Toko welkome variant in centrum Zierikzee Ttoee jaar plus tbs voor Pinautomaat mishandelen bejaarde SCHOUWEN-DUIVELAND 27 Zij speelde direct in op de naam van dit nieuwe etablissement. „Ik dank jullie voor het initiatief tot deze zaak die zich onderscheidt op Schouwen-Duiveland. In de politiek zeggen wij wel vaak dat we niet te veel van hetzelfde wil len, maar in feite kunnen we daar weinig invloed op uitoefenen. Als politici kunnen we immers ook niet op de stoel van de onderne mer gaan zitten. Daarom ben ik extra blij met dit bedrijf dat iets nieuws toevoegt", aldus Van Burg. Zij wenste de eigenaresse Clim Hulsbosch en chefkok Hai Luong heel veel succes toe om ver volgens samen met hen het lint voor de ingang door te knippen. Hulsbosch betrad toen met een juichkreet toko en Aziatisch af- haalrestaurant. „Het gaat in de eerste plaats om het afhalen van gerechten en maaltijden. Achterin de zaak heb ben we wel enkele tafeltjes waar mensen even iets kunnen gebrui ken, maar de nadruk ligt duidelijk niet op een restaurant",laat Huls bosch weten. De rijk gesorteerde toko biedt een breed assortiment Aziatische pro ducten om zelf maaltijden te be- Wij kunnen als politici niet op de stoel van de ondernemers gaan zitten reiden. Ook zijn er bijpassend ser viesgoed en andere accessoires verkrijgbaar. „We denken verder ook aan het opzetten van een mogelijkheid om recepten uit te wisselen via een website", zegt Hulsbosch. Zij is er van overtuigd dat de markt op Schouwen-Duiveland inmiddels wel rijp is voor Aziati sche gerechten. Zelf koestert ze een grote passie voor Azië en bracht zij al vaak een bezoek aan Thailand. Chef-kok Hai Luong is Vietna mees van oorsprong, maar is in Nederland opgegroeid. Jaarlijkse straö in Serooskerke Serooskerke staat zaterdag de hele dag in het teken van de jaarlijkse straö. De ver sierde paarden komen vanaf de boerderij rond 11.30 uur vanaf de boerderij van de fa milie Flikweert en stellen zich dan op voor De Ouwe Smisse. Daarna begint de rit naar de Schelphoek. Later op de dag rijden ze door het dorp en is er ringsteken. Van 17 00 tot 22.00 uur is er mu ziek in het dorpshuis. Zangavond voor varend ziekenhuis In de Christelijke Gerefor meerde Kerk in Kerkwerve wordt zaterdag een zanga vond gehouden ten bate van Mercy Ships. Dat is een va rende ziekenhuis voor de al lerarmsten. Aan de avond verlenen kinder- en meisjes koor jedaja o.l.v. Frans Nieu- wenhuyzen hun medewer king. Tevens is er een muzi kaal intermezzo. De avond begint om 19.30 uur in de Pniëlkerk, Beatrixstraat 5 te Kerkwerve. De toegang is gratis. Open dag in ADRZ Goes en Vlissingen De ADRZ-locaties Goes en Vlissingen doen op 15 maart van 10.00 tot 16.00 uur mee aan de landelijke Open Dag van Zorg en Welzijn. Langs speciaal uitgezette routes kunnen bezoekers een kijk je nemen achter de scher men. Het thema is 'ADRZ in beweging*. In Goes is onder meer een ganzenbordspel dat laat zien hoe het zorg- pad van de kankerpatiënt er uitziet en bij de polikliniek voor jeugd en alcohol kun nen bezoekers met een spe ciale bril een parcours lopen om het effect van dronken schap te ervaren. Ook moet G. een schadevergoe ding van ruim 9500 euro betalen. Volgens de deskundigen moet de zwakbegaafde, verminderd toere keningsvatbare en drankzuchtige vrouw - die ook nog eens een chronisch geldgebrek heeft en daarnaast niet met geld kan om gaan - dringend worden behan deld. G. zou 50 euro hebben uitge leend aan een vriendin, die naast het latere slachtoffer woonde. Het slachtoffer woonde in de voormalige woning van G. De Kruiningse wilde het geld terug halen, trof de vriendin niet thuis en maakte toen een praatje met de bejaarde buurvrouw. Een dag later belde ze bij die buurvrouw aan en stormde ze de woning bin nen. Ze pakte een met water ge vulde fles en sloeg daar mee op het hoofd van de oude vrouw. De vrouw zeeg badend in het bloed ineen, G. doorzocht het huis en ging er zonder buit vandoor. Het slachtoffer werd zo zwaar toe getakeld, dat ze niet meer zelfstan dig kan wonen, vrijwel blind is ge worden en letsel aan de rugwer vels heeft opgelopen. De automaten worden aangepast aan de huidige veiligheidseisen, die onder meer afhankelijk zijn van de omgeving waarin de auto maten staan. In de pinautomaat wordt onder meer een bescher mende box gebouwd. In Zierik zee (net nieuw) en Renesse zijn de automaten van de Rabobank al up-to-date. De klus duurt tot en met donderdag 17 april, zodat er net voor Pasen weer in Burgh-Haamstede gepind en ge stort kan worden. Tot die tijd kun nen mensen terecht in Zierikzee en Renesse. Ondernemers die va ker gebruik maken van de sealbag automaat zijn geïnformeerd. Bel of kom langs voor een demonstratie en laat u overtuigen Tel. 06-53725650 «3 on maarbreedte Boggs a Strati on ready XJ55R VRIJDAG 14 MAART 2014 - f I Clim Hulsbosch betreedt met een juichkreet haar Take Away Toko aan de Appelmarkt in Zierikzee. foto Ronald den Dekker door Ali Pankow zierikzee - 'Same Same but diffe rent' luidt de naam van de Take Away Toko die gistermiddag op de Appelmarkt in Zierikzee offici eel werd geopend door raadslid Jac queline van Burg van Leefbaar Schouwen-Duiveland. Jacqueline van Burg, LSD SEROOSKERKE KERKWERVE ERVAET - VAN WOIPHAARTtDUKj 0113-581751 svww vervaetvjmweete.nl GOES/VLISSINGEN MIDDELBURG - De 52-jarige Krui- ningse Jannet G., die in april vorig jaar in Krabbendijke een 82-jarige vrouw ernstig mishandelde, is giste ren conform de eis veroordeeld tot een gevangenisstraf van twee jaar plus tbs met voorwaarden. Het slachtoffer kan als ge volg van de zware mishande ling niet langer meer zelf standig wonen burgh-haamstede - De geld- en sealbagautomaat van de Rabobank in Burgh-Haamstede zijn vanaf 24 maart buiten gebruik in verband met een grote verbouwing. variabele ri 47 cm maaibreedte Briggs S Stratton ready startmotor Van: I.1M».0P(ind. BTW) Voor: 949,00 (ind. BTW)- Van: £J4MO(ind. BTW) Voor 599.00 (Ind. BTW)- Edge X tra maaidek Bnqgs 9 Stratton V-Twm motor Standaard geïntegreerde bumper Standaard grasopvang 300 liter Edge X-tra maaidek Brtggs t Stratton V-TWin motor Premium stoel mét hoge rugleuning Standaard geïntegreerde bumper Van:fcS00WXJ(ind. BTW) Voor: 4299.00 (ind. BTW)- Van:i-245B,0O(ind BTW) Voor: 2999,00 (ind. BTW)-

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 53