in de ondernemer in mij ZEELAND 29 Wij denken dat een forellenvijver het Zeeuws recreatief product versterkt Na vijf minuten zeiden ze: 'gooi je businessplan maar weg, wij gaan je 15.000 euro lenen' trie. Itis opereert in een niche markt. Wereldwijd zijn er maar acht bedrijven die zulke tests en inspecties onafhankelijk en objec tief verrichten. Itis analyseert ook of lasverbindingen, buizen, kleppen en andere fabrieksonder- delen sterk genoeg zijn. De zaken gaan goed. Momenteel staan er acht mensen op de loon lijst. „Ik maak nu even een pas op de plaats, want je kunt ook te hard groeien. We zijn geen Bax-shop", grijnst Zegers. Itis dankt zijn succes mede aan automatisering. De klant kan via zijn smartphone of tablet de test van 'zijn' afsluiter volgen. Ook krijgt hij meteen de testresulta ten te zien. Die zijn in de vorm van een diagram voortdurend te monitoren. Zegers heeft er al met al bijna een ton in geïnvesteerd, maar het 'realtime witnesssysteem' betaalt zich uit. „Ja, dit is een hit. Als je een nieuwe fabriek bouwt of je renoveert een bestaande, dan wil je honderd procent zeker weten dat afsluiters lekvrij zijn. Zeker als er met giftige en brandbare stoffen wordt gewerkt. Je wilt geen ongelukken." Voordat ze tot aankoop besluiten, willen eindgebruikers dus alle lekwaardes in kaart gebracht zien. Vroeger kwamen ze daar voor een week of twee op locatie. Nu kunnen ze op afstand meeglu- ren. Zegers: „Dat scheelt hen tijd en een behoorlijk bedrag aan reis kosten. Het is ook beter voor het milieu. Een klant in Australië hoeft niet meer naar Nederland te vliegen." Bij Itis logt de klant in op de Cloud, waar hij alle data van het geteste onderdeel kan vinden. Dankzij camera's in het bedrijfs pand in Heinkenszand krijgt hij elke seconde nieuwe informatie en beelden. Vanuit zijn luie stoel kan de klant dus ook nagaan of ze een beetje doorwerken in Heinkenszand. Zegers: „Daar hoe ven ze zich geen zorgen over te maken, hoor!" VRIJDAG 14 MAART 2014 I Coördinator Elly Hilgers en voorzit ter Bram Maljaars van Stichting Zigzag, foto Ruben Oreel Elly Hilgers, coördinator Zigzag Colin Zegers, eigenaar Itis Itis-eigenaar Colin Zegers test een afsluiter, foto Johan van der Heijden

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 29