CDA in Goes wil Yi'"i"ger moet Nick en Simon op Middelburgs festival Go Dutch alcoholvrij care betalen aan staat 26 SCHOUWEN-DUIVELAND 1 s r' 37.000 euro weekenddiensten Spelmateriaal voor kinderen Zonnewijzer Woningbouwvereniging RWS denkt onder meer aan korting voor appartement of bescheiden huis. door Luc Oggel GOES - Woningbouwvereniging RWS in Goes kijkt naar mogelijk heden om huurwoningen bereik baarder te maken voor jongeren. Gedacht wordt aan een korting voor een appartement of kleine eengezinswoning, zodat huurtoe- slag kan worden aangevraagd. „Ook willen we meer doen met woningen die tijdelijk worden ver huurd in het kader van de Leeg- standswet, want daar reageren ook best veel jongeren op", zegt Dorith van Ewijk van RWS. Dat moet de Goese SP-fractie als muziek in de oren klinken, leden van de partij beplakten vorige week het leegstaande Huize den Berg in Goes met posters met daarop de tekst 'Waarom woont hier niemand?'. Volgens de SP is er een groot ge brek aan (betaalbare) huisvesting voor jongeren in Goes. Twee jon ge leden van de partij hebben ja ren op een woning moeten wach ten. Hannah van den Boomgaard staat al meer dan drie jaar ingeschre ven bij de RWS en heeft nog steeds geen woonruimte toegewe zen gekregen. Uit een recente enquête van de woningbouwvereniging (in sa menwerking met de gemeente) om de woonwensen van jongeren in kaart te brengen, kwam vol gens Van Ewijk naar voren dat er wel behoefte is aan woningen, maar niet op grote schaal. In to taal reageerden 430 jongeren, van wie 168 studenten. „ClOS-studen- ten wonen veelal thuis en blijven daar wonen, vanwege de binding met hun woonplaats", zegt Van Ewijk. Volgens wethouder Jo-Annes de Bat leeft het thema wonen wel heel erg onder jongeren. „Er is vooral heel veel behoefte aan informatie over wonen", zegt hij, verwijzend naar de succesvol le informatiemarkt Jong en Wo nen die in november vorig jaar voor het eerst is gehouden. Die markt was weliswaar een initia tief van RWS, gemeente en wel zijnsorganisatie SMWO, maar door jongeren zelf georganiseerd. „Een tweesporenbeleid waarbij enerzijds informatie brengt, maar ook informatie haalt", zegt Van Ewijk. De wachttijd voor een huurwo ning in Goes bedraagt volgens haar momenteel een jaar en drie maanden voor iemand die staat in geschreven. Veel jongeren zijn zich daar ech ter niet van bewust, stelt De Bat. „Het is niet: 'ik wil op mezelf gaan wonen en volgende week is het voor elkaar'. Het kan tegenval len als je even moet wachten en aan die bewustwording moeten we werken, bijvoorbeeld met een digitaal portaal. Ik zie dat als een gezamenlijke opgave voor de ge meente en de RWS. Want we wil len jongeren graag in Goes heb ben." De Bat liep recent een nachtje mee in de horeca en toen werd door ondernemers het idee geop perd aan het aanbod van kroegen op en rondom de markt een alco hol-vrij café toe te voegen. Het CDA wil samen met ondernemer- s en anderen onderzoeken wat de mogelijkheden zijn. Volgens de partij gaan veel jongeren niet meer op stap nu de leeftijdsgrens voor het verkrijgen van alcohol 18 jaar. Het CDA vindt het belang rijk dat jongeren elkaar blijven ont moeten en dat er zicht is op waar ze zijn en wat ze doen. Omdat het lastig is een alcoholvrij café te beginnen (vanwege huurprijzen maar ook met het verkrijgen van omzet), zou het zou volgens het CDA een idee kunnen zijn om zo'n café in stichtingsvorm op te zetten. Een 'onzinnig idee', vindt WD- lijsttrekker Dick van der Velde. „Het oprichten van een ca fé met de gemeente als partici pant zal gezien worden als oneer lijke concurrentie. De gemeente moet zich bij kerntaken houden." middelburg - Het geld dat de 42-jarige R. G. uit Vlissingen zou hebben verdiend met zijn drugs handel, 37.294 euro, moet in de staatskas vloeien. Officier van jus titie Rob Rammeloo heeft giste ren de rechtbank verzocht G. tot betaling van dat bedrag te veroor delen. R. G. werd vorig jaar juni - conform de eis - voor het dealen veroordeeld tot een gevangenis straf van twee jaar waarvan zes maanden voorwaardelijk. De Vlis- singer werd ervan verdacht in de periode maart 2012 tot en met maart 2013 in Vlissingen te heb ben gehandeld in cocaïne en lever de aan circa zestien vaste klanten. Nadat ouders twee seizoenen lang hard gewerkt hebben aan het opknappen van het schoolplein