Lastig kiezen als de Meerderheid gemeenteraad vindt dat CDA Goes wil alcoholvrij café Twee jaar plus tbs voor mishandelen bejaarde opvang 26 WALCHEREN üpVnypri pn ri i Pt PTPn brede sch°o1 in Souburg-zuid op één gCKÜZCIlCIl mei Kiezen locatie gebouwd moet worden. Barcodes Horeca op Walcheren Dat aanstaande woensdag gemeen teraadsverkiezingen worden gehouden kan bijna niemand ontgaan zijn. De media staan er al weken bol van. Politici met lande lijke bekendheid bezoeken op eens provincieplaatsjes, lokale po litici komen uitgebreid aan het woord in weekkranten en dagbla den, en op televisie wordt de bur ger doorlopend op het hart ge drukt om maar vooral te gaan stemmen. Het ziet er namelijk niet al te best voor de verkiezings opkomst. Volgens peilingen dreigt minder dan de helft van de kiezers te gaan stemmen. Ik ben wél van plan om mijn stem uit te brengen, maar ik kan niet bewe ren dat ik dat zal doen vanuit een bepaalde overtuiging. Ik vind het vooral belangrijk dat er tegenstem men zijn voor al die mensen die dat wel doen. Nu zijn er wel een paar lokale politici waar ik sympa thie voor heb, maar het voert me te ver om dat doorslaggevend te la ten zijn. Dat je iemand aardig vindt betekent nu eenmaal niet dat je diens politieke opvattingen ook steunt. En ook als daar wel sprake van is, dan nog kom je vaak bedrogen uit op de langere termijn. Staat iemand eens voor een thema dat jij zelf ook belang rijk vindt, wordt die persoon later weer gedwongen tot een compro mis. Hoe het allemaal werkt in de praktijk zie je goed als je inzoomt op specifieke dossiers zoals, in Middelburg, op de bouwputaffai re, of op de kwestie rondom coffeeshops in de stad. Die dos siers zijn inmiddels zo dik en de trajecten zo langdurig, dat veel mensen niet eens meer weten hoe een en ander (niet) tot stand kwam. Als je er met mensen over praat valt op dat een groot deel van de ergernis hierover geen be trekking heeft op politieke beslui ten, maar juist op het uitblijven ervan. Het maakt mensen na tien jaar niet zo gek veel meer uit wat er gebeurt. Ze willen vooral dat er iets gebeurt. Als je daar minstens tien jaar op moet wachten verlies je het vertrouwen in de politiek. Vanuit het horecaperspectief leg den we voor deze twee thema's onze eigen dossiers aan, op basis van de berichtgeving in de PZC door de jaren heen. De Kranten bank Zeeland is wat dat betreft een gouden informatiebron. Als je terugleest schrik je. In het geval van de coffeeshops doen politieke standpunten over het gedoogbe leid er niet meer toe. Ie leest dat de tegenstanders eerst hebben ge kozen voor een harde aanpak, ge baseerd op vermeende overlast, waardoor uiteindelijk alle vier de zaken moesten sluiten. Vervol gens ontstond er een politieke strijd die werd gekenmerkt door het continu uitstellen van besluit vorming. Nu eens een onderzoek, dan weer een inspraakronde, met als gevolg dat echte keuzes steeds 'over de verkiezingen heen wer den getild'. De problemen die daar het gevolg van zijn worden uiteraard ontkend of genegeerd. Als er om opheldering wordt ge vraagd verwijst men niet zelden naar politieke voorgangers. Wat opvalt kortom, is dat de politiek maar al te vaak geen keuzes maakt. Misschien is dat wel de re den dat het voor ons, de kiezers, ook zo lastig is. vussiNGEN - De nieuwe brede school in Oost-Souburg moet op de Karolingische Burg komen, of desnoods bij de Bermweg, maar in ieder geval niet op twee loca ties. Dat vindt een meerderheid van de gemeenteraad van Vlissingen. LPV, PvdA, D66, GroenLinks en SP gaven het college gisteravond de opdracht om de mogelijkheid van het bebouwen van de Burg echt serieus te onderzoeken. Het college had voorgesteld om de twee scholen, De Tweemaster /Kameleon en de Burcht-Riet- De Bat liep recent een nachtje mee in de horeca en toen werd door ondernemers geoppperd om aan het aanbod van kroegen heim te verdelen over twee scho len omdat een zoektocht naar een geschikte locatie al zeven jaar niets heeft opgeleverd. Ouders en medezeggenschapsraad van de Tweemaster -Kameleon drongen er gisteravond nogmaals op aan één school te bouwen. De Karolingenburcht is nooit echt serieus onderzocht, zei Pim Kraan van de LPV: het is niet eens duidelijk of de Rijksdienst voor het Cultureel Erfgoed echt tegen bebouwing van de historische Burg is, zoals altijd werd veronder steld. „De Karolingische Burg ligt ideaal