'Naam aangepast nu er niet veel te planten is' in kinderschoenen SCHOUWEN-DUIVELAND 25 'Mijn stem zal toch niet veel verschil maken' 4 l M M RENESSE - De tijd dat schoolkinde ren op de derde woensdag in maart massaal aan het bomen planten waren op Schouwen-Dui- veland is voorbij. „Er valt hier te genwoordig niet zo veel meer te planten. Groenvoorziening is nu vaak onderdeel van grote projec ten en dus niet zo geschikt als ac tiviteit tijdens de Boomplantdag", zegt Ada Schreurs, vrijwilligster bij het Natuur- en Milieu Educa tief Centrum (NME) in Renesse. kijk voor onze acties op Facebook „Omdat we tegenwoordig andere activiteiten op touw zetten die ui teraard ook met de natuur te ma ken hebben, is de naam ook aange past en hebben we het nu over 'Boomfeestdag'." Volgens Schreurs is wilgen knot ten een geliefde bezigheid bij de schoolkinderen. Verder brachten enkele scholen een bezoek aan het NME in Renesse voor een zo geheten rugzakwandeling en voor natuurspelletjes op de com puter. Staatsbosbeheer had twee gidsen Dat meldt het college van burge meester en wethouders in reactie op vragen die door het CDA zijn gesteld. De fractie heeft vragen gesteld naar aanleiding van de plannen van de gemeente om gedurende drie jaar een pilot te gaan draaien met de multifunctionele ruimte van de nieuwe school. Die ruimte is tot stand gekomen op basis van woningbouwprogno- ses die inmiddels blijken achter beschikbaar om scholieren rond te leiden in de Boswachterij. „Bij de Johan Louis de Jonge- school in Zierikzee krijgt de schooltuin een opknapbeurt. Twee medewerkers van ons Uit- voeringsbedrijf Openbare Ruimte helpen de leerlingen daar van daag met het afvoeren van oud materiaal. Het herinrichten van de tuin is een taak voor de school zelf. Verder strooien scholieren in Sirjansland houtsnippers op pa den in het Zeeuwse Bosje onder begeleiding van onze mensen", haald. Om toch tot een goed ge bruik te komen, wordt gewerkt aan een bredere invulling. Daar is alleen nog maar op hoofdlijnen met elkaar over gesproken. Volgens het college staan echter zowel gemeente als school er posi tief tegenover. „Hetgeen onverlet laat dat nog een en ander geregeld dient te worden." Ook de buurtbewoners zullen be trokken worden bij het verdere ge bruik van de ruimte, maar dat laat eveneens nog wel even op zich wachten. De oplevering van de school wordt in mei verwacht, daarna volgt de inrichting en verhuizing Is alles goed geregeld en op gang dan worden ook wijkbewoners be trokken. vertelt Theo Willemse, gemeente lijk coördinator van de Boomfeest dag. Hij heeft berekend dat er in deze gemeente 621 kinderen van 27 scholen actief betrokken zijn bij de Boomfeestdag. Dit keer werd die niet op de derde woens dag van maart gehouden. Vanwe ge de gemeenteraadsverkiezingen op die dag is het evenement een week vooruit geschoven en op Schouwen-Duiveland dan weer een dag later, om de Boomfeest dag niet te laten samen vallen met de Biddag voor het gewas. In deze rubriek laten we mensen aan het woord die 19 maart voor de eer ste keer gaan stemmen. Vandaag Mark van Driel (17) uit Middelburg. MIDDELBURG - „Nu is hij nog 17 maar dinsdag wordt Marc van Driel 18. Precies op tijd om woens-, dag voor het eerst te mogen stem men. „Maar ik weet niet of ik dat ga doen." Marc is er nog niet uit welke partij zijn stem verdient. „Ik heb de stemwijzer ingevuld, maar het kwam bijna allemaal op hetzelfde neer, er sprong niet echt één partij uit. Er waren ook veel vragen bij waarover ik niet echt een mening heb, waar ik geen verstand van heb of die mij niet raken. Thuiszorg bijvoor beeld. Dus ik wist veel antwoor den niet. Ik heb dan ook best vaak 'geen mening' ingevuld." Boven dien gaat hij volgend jaar op ka mers wonen in Rotterdam. „Dan ben ik toch weg uit Middelburg, dus het maakt me niet zo veel uit. Ik denk dat ik me daar wel ga ver diepen in politiek, want dan krijg ik meer te maken met de gevol gen van de besluiten." Mare geeft de stemwijzer nog een tweede kans. „Het is wel een beetje zon de als ik niet ga stemmen. Maar ja, als ik toch geen voorkeur heb voor één partij zal mijn stem ook niet zo veel verschil maken." U UM in M I M U M Vul de kieswijzer in op www.pzc.nl/kieswijzer en ontdek welke partij hét best bij u past. Ter Weel 2014 VRIJDAG 14 MAART 2014 Joop Stalenburg van het Sepia-project toont de scholieren foto's van sepia's. Ook demonstreerde hij de bouw van een sepiahut. foto Ronald den Dekker door Ali Pankow www.facebook.com/autoschadeteam utoschadeteam JaMtoei dat m wevê omicdtiaai ia. door Esme Soesman ZIERIKZEE - De pilot multifunctione le ruimte op de nieuwe brede school in de Zierikzeesee wijk Noorderpolder staat alleen nog maar in hoofdlijnen in de steigers. Mark van Driel door Maurits Sep m Open dag in Ter Weel Goes 15 maart 2014 van 10.00-16.00 uur Zorggroep Ter Weel opent deuren: ook voor jou! Een baan in de zorgsector is mensenwerk. Vind je het prettig om met mensen om te gaan en ben je niet bang om je handen uit de mouwen te steken? Dan is een baan of stage bij Zorggroep Ter Weel iets voor jou! Bekijk de actuele vacatures op www.terweel.nl of bezoek óns op de Open Dag van Zorg en Welzijn Woonzorgcentrum Ter Weel Goes (Joannaplantsoen 1) is dan open! Kijk op onze website www.terweel.nl Goes - Hansweert - Krabbendijke - Kruiningen - Yerseke

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 51