Orchideeën verpotten Nederland telt 31.000 bij GroenRijk Goes miljoenenwoningen f- WONEN 3 Ring 8, Kerkwerve Mensen die uiteenlopende vragen hebben over orchi deeën, kunnen zaterdag 15 maart terecht bij GroenRijk Goes aan de Nieuwe Rijksweg 2-d. Een orchi- deeënspecialist geeft advies en als het nodig is worden de meege brachte planten verpot in het goe de potmengsel. Verder is er een in formatiestand van de orchideeën- kring Noord-Brabant/Zeeland. De ze kring geeft publieksvoorlich ting bij diverse tuincentra. De le den geven ook demonstraties van verpotten. Orchideeën zijn tegenwoordig zo veredeld dat ze prima te houden zijn als kamerplant. De wortels van de orchidee hebben veel lucht nodig. De plant kan daarom niet in gewone potgrond groeien. Orchideeën die als kamerplant worden gehouden, vragen een lichte, maar niet al te zonnige plek. Omdat de meeste soorten van een hoge luchtvochtigheid houden, kunnen ze het beste op een 'eilandje' staan. Zet de plan op een schotel in een ruime schaal op sierpot waar voortdu rend water in staat. De wortels mogen niet in het water staan. In Nederland staan 31.000 wo ningen die meer dan één mil joen euro waard zijn. Dat heeft Calcasa berekend, een bedrijf dat gespecialiseerd is in het ana lyseren van onroerend goed. De meeste miljoenenwoningen staan in de gemeente Bloemen- daal (Aerdenhout). Het aantal miljoenenwoningen is met 6,6 procent gedaald ten opzichte van 2012. De Groot Hae- sebroekweg in Wassenaar is de duurste straat van Nederland met een gemiddelde woning- waarde van 2,3 miljoen euro en een vierkantemeterprijs van 5900 euro. De duurste buurt van Nederland is Aerdenhout-zuid. De straten met de meeste miljoe nenwoningen staan overigens in Amsterdam. Koploper is de Kei zersgracht met maar liefst 205 miljoenenwoningen. Op plek twee staat de Prinsengracht. Pas op de vijfde plek staat een ande re plaats, namelijk Vinkeveen met de Baambrugse Zuwe. De straat loopt dwars door de Vinke- veense Plassen en staat bekend als 'Millionaire Lane'. De straat telt 89 miljoenenwoningen. g, VRIJDAG 14 MAART2014 Dennie en Marjolein Scheele met Rick en Femke bij hun woning aan de Ring in Kerkwerve. „Voor gezinnen met kin deren is dit echt een fijne plek." foto's Dirk-Jan Gjeltema Het hele huis is van boven tot onder door Dennie gemoderniseerd, dus ook de keuken is bij de tijd. Object: half vrijstaand Bouwjaar: 1900 Vraagprijs: 299.000 euro Perceeloppervlakte: 738 vierkante meter Woonoppervlakte: 220 vierkante meter Makelaar: Synchro Wonen, 010-2161110, www.synchrowonen.nl Begane grond: hal, woonkamer met haardpartij en tuindeuren, gesloten keuken, badkamer, toilet, bijkeuken. Eerste verdieping: vier slaapkamers, toilet, balkon. Voordelen: Veel ruimte, balkon met veel zon, aansluiting voor een alles- brander, drie kinderkamers, grote tuin, geïsoleerde garage, klaar voor ge bruik. Nadelen: Niet voor iedereen betaalbaar, huis staat in een klein dorp: daar moet je van houden. De bijbehorende tuin is ruim bemeten, de schuur verraadt in details nog wat over het verleden van het pand.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 43