MENINGEN 31 brieven Belasting Langdurige Zorg Horrorscenario Sancties Progressief Hulst Kasteel Aldegonde Recht(spraak)? Delta Zorg Kraamvrouwen Staatssecretaris Teeven liet als offi cier van justitie misdaadfortuin witwassen; minister Opstelten steunt hem. Onbegrijpelijk voor de gewone burger, die voor elke handeling belasting moet betalen. Staatssecretaris Wiebes zegt geen cijfers over de gevolgen van de ac cijnsverhoging te hebben, cijfers die bovendien betekenisloos en misleidend zouden zijn volgens minister Dijsselbloem. Daarmee zetten deze heren de Bovag, de be nadeelde pomphouders en grens- winkeliers mét hun personeel mooi voor joker en voor leuge naar. Er wordt dus niets gedaan; de patiënt kan dientengevolge sterven voordat de dokter in grijpt. Wat voor een irrationeel ka binet met te diepe laden en te veel geheime vakjes is dit? 'Recht op zorg blijft' kopt de krant. De Algemene Wet Bijzon dere Ziektekosten (AWBZ) wordt vervangen door de Wet Langduri ge Zorg (WLZ) en beperkt de mo gelijkheid om te wonen in een huidig verzorgingstehuis. Oude ren kunnen niet zelf meer kiezen voor de zorg die ze willen maar zijn afhankelijk van de regelge ving van de overheid. Hét politie ke toverwoord voor ouderen is van nu af aan zolang mogelijk blij ven wonen in eigen huis met ga rantie van passende zorg en een veilige leefomgeving. Prachtige be woordingen voor niet meer dan botte bezuinigingen. Ouderen, die hebben gekozen voor de huidi ge verzorgingstehuizen, genieten van vrijheid, goede zorg, ontspan ningsmogelijkheden en een veilig gevoel. Met dank aan bejaarden verzorgenden en honderden vrij willigers die zich inzetten voor re creatieve ondersteuning. Moeten deze beroeps- en vrijwillige krach ten voor een groot deel aan de kant worden gezet? Wetgeving zou moeten beginnen met onder zoek naar wensen van de doel groep. Laat ouderen zelf kiezen! Je bent onschudig maar er zijn nogal wat aanwijzigingen van het tegendeel. Dus kom je voor de rechter. Daar mag sinds kort het slachtoffer over het hem aangeda ne leed het woord voeren. Maar dat niet alleen. De ministerraad is vorige week akkoord gegaan met een ingrijpende uitbreiding van dit spreekrecht. Het slachtoffer mag voortaan ook nog eens zijn menig geven over het geleverde bewijs en de zijns inziens gepaste strafmaat! Daar sta je dan als on schuldige, het mikpunt in een emotionele storm, oog in oog met een (terecht) getraumatiseerd slachtoffer dat nog vóórdat jouw schuld is vastgesteld, tegen je van leer mag trekken. En de rechter? Hoe moet die ver volgens verder gaan?? Iets als: „U hebt het gehoord me neer. Wat het u daar op te zeg gen?" Het juiste antwoord is dan natuurlijk: „Niks edelachtbare want ik ben onschuldig!" Vroeger ging alle begrip naar de dader en kwam het slachtoffer er niet aan te pas. Een accentverlegging is dus gerechtvaardigd. Maar dan graag pas nadat de verdachte écht dader is geworden! Je zult er maar staan! De EU wil sneller maatregelen te gen landen die het systematisch niet zo nauw nemen met demo cratische normen. Binnen Europa houden Duitsland en Frankrijk zich aan geen enkele norm, bin nen Europa (eigen onderzoek van de commissie) viert corruptie en misbruik van subsidie hoogtij. Hoe wil je dan met een bezwe rend vingertje wijzen. Rusland en Zwitserland om uiteenlopen de redenen worden aan de schandpaal genageld, misschien eerst de hand in eigen boezem ste ken? Nederland betaalt overal aan mee in Europa, aan militaire mis sies, accijns terugdraaien no way, nivelleren bij het leven de burger kapot bezuinigen en dan klagen dat er geen nieuwe auto of een nieuw huis gekocht wordt. Hoever staat onze en de Brusselse politiek van de werkelijkheid? In ivoren torens kun je niet de reali teit van de buitenwereld leren kennen, maar nu is het verkie zingstijd, dus geen tijd voor rege ren, rozen uitdelen, een sanctie misschien? Bij de verkiezingen van 2006 kwam Progressief Hulst met de slogan: Geen 4 wethouders in Hulst, 3 wethouders is meer dan genoeg. Na de verkiezing kwam er een college uit de bus met 5 wethouders. 