Kittel reageert woede na val af op zijn peperdure fiets SPORT 33 Nog niets zeker bij NK dammen Nederlands elftal valt buiten top tien Het Nederlands elftal is voor het eerst in jaren weg gevallen uit de top tien van de wereldranglijst van we reldvoetbalbond Fifa. Door de nederlaag in het oefen duel (2-0) vorige week tegen Frankrijk zakte Oranje van de tiende naar de elfde plaats. De tiende plek is nu in handen van België. In juni 2011 was Oranje nog lijstaanvoerder. De ploeg stond daarna lange tijd in de top drie. Pauw bondscoach van Zuid-Afrika Vera Pauw wordt de nieuwe bondscoach van het nationa le vrouwenteam van Zuid- Afrika. De 51-jarige coach heeft een contract getekend tot en met het wereldkampi oenschap van 2015. Pauw was enige tijd bonds coach van Nederland. Ze haalde in 2009 met Oranje de halve finales bij het EK. Frank de Boer loopt knieblessure op Frank de Boer moet het voorlopig rustig aan doen bij de trainingen van Ajax. De coach van de Amsterdam se club liep bij een wed strijd van 'Klassiek Ajax' tegen DDVA een kniebles sure op na een ongelukkige botsing met zijn teamge noot Kenneth Perez. Hij heeft een knieband inge scheurd en heeft vier tot zes weken nodig om te herstel len. Ingrijpende operatie Richard Krajicek Richard Krajicek moet een jaar revalideren na een zwa re operatie die de oud-Wim- bledonwinnaar onlangs heeft ondergaan. Hij kreeg steeds meer last van zijn knie en heeft daarom tot de ingreep besloten. Zijn been is vlak onder de knie doorge zaagd om een standsveran dering aan te brengen in het been. „Niet opereren zou be tekenen dat sporten niet of nauwelijks meer mogelijk zou zijn", aldus Krajicek gis teren in zijn column in De Telegraaf. Nieuw schaatsteam voor coach Anema De succesvolle schaatscoach Jillert Anema (BAM/Univé) heeft voor volgend seizoen een sponsor gevonden voor zijn nieuwe ploeg. Het Frie se ingenieursbureau Clafis heeft zich gemeld als belang rijkste financier. Het ligt voor de hand dat Anema zijn coryfeeën mee neemt naar de nieuwe ploeg. De grootste is Jorrit Bergsma, die bij de Winter spelen in Sotsji het goud ver overde op de 10 kilometer. Dat de Duitser handelde uit woe de en frustratie omdat hij in de hectische galop naar de eerste massaspurt in Tirreno-Adriatico domweg onderuit was gegleden, begreep iedereen. Ook zijn eigen ploegleider Aike Visbeek. „Maar we hebben hem duidelijk laten weten dat we hier niet blij mee waren", voegde die er aan toe. De Duitser kreeg na afloop van al le kanten veel kritiek op de ma nier waarop hij zijn boosheid uit te. Het deed denken aan de actie waarbij Bjarne Riis in 1997 zijn pe perdure tijdritfiets wegsmeet na een mislukte start. Kittel had snel door dat zijn smijt werk niet door de beugel kon. „Het spijt me heel erg dat ik mijn geliefde Giant Propel hard op de grond heb gesmeten. Ik houd nog steeds van hem. We hebben ge woon een intense relatie", twitter- de de spurtbom. Wellicht reageerde Kittel zijn woede opzichtig op de fiets af om dat er verder niemand was wie hij de schuld van de val in de schoenen kon schuiven. „Ik reed op een rotonde door een gat en toen sloeg mijn stuur om." Visbeek mocht dan niet blij zijn met het vertoon van zijn kopman, hij zei op de eerste plaats blij te zijn met het feit dat Kittel er zon der breuken of andere grote ver wondingen van af was gekomen. „Hij heeft alleen wat schaafwon den." En de fiets? „Geloof het of niet, maar die ziet er nog goed uit. Die Propel krijg je zomaar niet kapot kennelijk." Maar de 'moraal' van Kittel dus wel. „Ik begrijp zijn reactie", zei Visbeek. „Hij was vreselijk teleur gesteld. Na Dubai heeft Marcel een maand naar deze wedstrijd toegeleefd. Er liggen hier twee a drie kansen, waarvan die van van daag de mooiste was." Niet alleen Kittel zag zijn gehoop te spurtzege de mist ingaan. In de hectische finale raakten meer sprintersploegen verstrikt in de chaos. Ook Mark Cavendish kwam er daardoor niet aan te pas. De zege ging verrassend naar de jonge Italiaan Matten Pelucchi van IAM. Het grootste slachtoffer van de tweede rit was overigens niet Kittel. De Belgische klasse mentsrenner en Tourhoop lurgen van den Broeck ging voor de zo veelste keer in zijn carrière zo hard tegen de grond, dat hij de koers moest verlaten. De kopman van Lotto viel op de knie die hem eerder al lange tijd aan de kant hield. Vandaag wordt in België be keken hoe groot de schade dit keer is. zoutelande - De voorronde van het Nederlands kampioenschap dammen voor vrouwen krijgt van daag een spannende ontknoping. Na drie van de vijf rondes blijkt dat de tien deelneemsters zo aan elkaar gewaagd zijn, dat het vrij wel onmogelijk is te voorspellen welke vier speelsters zaterdag aan de finale mogen beginnen. In groep A staat Ester van Muijen er relatief het beste voor. De Wa- geningse damster won gisteren in een mooie stijl van voormalig kampioene Barbara Graas en leidt nu met drie punten uit twee par tijen. Nicole Schouten en Anne- mieke Stunnenberg hebben ook drie punten, maar hadden daar drie partijen voor nodig. Iepie Poepjes leidt in groep B de dans. De speelster uit Lemmer voert na haar twee gelijke spelen van gisteren de tussenstand aan met vier punten uit drie partijen. Ook Jacqueline Schouten staat er met drie uit twee goed voor, ter wijl Laura Timmerman en lorien Alink met twee uit twee nog lang niet uitgeschakeld zijn. VRIJDAG 14 MAART 2014 LAUSANNE HILVERSUM AMSTERDAM AMSTERDAM HEERENVEEN door Ad Pertijs CASCINA - De fiets weegt amper ze ven kilo, maar kost een dikke tien mille. Marcel Kittel smeet zijn pe perdure Giant Propel gisteren ech ter van boven zijn hoofd even op zichtig als achteloos op het Italiaan se asfalt. Alsof het een waardeloos geworden stuk rommel was. Uli Hoenness in de rechtbank van München, waar hij te horen kreeg dat hij drieënhalf jaar moet zitten, foto Hollandse Hoogte

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 33