goes- West en is al verkocht aan wo ningbouwvereniging RWS. Op het moment dat leerlingen en per soneel verkassen, wordt het ge bouw gesloopt. Op de kavel wor den woningen gebouwd die weer zijn bedoeld voor bewoners van Goes-West, wier huis zal worden gesloopt. Het gebouw van De Wingerd zal de komende jaren dienst doen als dependance van het Calvijn College. EXTRA AFSLAG A58 GOES houd OBS de Tunnel. Deze werk groep verzocht de Tweede Kamer begin dit jaar de school het BRIN-nummer weer toe te ken nen. Volgens de werkgroep leidt het besluit van de raadsmeerder heid tot een onvermijdelijke slui ting van de school in Schore. De school met momenteel vijftig leerlingen verloor in 1996 haar zelfstandige status en daarmee het BRIN nummer door een adminstratieve fout van de ge meente. Kapelle erkende de fout en stelde daarom de jaarlijkse bijdrage be schikbaar. Maar deze geldstroom droogt op. Volgens Van Loon is het niet aan de gemeenteraad van Kapelle om te beslissen of een school wel of niet dicht moet. Dat doet de gemeenteraad vol gens haar nu indirect wel. „Im mers, ouders die nu een school voor hun kind(eren) moeten kie zen, zullen mogelijk op basis van het besluit van de gemeenteraad voor een andere school kiezen." Ook moet G. een schadevergoe ding van ruim 9500 euro betalen. De volgens de deskundigen moet de zwakbegaafde, verminderd toe rekeningsvatbare en drankzuchti ge vrouw, die ook nog eens een chronisch geldgebrek heeft en daarnaast niet met geld kan om gaan, dringend worden behan deld. G. zou vijftig euro hebben uitgeleend aan een vriendin, die naast het latere slachtoffer woon de. Het slachtoffer woonde in de voormalige woning van G. De Kruiningse wilde het geld terug halen, trof de vriendin niet thuis en maakte toen een praatje met de bejaarde buurvrouw. Een dag later belde ze bij die buurvrouw aan en stormde de woning bin nen. Ze sloeg daarna met een met water gevulde fles diverse keren op het hoofd van de oude vrouw. De vrouw zeeg badend in het bloed ineen, G. doorzocht het huis en ging er zonder buit van door. Het slachtoffer werd zo zwaar door G. toegetakeld, dat ze niet meer zelfstandig kan wonen, vrijwel blind is geworden en let sel aan de rugwervels heeft opge lopen. Het slachtoffer werd zo zwaar door G. toegetakeld, dat ze niet meer zelfstandig kan wonen MIDDELBURG - Het geld dat de 42-jarige R. G. uit Vlissingen zou hebben verdiend met zijn drugs handel, een bedrag van 37.294 eu ro, moet in de staatskas vloeien. Officier van justitie Rob Ramme- loo" heeft gisteren de rechtbank verzocht G. tot betaling van dat bedrag te veroordelen. R. G. werd vorig jaar juni conform de eis voor het dealen veroordeeld tot een gevangenisstraf van twee jaar waarvan zes maanden voorwaar delijk. De Vlissinger werd ervan verdacht in de periode maart 2012 tot en met maart 2013 in Vlissin gen te hebben gehandeld in cocaï ne en leverde aan circa zestien vas te klanten. Het was niet de eerste keer dat hij voor dealen werd ver oordeeld: In 2002 kreeg hij drie jaar cel opgelegd en in 2005 één jaar. De uitspraak wordt eind dit jaar verwacht. door Luc Oggel GOES - Acht ondernemers aan de Marconistraat in Goes zijn niet blij met het feit dat de gemeente de proef met gratis parkeren heeft beëindigd. door Frank van Cooten KAPELLE - De WD-fractie in Kapel- Ie vraagt staatssecretaris Dekker met klem alles in het werk te stel len openbare basisschool de Tun nel in Schore open te houden. Deltaschool naar twee locaties door Luc Oggel GOES - De Deltaschool voor spe ciaal onderwijs in Goes wordt met ingang van het nieuwe schooljaar ondergebracht in de gebouwen van De Tweern, eveneens speciaal onderwijs en Mytylschool De Sprienke. Die zullen daarvoor licht worden aangepast. DEN HAAG - De Goese wethouder Loes Meeuwisse mocht gisteren voor een leuk klusje naar Den Haag afreizen. Minister Melanie Schultz van Haegen (links) bekrachtigde met haar handtekening dat het ministerie van Infrastruc tuur en Milieu 8,8 miljoen euro bijdraagt aan de aanleg van een extra aanslui ting op de A58 bij Goes. De bestuursovereenkomst is is het formele startsein voor de uitvoering van voorbereidende werkzaamheden. /ERVAE7 '.VOLPHAARTSDIJK 0113-581751 wwwvervaetvanweeie.nl 43 cm maatb»e«*te Briggs 4 Suatton ready startmotor VMr.CMMV0nd.nW) Voor 599,00 (Md. UW Variabele npnelhei 47 cm maaibreedte Briggs 4 Suatton ready startmotor Van: £4*930 (Md BTW) Voor 949.00 (Md. BTW)* Edge X-tra maaide* Briggs 4 Suatton V-IWin motor Standaard geïntegreerde bumper Standaard grasopvang 900 liter Edge X-ua maaide* Briggs 4 Suatton VTwin motor Prerrtum stoel met hoge rugleuning Standaard geïntegreerde bumper Van: 18001,00 (ind. BTW) Voor 4299,00 (Ind. BTW)* Bel of kom langs voor een demonstratie en laat u overtuigen. Tel. 06-53725650 MIDDELBURG - De 52-jarige Krui- ningse J. G., die op 19 april vorig jaar in Krabbendijke een 82-jarige vrouw ernstig mishandelde is giste ren conform de eis veroordeeld tot een gevangenisstraf van twee jaar plus tbs met voorwaarden.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 58