in het dorp", zei Kraan. „Historisch verantwoorde bebou wing kan zelfs een meerwaarde betekenen", vond Josephine El liott (D66). Er zou inmiddels al een ontwerp van architect Taco Thinhof zijn voor een school met het uiterlijk van een middeleeuw se nederzetting. De Rijksdienst denkt nu een stuk genuanceerder dan een jaar of vijf geleden over bebouwing, zei Rens Reinierse op en rondom de markt een alco hol-vrij café toe te voegen. Volgens de partij gaan veel jonge ren niet meer op stap nu de leef tijdsgrens voor het verkrijgen van alcohol 18 jaar. Het CDA vindt he- t belangrijk dat jongeren elkaar - blijven ontmoeten en dat er zicht is op waar ze zijn en wat ze doen. Omdat het lastig is om een alco- (PvdA). „En er is tot nu toe niet eens navraag gedaan." De christelijke partijen en de Par tij Souburg Ritthem steunden het plan van CDA-wethouder Marin de Zwarte. Bouwen op de Karolin gische Burg past in de negativi- teits-top-drie voor Souburg, waar schuwde Rijnco-Jan Suurmond (nu nog CDA, na 19 maart PSR). „Op één 1966 (en dan weten de Souburgers wat ik bedoel), de au to's van de Souburgse brug op twee en dit op drie." De tijd dringt zei hij, het voorstel om de Karolingenburcht te onderzoe ken, levert alleen maar uitstel op. „Het wordt tijd om knopen door te hakken", vond ook Coen van Dalen (Christenunie). De Partij Souburg Ritthem is voorstander van een brede school, zei Lou Waterman. „Als het niet op één locatie kan, dan maar op twee. Dat is het maximaal haalba re, al die andere locaties gaan lan ger duren en meer kosten. Wij zijn geen voorstander van het bou wen van een school op de Karolin gische Burg." Hij wees op de eve nementen die plaats vinden op de burg. „Die willen we niet inrui len voor een brede school." De WD en Progressief Onderne mend Vlissingen stemden ook te gen het Karolingenburchtplan. holvrij café te beginnen, zou het volgens het CDA een idee kun nen zijn om zo'n café in stich tingsvorm op te zetten. Een 'onzinnig idee', vindt WD- lijsttrekker Dick van der Velde. „Het oprichten van een café met de gemeente als participant zal ge zien worden als oneerlijke concur rentie." PEUTERGROEP BOSSENBURGH Ook moet G. een schadevergoe ding van ruim 9500 euro betalen. De volgens de deskundigen moet de zwakbegaafde, verminderd toe rekeningsvatbare en drankzuchti ge vrouw - die ook nog eens een chronisch geldgebrek heeft en daarnaast niet met geld kan om gaan - dringend worden behan deld. G. zou 50 euro hebben uitge leend aan een vriendin, die naast het latere slachtoffer woonde. Het slachtoffer woonde in de voormalige woning van G. De Kruiningse wilde het geld terug halen, trof de vriendin niet thuis en maakte toen een praatje met de bejaarde buurvrouw. Een dag later belde bij die buurvrouw aan en stormde ze de woning binnen. Ze pakte de met water gevulde fles die ze had meegenomen en sloeg daar diverse keren mee op het hoofd van de oude vrouw. De vrouw zeeg badend in het bloed ineen, G. doorzocht het huis en ging er zonder buit vandoor. Het slachtoffer werd zo zwaar toe getakeld, dat ze niet meer zelfstan dig kan wonen, vrijwel blind is ge worden en letsel aan de rugwer vels heeft opgelopen. Onderzoek school Karolingenburcht door Edwin Mijnsbergen Rob van Hese en Edwin Mijnsber gen van www.middelburgdronk.nl duiken elke week in het heden en verleden van de horeca op Walche ren: over alles waar alcohol geschon ken wordt. door Nadia Berkelder De bouw van een brede school op de Karolingische Burg in Souburg moet wor den onderzocht GOES - Het CDA in Goes wil graag dat er een alcoholvrij café komt in de binnenstad. Dat zei lijsttrek ker Jo-Annes de Bat tijdens een lijsttrekkersdebat. MIDDELBURG - De 52-jarige Krui- ningse Jannet G., die in april vorig jaar in Krabbendijke een 82-jarige vrouw ernstig mishandelde is giste ren conform de eis veroordeeld tot een gevangenisstraf van twee jaar plus tbs met voorwaarden. Het slachtoffer kan als ge volg van de zware mishande ling niet langer meer zelf standig wonen Mjpf 1\7f* VLISSINGEN - Bij basisschool De Houtuyn in de Vlissingse wijk Bossenburgh is 1> IC LI W C gisteren de peutergroep Zeetuin van Kinderopvang Walcheren officieel geo- pend. De groep draait al ruim een maand, maar gisteren was het tijd voor een feestje. Wethouder Marin de Zwarte verrichtte de opening, foto Ruben Oreel

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 26