SP0(R)TS 34 SPORT Itoeede Orionloop Heinkenszand Tafeltennistopper in Middelburg Sterke paarden naar Power Horse Roparun Kustrun in Dishoek Krachtproef handballers Delta Sport Nederlaag voor Steketee De nieuwkomer in de promotiedivisie weet niet of er aan het einde van het basketbalseizoen twee of vier ploegen degraderen. vlissingen - De basketballers van BC Vlissingen weten vlak voor het einde van de competitie niet precies waar ze aan toe zijn. Ze staan in de promotiedivisie, het hoogste amateurniveau van Neder land, op de twaalfde plaats. Maar is dat een degradatieplek? „For meel wel", weet Klaas-Willem Barten, de trainer van de nieuwko mer. „Maar ik weet niet hoe de bond dit jaar de regels hanteert." BC Vlissingen heeft in de eerste negentien duels vier punten ge pakt. Er volgen nog vijf speelron des. De kans dat het team nog stijgt, is niet al te groot, gezien het loodzware programma. Het is daarentegen ook niet aannemelijk dat de nummer dertien, Almere Pioniers, het Walcherse team nog voorbij gaat. En de nummer veer tien, Apollo 2, heeft zich al terug getrokken is dus automatisch een degradant. „Bij de onderste twee gaan we niet eindigen", zegt Barten stellig. „Maar ik weet niet of dat genoeg is. In de voorgaande jaren wilde de bond ook al dat het aantal teams in de promotiedivisie te ruggebracht werd van veertien naar twaalf. In de regels stond toen dat er vier teams zouden de graderen. Maar uiteindelijk vlogen er steeds maar twee teams uit. We hebben geen idee hoe het nu gaat lopen." In officiële documenten van de basketbalbond wordt inderdaad gerept over een versterkte degrada tie. In diverse andere media is daar ook al door een woordvoer der over gesproken. Maar Barten moet het nog zien. „Overigens be grijp ik die inkrimping wel", voegt hij eraan toe. „Met veertien ploegen moet je elk weekend spe len. Er zijn geen vrije speeldagen, waardoor je uitwijkmogelijkhe den mist" Liever was Barten met zijn team niet in de problemen gekomen. Hij had met BC Vlissingen inge zet op een plaats onder in de mid denmoot. Maar de gepromoveerde ploeg kon in veel duels onvoldoen de een vuist maken. „Vaak speel den we twee of drie kwarten goed mee met de tegenstander, maar dan werd in de laatste fase toch het verschil gemaakt. We hebben veel mooie dingen laten zien en veel geleerd, maar weinig punten behaald." In de eerste divisie, waarin BC Vlissingen de voorgaande jaren uitkwam, zat de ploeg ook niet al tijd even goed in de wedstrijd. Re gelmatig werd het team op een achterstand gezet. „Maar we zaten toen in een flow", vertelt de Vlis- singer. „We blaakten van vertrou wen en wisten allemaal dat het in het laatste kwart wel goed zou ko men. Zo wonnen we meerdere wedstrijden." In de promotiedivisie werden tot nu toe alleen Almonte en Almere Pioniers verslagen. De andere wed strijden gingen, soms zelfs met ruim verschil, verloren. Barten: „Wij hebben het altijd moeten hebben van ons fysieke spel. Maar op dit niveau kom je grotere en sterkere jongens tegen. Die weten daar wel mee om te gaan en kun nen zelf ook wat harder spelen. Daarnaast zie je dat de meeste teams in de promotiedivisie één of twee basketballers hebben die zoveel individuele klasse hebben dat zij het verschil kunnen ma ken. Soms