PZC kleur bekennen Kleur in huis: wie durft? Als het a in de trendy meubelmerken ligt, gaan we massaal voor oranje, mosterdgee sen paars. Niet van dat voorzichtige, maar intens en knallend. Gekleurd biesje, streepje neon, vlakje pastel: de afge lopen jaren zijn we al voor zichtig voorbereid op meer kleur in het interieur. Het is wel spannend, want een maal een bank in felle tint gekozen, zit je er een tijd aan vast. Maar doordat de mode steeds kleurrijker is, dur ven we ook in huis meer. Tips van interieurarchitecten: trends zijn inspirerend, maar kies vooral voor je eigen voorkeuren. Daar voel je je uiteindelijk het prettigst bij. Designduo GamFratesi legde op de beurs in Stockholm de nadruk op ba lans. In het leven, maar ook in materiaal- en kleurgebruik in het interieur. Gele bank Scandinavische interieurs staan niet be paald bekend om uitbundig kleurgebruik. Toch gooit het Finse meubel- en verlich- tingsmerk Muuto het komend seizoen over een kleurrijke boeg. Hun stand op de meu belbeurs in Keulen viel op vanwege frisse voorjaarstinten. Een knalgele bank? Moet kunnen, vinden ze bij Muuto. Zolang je de basis (muren en vloeren) spierwit houdt. De stylisten van het merk voegden verder nog wat legergroen en oranje toe. En voor uit: een beetje lichtgrijs. Boudoir met stijl Ooit gedacht dat bordeauxrood weer in zwang zou komen in het interieur? Het Duitse meubelmerk COR nam het risico op de beurs in Keulen als een boudoir te worden gezien. Gelukkig werkte de moder ne toepassing van deze kleur (tegenwoor dig schijnt donkerrood burgundy te heten) verrassend. Zelfs het plafond en de vloer kregen diver se rood- en rozetinten. Met een warm en gezellig resultaat. Tip voor thuis: kies een modulaire bank met elementen in verschil lende ton-sur-ton kleuren, die ook terugko men in meerdere kleine, bijpassende bijzet tafeltjes. Rood en roze zagen we ook bij on der andere Vitra, Arper, Normann Copen hagen en GandiaBlasco. Zwart-wit In Keulen liet het Italiaanse meubelmerk Baxter zien dat diepe, donkere tinten hele maal 2014 zijn. Ze voelen huiselijk, chic en warm. Donkerblauw - bijna zwart, groen in zijn donkerste variant en zelfs donker bruin: het mag allemaal. Of toch niet? In Parijs verrasten de Italianen ons een dik ke week later met een compleet witte pre sentatie. Ontwerpster Paola Navone, het ge zicht van het meubelmerk, creëerde span ning door te kiezen voor verschillende tex turen, vormen en de wisselwerking tussen glanzend en mat. En dat allemaal uitge- voerd in wit. Want, zo zeggen ze bij Bax ter: 'Wit is nooit gewoon wit'. Paars en blauw Natuurlijk zochten we op de beurzen naar de trendkleur van 2014: radiant orchid ofte wel paars. Door kleurinstituut Pantone be titeld als kleur van het jaar. Hier en daar waren wat meubels uitgevoerd in dieppaar se tinten. Onder andere bij Ligne Roset en Minotti, die het combineerde met subtiel grijs. Wie geen liefhebber is van paars, kan kiezen voor blauw. We zagen het bijvoor beeld bij de Nederlandse merken Linteloo en Palau, maar ook trendsetter Moroso voerde een paar meubels uit in deze kleur. vrijdag 14 maart 2014 Wonen ideaal voor een gezin met opgroeiende kinderen PAGINA 2 EN 3 Bij antiekzaak Benko is werkelijk alles te koop PAGINA 4 EN 5 door Suzanne Dijkstra www.muuto.com Armchair van Minotti. Als het aan Baxter ligt, wordt alles wit. www.cor.de Boven: Gele bank van Muuto. Onder. Poef van GandiaBlasco. foto's DesignPress en PR www.baxter.it www.pantone.com reageren? wonen@depersdienst.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 41