was het donderdag eindelijk tijd voor de kers op de taart. Dankzij een bijdrage van de Rabobank heeft de school verschillende spel materialen kunnen aanschaffen die buiten zijn te gebruiken. „De ouders hebben keihard aan het op knappen van het plein gewerkt", zegt directeur Cindy te Ronde van de Zonnewijzer. Er zijn dui- kelrekken geïnstalleerd, de onder grond onder toestellen is verbe terd en er is onder meer een weg op het plein aangebracht. Naast het kleurige parachutedoek, waar je met een groepje samen moet proberen de bal op te houden, is er een speelelastiek voor teambuil- dingspellen gekocht. Ballen, rackets en pingpongbatjes maken de pret in de pauzes compleet. Dit jaar zet de organisatie de vol gende stap: na City of Dance op zaterdag volgt op zondag het fami liefestival Go Dutch. Daar komen Nederlandstalige en regionale ar tiesten optreden en er wordt door dj's (inter)nationale muziek ge draaid van de laatste vijftig jaar. Een jaar of vijf geleden ontstond het idee om op de zondag ook iets te organiseren. „We hebben om ons heen gekeken en nage dacht: wat is er nog niet in de re gio? Zo kwamen we op het plan voor een festival voor gezinnen met kinderen waar geen mini mumleeftijd voor geldt en waar allerlei muziek van Nederlandse bodem te horen is", legt Elina Priem van de organisatie uit. „Vandaar de naam Go Dutch." Omdat voor City Party op het Hof van Tange toch vier podia worden opgebouwd, is voor Go Dutch gekozen voor vier verschil lende thema's, vertelt Martin Priem. „Op het hoofdpodium, het Go Dutch Stage, komen Nick en Simon, het Goede Doel, Vinzzent en Gebroeders Ko. In het Feestca- fé, een tent, treden Paul Elstak, Surrender en Lawineboys op. Op het 8o's/9o's/oo's podium draaien dj's als Bert van Leerdam en Sandstorm muziek uit de jaren tachtig, negentig en de beginjaren van deze eeuw. Het vierde po dium is Hippie Land, waar dj's muziek uit de jaren zestig en ze ventig draaien. Daar staan ook strandstoelen en is een heel relax te sfeer." Goedkoop huren voor jongeren 15 De wachttijden voor een huurwoning bedraagt in Goes vijftien maanden, maar veel jongeren beseffen niet dat ze zo lang geduld moeten hebben als ze een huis aanvragen. GOES - Het CDA in Goes wil graag dat er een alcoholvrij café komt in de binnenstad. Dat zei lijsttrek ker Jo-Annes de Bat gisteravond tij dens een lijsttrekkersdebat in het Stadskantoor. Zaterdag 15 en zondag 16 maart 2014 Huisartsen HAP Zierikzee, Borrendamme, (Schelde- straat 2) Zierikzee, tel: 0900- 1585. Be reikbaar op werkdagen van 18.00-8.00 uur. Tijdens weekend en feestdagen 24 uur bereikbaar. Tandartsen Schouwen-Duiveland Spreekuur 16.30 - 17.00 uur. tel. 06-53737162. Apotheken Boots-apotheek Zierikzee, Mol 15, 0111 -412906, za. 9.00-17.00 uur. Apotheek Borrendamme Zierikzee, Bor rendamme 11, 0111-870037, dagelijks 8.90-23.00 uur. Van 23.00-8.00 uur via dienstdoende apotheker. Verloskundigen Verloskundige Praktijk Lena 24 uur bereikbaar, tel. 06-22255315. Thuiszorg Allévo, Schouwen-Duiveland tel. 0113- 249111. Buurtzorg: Midden Schouwen 0653673432, Duiveland 0622331441, Burgh-Haamstede 06-54688525, Zierik zee Mid-Oost 0653671600, Mid- West 0653412827, Renesse 0653674446. Eilandzorg Schouwen-Duiveland, tel: 0111-453480. Iriz thuiszorg, 0113-232529. Dierenartsen Gezelschapsdieren: weekenddienstartsen Schouwen-Duiveland. Voor spoedgeval len 0111-412180. Spreekuur uitsluitend op afspraak 9.30-13.30 uur, Grevelingen- straat 17 te Zierikzee. Dierenartsencombinatie Overschelde, voor landbouwhuisdieren en paarden (24 uur bereikbaar) 0111 -412180. Dierenambulance 24 uur bereikbaar. 06-43727125. ZONNEMAIRE - Spelen én tegelijker tijd leren samenwerken. Dat is de kracht van onder meer de grote speelparachute die gisterochtend op het schoolplein van Radar- school de Zonnewijzer in Zonne- maire in gebruik is genomen. door Maurits Sep MIDDELBURG - Veertien jaar gele den kwamen 750 mensen af op de eerste Danceparade in Middelburg. Sindsdien is het evenement uitge groeid tot een groot festival voor elektronische dansmuziek met een gratis toegankelijk evenement in de binnenstad en een betaald mu ziekfeest aan de rand van het cen trum, waar duizenden mensen uit het hele land naar toe komen. Nick en Simon foto Laura Oldenbroek/Hollandse Hoogte

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 52