3 volle wethouders en 2 deeltijd-wethouders. Een van de 3 volle wethouders is de heer F. de Vries van Progressief Hulst. Dit jaar komt Progressief Hulst weer met dezelfde bood schap 3 wethouders is genoeg. Gaan ze ons weer hetzelfde kunst je flikken? In het bericht dat Wim Hofman zaterdag in de krant plaatste maakte hij melding van een vondst tijdens de opgraving van de fundering van kasteel Aldegon de in West-Souburg in 1971. De restanten van een van de grootste en rijkste kastelen die Zeeland ooit had zijn toen voor de aanleg van de wijk Westerzicht wegge vaagd. Het enige wat nog resteert zijn afbeeldingen van de gebou wen en een groot aantal vondsten die uit de gracht zijn opgegraven. Deze vondsten worden beheerd in het Zeeuws Archeologisch De- pot(ZAD) van de Stichting Cultu reel Erfgoed (SCEZ) in Middel burg. Zo ook het fragment waar Wim Hofman over sprak al geloof ik niet dat het toen om een wa penschild ging. Wat we wel heb ben is een groot fragment van de windvaan van het kasteel door schoten met musketkogels. Het verhaal erbij is nog steeds dat de vind vaan tijdens het beleg van de Geuzen kapotgeschoten is, zo mist bijvoorbeeld de kop van de haan. Voor wie meer wil weten over het leven op het kasteel en de voorwerpen die toen gevon den zijn moet het prachtige boek: Philips Marnix van Sint Aldegon de, uitgeverij Pandora maar eens gaan lezen. Een 40-jarige man krijgt 5 jaar cel voor het verkrachten van zijn 10-jarige stiefdochter, die op 12-ja- rige leeftijd beviel van een zoon, aldus de krant van 5 maart. Dit soort walgelijke berichten valt vrijwel dagelijks te lezen. Wat is recht? Inderdaad, zo krom kan het zijn. De man geeft het kind le venslang en hoeft daarvoor slechts 5 jaar de bak in. Het is wer kelijk schandalig zoals de verhou ding strafbaar feit tot de straf zich verhoudt. Om dit soort misdrij ven kan ik mij ziedend maken. Wanneer wordt er nu eindelijk eens een straf bepaald die recht doet aan de ernst van dit soort misselijkmakende verkrachtin gen, aanrandingen, incest en der gelijke? Er geldt nimmer enig ex cuus voor deze misdrijven, want dat zijn het! Overigens vermeldt dezelfde krant dat uit onderzoek blijkt dat één op de vijf vrouwen in Europa met verkrachting te ma ken heeft gehad. Eén op de vijf! Kunt u het zich voorstellen? In wat voor wereld leven wij toch? Omdat ik in 2013 het contract moest verlengen van Delta, ging ik ervan uit dat de bonus (en dat had ik ook gevraagd) voor afne mers zou blijven. Echter, nu is de bonus afgeschaft en kregen we een flut bonnenboekje. Gisteren een vraag hierover gesteld en men schreef letterlijk dat veel af nemers gelukkig waren met het bonnenboekje. Nu mijn verba zing. Nieuwe klanten krijgen 200 euro korting. Dus daar zit nu on ze bonus. Bedankt Delta. Alle maal opzeggen en naar een ande re leverancier gaan. Na een jaar je bij Delta aanmelden 200 euro rij ker. Recht op zorg garandeert nog geen toegang tot de zorg! Recht betekent niet dat er zorg wordt ge geven, al zou die noodzakelijk zijn. Tienduizenden zorgwerkers worden op de straat gezet, hoe dan de zorg in de praktijk garan deren? Gewoonweg een kranten bericht om de gemeenteraadsver kiezingen te beïnvloeden, zoals re centelijk werd medegedeeld dat de economische wind meezit? Een mediacampagne? Voor goede gezondheidszorg is de toeganke lijkheid tot de zorg van cruciaal belang. Nu wordt de toegankelijk heid tot de zorg afhankelijk ge maakt van de markt. Recht op ge zondheidszorg, werkelijk recht op goede zorg, vereist dat de mens centraal staat en niet de winsten. De zorg is geen markt. Marktwer king in de zorg staat voor maxima-1 lisering van de winsten voor enke len ten koste van de gezondheid van velen. Gezondheidszorg moet uit de handen van de private on dernemers gehaald worden, terug nationaliseren! Het ADRZ gaat misschien ook een geboortecentrum bouwen, lees ik in de krant. Zes jaar te laat.' Walcherse aanstaande moeders gaan echt niet meer naar Goes. In Terneuzen vinden ze al jaren wat ze zoeken. In het ADRZ waren ze zo met zichzelf bezig (conflicten, organisatie chaos, slechte of geen communicatie) dat ze helemaal geen oog hadden voor de wensen van zwangeren. Nu willen ze een inhaalslag maken. Hebben ze daar eigenlijk een financier voor? En een bouwplan dat goedgekeurd is? Ik opper het maar, want voor het nieuwe ziekenhuis - dat blijk baar een olifantsdracht door maakt - zijn die voorwaarden om tot een succesvolle exploitatie te komen nog steeds niet vervuld. En als ik dan lees wat er verder staat over het proces voor, tijden» en na de bevalling in dat artikel, denk ik dat is oude koek. Ga eens in Terneuzen kijken! VRIJDAG 14 MAART 2014 Brieven (max. 150 woorden) richten aan: Lezersredacteur PZC Postbus 91 4330 AB Middelburg 0118-434005 lezersredacteur@pzc.nl Wim van Gilst Boogerdlaan 23, Kortgene Ton Overbeek Churchilllaan 1060, Terneuzen De Middelburgse Judith Meerman met haar zoon Vigo, die geboren is in het ziekenhuis in Terneuzen. foto Lex de Meester J.L.A.M. Roozen Lelienlaan 38, Vlissingen A. de Waele H. Dunantstraat 20, Koewacht E. Mast Piet Heinstraat 34, Kloosterzande Henk Hendrikse Looierssingel 2, Middelburg P.J.M. Diepstraten President Wilsonlaan 128, Middelburg Martha van Dam Lageweg 36, Sirjansland Luc Brusselaers Hoefkensdijk 11Kuitaart J. de Jonge Dolfijnstraat 12, Nieuwerkerk

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 31