Mogelijk toch wonen in Huize Den Berg Tholen wil invloed op drie decentralisaties UJyiK BEVELANDEN en THOLEN 25 WOONT nieman f 'Mijn stem zal toch niet zo veel verschil maken' M M M HIER HiER NIEMAND Op het enorme terrein van Huize Den Berg, tussen de Stoofstraat, 's-Heer Hendrikskinderenstraat, Nieuwstraat en Ramusstraat in Goes, woonden mensen met een verstandelijke beperking. Het complex van De Zuidwester be slaat tientallen woningen, thera pievoorzieningen, recreatieruim ten en een grote binnenplaats, maar was qua indeling niet meer optimaal. De meeste cliënten wo nen al lang en breed in een nieuw gebouw aan de Rommerswa- lestraat. In Huize Den Berg zaten sindsdien antikrakers en de band Racoon. Zij moesten begin vorig jaar vertrekken. Omdat er nog steeds een zorgbestemming op de gebouwen rust, mag er officieel niet worden gewoond. Maar sinds dien gebeurt er, tot ergernis van de SP, niks met de gebouwen. „Het grote probleem is de hoge boekwaarde door de vele verbou wingen die hebben plaatsgevon den", legt De Bat uit. „Er zit dus geld van de zorg in vastgoed. Er heeft daarom ook nooit een bord 'te koop' op gezeten, omdat je dan geen greep hebt op wat er mee gaat gebeuren. De markt is ge vraagd om zelf met een plan te ko men. Alles platgooien of extra's toevoegen kan niet, dus het is zoe ken naar een invulling van de ver schillende functies. Een combina tie van eengezinswoningen, stu dentenhuisvesting en een zorg- functie ligt voor de hand. Van de karakteristieke panden zou je bin nenstadsappartementen kunnen maken." De Bat is blij met de se rieuze interesse. „Het ligt midden in het centrum, je moet er wel wat mee." De Zuidwester zal nog akkoord moeten gaan met een bod en ook de zorgautoriteit moet toestemming geven. De Bat verwacht de gunning binnen nu en een maand. M I M i M j U M i M j Ter Weel Daartoe riep Jan Heshof van de PvdA Tholen gisteravond op tij dens de laatste raadsvergadering van de zittende raad. Voor zover zaken geregeld gaan worden via gemeenschappelijke regelingen wil de PvdA dat het algemeen be stuur van die gemeenschappelijke regeling uit raadsleden in plaats van wethouders bestaat. De PvdA is niet de enige Thoolse fractie, en Tholen niet de enige gemeen te, die worstelt met gemeenschap pelijke regelingen. Er gaat veel geld naar toe en de lokale invloed is beperkt. De motie die de PvdA op dat vlak indiende, trok Heshof na schorsing in, omdat de vorm waarin het geregeld gaat worden nog niet ter sprake is en wethou der Jan Oudesluijs beloofde de raad nauw te betrekken bij de ver dere ontwikkeling. De behoefte om meer zelf aan de knoppen te zitten, leeft bij meerdere partijen. Peter Kraamer (SGP) sprak over het ontwikkelen van een Thools model bij het opzetten van bij voorbeeld wijkteams. VERKIEZINGEN 2014 DE EERSTE KEER In deze rubriek laten we mensen aan het woord die 19 maart voor de eer ste keer gaan stemmen. Vandaag: Mark van Driel (17) uit Middelburg. MIDDELBURG - „Nu is hij nog 17 maar dinsdag wordt Marc van Driel 18. Precies op tijd om woens dag voor het eerst te mogen stem men. „Maar ik weet niet of ik dat ga doen." Marc is er nog niet uit welke partij zijn stem verdient. „Ik heb de stemwijzer ingevuld, maar het kwam bijna allemaal op hetzelfde neer, er sprong niet echt één partij uit. Er waren ook veel vragen bij waarover ik niet echt een mening heb, waar ik geen verstand van heb of die mij niet raken. Thuiszorg bijvoor beeld. Dus ik wist veel antwoor den niet. Ik heb dan ook best vaak 'geen mening' ingevuld." Boven dien gaat hij volgend jaar op ka mers wonen in Rotterdam. „Dan ben ik toch weg uit Middelburg, dus het maakt me niet zo veel uit. Ik denk dat ik me daar wel ga ver diepen in politiek, want dan krijg ik meer te maken met de gevol gen van de besluiten." Mare geeft de stemwijzer nog een tweede kans. „Het is wel een beetje zon de als ik niet ga stemmen. Maar ja, als ik toch geen voorkeur heb voor één partij zal mijn stem ook niet zo veel verschil maken." kijk voor onze acties op Facebook De SP beplakte vorige week het leegstaande Huize Den Berg in Goes met posters, foto Mechteld Jansen GOES - Het leegstaande Huize den Berg in Goes krijgt mogelijk een multifunctionele invulling. Wonen is daarvan een onderdeel. Volgens wethouder Jo-Annes de Bat heb ben deze week vier serieuze par tijen hun plannen gepresenteerd, waarvan er nu nog twee over zijn. ST: Vul de kieswijzer in op www.pzc.nl/kieswijzer en ontdek welke partij het best bij u past. Open dag in Ter Weel Goes 15 maart 2014 van 10.00-16.00 uur Zorggroep Ter Weel opent deuren: ook voor jou! Een baan in de zorgsector is mensenwerk. Vind je het prettig om met mensen om te gaan en ben je niet bang om je handen uit de mouwen te steken? Dan is een baan of stage bij Zorggroep Ter Weel iets voor jou! Bekijk de actuele vacatures op www.terweel.nl of bezoek ons op de Open Dag van Zorg en Welzijn Woonzorgcentrum Ter Weel Goes [Joannaplantsoen 1) is dan open! Kijk op onze website www.terweel.nl Goes - Hansweert - Krabbendijke - Kruiningen - Yerseke I •- MA/.; THOLEN - Niet lijdzaam afwachten tot de drie decentralisaties in het sociaal domein een feit zijn, maar actief aan de slag als gemeente raad om de boel lokaal handen en voeten te geven. Mark van Driel door Maurits Sep www.facebook.com/autoschadeteam utoschadeteam C /«M&se dat <nu u>e*4 OMicfómt. ós.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 57