Een geschikte vloer is nog een hele opgave Intratuin doet mee aan Schooltuinproject I I I I 2 WONEN 4 9= Tegenwoordig is het kopen van en nieuwe vloer geen si necure. Dat begint met de vraag: 'Hoe wil ik mijn vloer gebrui ken?' Spelen de kinderen graag op de vloer, loop je graag op blo te voeten - misschien is vloerver warming dan namelijk ook wel kom - en lopen er huisdieren rond? Maar ook: heb je rekening gehouden met allergieën, be schik je over de nodige discipli ne om je bewerkelijke vloer ac tief te onderhouden? Natuurlijk is het van belang om na te gaan voor welke ruimte de vloer be doeld is. Om een keus te maken uit het enorme aanbod, kan een beroep worden gedaan op wo- nen.nl. Van trendy gietvloer tot tapijt, van doorleefde planken vloer tot kunststof; van elk type vloer laat de site de mogelijkhe den zien. Voor kinderkamer, hobby- of werkkamer of een extra ruimte zal men minder snel op de uitstraling afgaan en eerder kiezen voor een prakti sche vloer. Naast de site is er ook het magazine Wonen.nl. Dat is te downloaden via de iHmes Sto re en Google Play Store. ntratuin Koudekerke heeft deze week twaalf gratis schooltuin pakketten overhandigd aan diver se scholen op Walcheren en in Terneuzen. Daarmee nemen de leerlingen deel aan het landelijke Schooltuinproject. Het project is bedoeld om kinderen in de basis schoolleeftijd te informeren over de herkomst van gezond eten en ze zelf groente te laten kweken. De komende tijd worden nog twee schooltuinpakketten wegge geven. Zelf een moestuintje aanleggen en bijhouden wint aan populari teit. In het pakket dat de scholen hebben gekregen, zit een zogehe ten vierkantemetertuin in de vorm van een kweekzak. Daar naast ontvingen de scholen een handleiding en zaadjes. Ook het schepje, de plantenstekers, de pot grond en de gieter ontbreken niet. Via een online nieuwsbrief wordt de school wekelijks begeleid bij het groeiproces. Twee jaar geleden werden nog maar honderd scho len blij gemaakt met een pakket, dit jaar worden 1500 pakketten weggegeven. Een ruime, lichte woning is het, die ze recent zelfvan top tot teen gemoderniseerd hebben. En de ligging ervan, in de rust van een klein dorp, maakt het ideaal voor een gezin met opgroeiende kinderen. Dennie en Marjolein Scheele zijn verhuisd, maar ze lieten de half-vrijstaande woning met enige pijn in het hart achter. Bladerend in een fotoboek zit Marjo lein Scheele op de bank in haar voormalige woning aan de Ring in Kerkwerve. De grote kamer is zo goed als leeg. Sinds augustus woont zij met haar man Dennie en hun drie kinderen op een boer derij net buiten het dorp, maar uit haar warme manier van vertellen over haar vroegere wo ning blijkt dat zij nog altijd liefde voor dit pand koestert. „Ik moest inderdaad even slikken toen Dennie mij vertelde dat zijn ouders gingen verhuizen", verzucht Marjolein. „Het plan om ooit naar hun boerderij - Dennie's ouderlijk huis - te ver trekken, was er weliswaar altijd al, maar dat het moment zo snel zou komen, had ik niet ver wacht. We waren ontzettend tevreden met hoe we hier woonden. Dit huis was echt iets van ons samen." Toch namen ze de stap en inmid dels staat het huis aan de Ring zo'n twee jaar te koop. „Dennie zit in de bouw", vertelt de van oor sprong Zierikzeese. „Toen wij dit huis tien jaar geleden kochten, heeft hij het van onder tot bo ven aangepakt. Alle muren sloopte hij eruit. En dat was ook wel nodig." Grinnikend wijst ze op een foto van een oudroze badkamer en een knalblauwe wc. „Het was erg ouderwets alle maal. Beneden was alles van donkerbruin hout. Totaal niet onze smaak. Heel anders dan hoe het er nu uitziet." De badkamer en wc zijn inmiddels betegeld in modern zwart-wit, en op de drie felgekleurde kinderkamers na zijn de muren voorzien van een neutrale, crèmewitte laag. Dennie isoleerde de buitenmuren en het dak opnieuw en voor zag alle ramen van dubbel glas. Ook de voorge vel - het visitekaartje van de woning - kreeg een nieuw gezicht. Aan de achterkant van het huis bouwde Dennie een bijkeuken met grote voorraad kast. „In een dorp met alleen een café en twee kerken kun je niet zonder een flinke voor raad", lacht Marjolein. „De enige buurtsuper die Kerkwerve ooit rijk was, huisde toevallig in dit pand. De toonbank zat er nog in toen wij hier introkken. Dennie, die opgroeide in Kerk werve, kwam hier regelmatig voor boodschap pen." Dat het huis jaren geleden een supermarkt was, is nu op geen enkele manier meer zichtbaar, maar de schuur achter het huis verklapt dat het pand er al een tijdje staat. „Dit was vroeger een gebouwtje van het Groene Kruis. Ze wijst op de gevel waar de groene figuur nog afgebeeld staat. We hebben dat zo gelaten. Het wekt een gevoel van nostalgie op." Wat het meest opvalt als je door het huis loopt, is de ruimte en het licht. Vooral de woonkamer is groot, met veel ramen. Ook de tuin beslaat een flinke oppervlakte. De resten van een speel toestel zijn nog duidelijk zichtbaar en in de moestuin komt hier en daar een uit de kluiten gewassen krop sla naar boven. Het is duidelijk te zien dat er geleefd is. „Voor gezinnen met kinderen is een dorp als dit een heel fijne plek", vindt Marjolein, ,,'s Zo mers speelt iedereen buiten en de school be vindt zich op een paar minuten afstand. Maar ik kan mij voorstellen dat sommige mensen het nogal een stap vinden om naar een klein dorp te verhuizen. Misschien is dat ook een reden dat we het huis nog niet hebben verkocht." Zelf kwam de jonge moeder tien jaar geleden uit Zierikzee en ook zij moest even wennen, geeft ze toe. „Maar dat gaat best snel, hoor. De men sen zijn heel hartelijk en er wordt hier veel ge organiseerd. Vooral Koninginnedag is een hap pening." EF Koude voeten? Ga voc* vloerverwarming Kleed je woonkamer aan mcr een karper 'Wij zijn hier altijd erg tevreden geweest' door Sharon van Oost De badkamer is betegeld in modern zwart en wit en heeft een ligbad en een douchecabine.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 42