doen ze dat in een tijds bestek van maar een paar minu ten; ineens sta je weer op een flin ke achterstand. Bij BC Vlissingen zitten ook prima spelers, maar we moeten het toch meer van het col lectiefhebben." De Walcherse club merkt ook dat de selectie klein is. Afgelopen za terdag trad BC Vlissingen met ze ven man aan tegen Rotterdam 2, dat twaalf spelers kon inzetten. Morgen zal het in het duel met Cangeroes niet veel anders zijn. De ploeg mist een aantal basis krachten vanwege blessures. „Veel van onze tegenstanders ko men uit de Randstad of het mid den van het land. Die hebben een heel arsenaal aan spelers. Juist daarom is het nog steeds een ge weldige prestatie van BC Vlissin gen dat dit niveau is bereikt met alleen maar jongens van hier. Dat hebben de spelers, de trainers die voor mij hier zaten en de clublei ding heel knap gedaan." Barten is er ook van overtuigd dat BC Vlissingen een blijvertje kan worden in de promotiedivisie, mits de ploeg in april niet degra deert. Handbalvereniging SV Orion en Bootcamp Zee land, beide uit Heinkenszand, houden na het succes van afgelopen jaar zaterdag de tweede editie van de Orionloop, een prestatieloop voor jong en oud over 5,611,2 of 16,8 kilometer. De start van alle afstanden is om 13.00 uur aan het Noordland in Heinkenszand. Het parkoers gaat over verharde en onverharde wegen, paden en dijken in de mooie omgeving van de 'Hoofd stad van de Gemeente Borsele'. Zaterdag kan nog worden ingeschreven. Deelname kost 5 euro. Meer in formatie op de website www.orionloop.nl De tafeltennissers van TTC Middelburg kunnen zaterdag een belangrijke stap zetten richting promotie naar de eerste divisie, het op één na hoogste niveau van Nederland. In de Zandkuil op sportpark de Sprong treft de ploeg concur rent Kluis uit Geleen. TTC Middelburg en Kluis spelen niet voor het eerst tegen elkaar. Tim van den Oord, Michel Sijstermans en Azad Gamzajev zijn dan ook drie bekende tegenstanders voor TTCM. Bij de Middelburgers spelen Jan-Henk Bomhof, Mark Hackenberg en Sören de Witte. Riny Kasse blijft aan de kant. TTCM heeft na vier wedstrij den twee punten meer dan Kluis. De wedstrijd begint om 15.00 uur. De jaarlijkse indoorwedstrijd voor de Power Horse Competitie wordt zaterdag in Manege de Eendracht aan de Rijkebuurtweg in Vrouwen polder gehouden. De Power Horse Competitie is voor zogenaamde boerenpaarden, die vanaf 9.30 uur in de eerste manche een vaardigheids parkoers en twee circuits met hindernissen moeten rijden. Om 13.00 uur start de tweede manche over hetzelfde parkoers. De drie snelste deelnemers rijden tegen elkaar in de finale, die omstreeks 16.00 uur begint. Er nemen 37 combinaties deel aan de wedstrijd. De toegang is gratis. Meer info op www powerhorsecompetition.nl Wie niet alleen voor zichzelf maar ook voor het goede doel wil hardlopen, moet zaterdag aan de Roparun Kustrun meedoen. De loop wordt ge organiseerd door de Cegelecrunners, een team dat jaarlijks aan de Roparun meedoet. De deel nemers aan die estafetteloop van Parijs of Ham burg naar Rotterdam zamelen geld in voor de kankerbestrijding. De Cegelecrunners doen dat onder meer met de organisatie van de Roparun Kustrun. De start is om 14.00 uur op het plein bij Pannenkoekenhuis Dishoek. Daar kan ook worden ingeschreven. De afstanden zijn 4 en 10 kilome ter. Het parkoers gaat over het strand, de duinen en door het bos. De handballers van Delta Sport hebben de laat ste weken aardig wat punten verzameld in de strijd tegen degradatie uit de hoofdklasse D. Of dat zondag weer gaat lukken is zeer de vraag, want het bezoekende Oliveo is in een he vige strijd verwikkeld om het kampioenschap. De ploeg uit Pijnacker moet in de laatste drie wedstrijden EHC en Westlandia achter zich pro beren te houden. Delta Sport heeft een buffertje van drie punten met Gemini, de ploeg die op de voorlaatste plaats staat. De wedstrijd tussen Delta Sport en Oliveo wordt gespeeld in sporthal Onderdak en begint om 14.00 uur. KWADENDAMME - De driebanders van Steketee/De Vroone leden in de derde divisie een 6-2-neder- laag tegen Van Hasselt autoscha de uit Zundert. Voor de pauze was het spannend met een nipte zege voor Eddy Hoondert (30-28) en een nederlaag voor Rinus Kra mer (28-30). Daarna moest Mar tin Steketee het hoofd buigen voor Jef Jacobs en verloor ook Ton- ny van Iwaarden, ondanks een ge middelde van 0.900. A Li U.i ZONDAG 16 MAART Kijk voor de volledige agenda op www.pzc.nl/sportagenda door Roeland van Vliet De sportredactie van de PZC geeft elke week tips over belangrijke of bijzondere evenementen in de regio. Tips voor de rubriek Hotspo(r)ts kunt u mailen naar sport@pzc.nl ZATERDAG 15 MAART BC Vlissingen in onzekerheid i BC Vlissingen speelde zaterdag tegen Rotterdam 2 met zeven man. Sjors van de Poel, hier in actie, was één van hen. foto Ruben Oreel UITSLAGEN BILJARTEN Driebanden groot Derde divisie. Ste- ketee/de Vroone-van Hasselt autoschade 2-6: Tonny van Iwaarden-Hans Snijders 27-35, 30; Martin Steketee-Jef Jacobs 24-35, 56; Ed dy Hoondert- Cees Arnouts 30-28, 69; Rinus Kramer-Cees Marijnissen 28-30, 56. Pool. Regionale eerste klasse. Heat-Roadhou- se Roadies 5-1: 8-ball. Lesley Weeterings-Abel van de Sande 3-6; Kwok Sung-Mark van Wijn gaarden 6-5; 9-ball. Bobby Boleyn-Abel van de Sande 7-3; Kevin Beun-Rinus Witte 7-4; 10-ball. Bobby Boleyn-Mark van Wijngaarden 6-5; straight. Lesley Weeterings-Rinus Witte 75-34. DAMMEN Zoutelande. NK dammen. A-groep. Tweede ronde: Stunnenberg-Schou- ten 1-1, Graas-Van Muijen 0-2. Derde ronde: Schouten-Wu 1-1, Stunnenberg-Graas 1-1. Stand: 1Van Muijen 2-3, 2. Stunnenberg en Schouten 3-3, 4. Wu 2-2, 5. Graas 2-1 Groep B. Tweede ronde: Poepjes-De Vaal 1-1, Timmerman-Schouten 1-1. Derde ronde: De Vaal-Alink 0-2, Poepjes-Timmerman 1- -1+. Stand: 1. Poepjes 3-4-, 2. Schouten 2-3, 3. Timmerman 2-2+, 4. Alink 2-2, 5. De Vaal 3-1. WIELRENNEN Rive-de-Gier. Parijs-Nice, UCI WorldTour. Vijfde etappe, Crêches-sur-Saöne-Rive-de- Gier: 1. Betancur (Col) 153 km in 3.38.15, 2. Jungels (Lux), 3. Fuglsang (Den), 4. Coquard (Fra) 0.02, 5. Boonen (Bel), 6. Janse van Rens- burg (ZAf), 15. Hofland. Algemeen klasse ment: 1. Thomas 21.52.42, 2. Degenkolb (Dui) 0.03, 3. Slagter 0.04. Cascina. Tirreno-Adriatico, UCI WorldTour. Tweede etappe, San Vincenzo-Cascina: 1Pe- lucchi (Ita) 166 km 3.56.12, 2. Démare (Fra), 3. Greipel (Dui). Algemeen klassement 1. Ca vendish (GBr) 4.16.25, 2. Kwiatkowski (Pol), 3. Uran (Col).

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 34