Ton voor viering van 700 jaar Vlissingen Jongeren kennis laten maken met muziek en kunst 'Mijn stem zal toch niet zo veel verschil maken' VERKIEZINGEN 2014 DE EERSTE KEER Ter Weel kijk voor onze acties op Facebook VLISSINGEN - Volgend jaar is het 700 jaar geleden dat Vlissingen stadsrechten kreeg. En dat wordt gevierd. De gemeente Vlissingen is begonnen met de voorbereidin gen van het festijn. Er is een ton beschikbaar bovenop het geld dat al wordt uitgegeven aan evene menten. Het zevenhonderdjarig bestaan wordt zoveel mogelijk gevierd tij dens de bestaande evenementen. Culturele organisaties is gevraagd om na te denken over mogelijke activiteiten. Er is wel alvast een lo go ontworpen waarin de Vlissing- se fles terug komt. Op de voorlopi ge lijst met evenementen staan een feestweek in april, een taptoe, een uitgebreider bevrijdingsfesti val in mei, een militair evene ment op de boulevards, een we reldmuziekfestival op het Schelde- terrein, een kleine Sail, Vlissingse voorstellingen tijdens het Zee land Nazomer Festival, een feest in de Sint Jacobskerk en de pre mière van een film over Michiel de Ruyter tijdens Film by the Sea. De viering moet 'positief nieuws over Vlissingen' genereren en be zoekers naar de stad trekken, staat in de nota die B en W deze week goedkeurden. En ook na 2015 moet het feest positieve effecten voor de stad hebben. In deze rubriek laten we mensen aan het woord die 19 maart voor de eer ste keer gaan stemmen. Vandaag Mark van Driel (17) uit Middelburg. i I U M U U U M I M I Vul de kieswijzer in op www.pzc.nl/kieswijzer en ontdek welke partij het best bij u past. MIDDELBURG - De één vindt het leuke muziek, de ander herrie. Maar wat je zelf ook vindt, City of Dance spreekt duizenden jonge ren aan en trekt ze vanuit het he le land naar Middelburg. „Het gaat heel goed met City of Dance", concludeert organisator Martin Priem tevreden. Veel be zoekers, hoge waarderingen van jongeren die bij verschillende fes tivals in het hele land komen, en de horeca in Middelburg profi teert mee. Mooi allemaal, maar op de achter grond speelt nog een gedachte mee en daar is het eigenlijk om te doen: „We willen jongeren active ren en interesseren en kennis la ten maken met verschillende soor ten muziek en kunst. Dat is ons doel." De programmering voor de editie van 2014 is nog niet rond, maar een paar tipjes van de sluier kan hij al wel oplichten. Met trots kon digt Martin Priem de komst aan van P-Brothers. „Een Spaans duo dat ontzettend populair is op hét party eiland: Ibiza. Ik ken ze al een paar jaar en heb regelmatig contact met ze. Nu is het einde lijk gelukt om ze naar Middelburg te halen." P-Brothers bestaat uit Patrick Pe- truchelli en Paco Escudero. In hun optredens combineren ze elektronische en akoestische mu ziek. Ze zijn niet alleen dj's, maar bespelen tijdens hun shows ook diverse instrumenten. In het jongerenplein Groenland gaat het om groen bezig zijn Op Plein 1940 wordt dit jaar spe ciale aandacht besteed aan 'groen bezig zijn', vertelt Martin Priem. „We gaan daar het jongerenplein Groenland opzetten, waar het gaat om verantwoord bezig zijn, testen doen waar je iets van leert, doe-activiteiten en om bewust wording." Op de Markt komt een 'experien ce dome': een doorzichtige koepel waar workshops worden gegeven voor jongeren. „Daar kun je bij voorbeeld leren hoe je muziek kunt produceren, mixen en masteren", legt Elina Priem uit. „En daarna kun je vragen stellen." MIDDELBURG - „Nu is hij nog 17 maar dinsdag wordt Marc van Driel 18. Precies op tijd om woens dag voor het eerst te mogen stem men. „Maar ik weet niet of ik dat ga doen." Marc is er nog niet uit welke partij zijn stem verdient. „Ik heb de stemwijzer ingevuld, maar. het kwam bijna allemaal op hetzelfde neer, er sprong niet echt één partij uit. Er waren ook veel vragen bij waarover ik niet echt een mening heb, waar ik geen verstand van heb of die mij niet raken. Thuiszorg bijvoor beeld. Dus ik wist veel antwoor den niet. Ik heb dan ook best vaak 'geen mening' ingevuld." Boven dien gaat hij volgend jaar op ka mers wonen in Rotterdam. „Dan ben ik toch weg uit Middelburg, dus het maakt me niet zo veel uit. Ik denk dat ik me daar wel ga ver diepen in politiek, want dan krijg ik meer te maken met de gevol gen van de besluiten." Mare geeft de stemwijzer nog een tweede kans. „Het is wel een beetje zon de als ik niet ga stemmen. Maar ja, als ik toch geen voorkeur heb voor één partij zal mijn stem ook niet zo veel verschil maken." Zorggroep Ter Weet opent deuren: ook voor jou! Open dag in Ter Weel Goes 15 maart 2014 van 10.00-16.00 uur VRIJDAG 14 MAART 2014 WALCHEREN 25 Marc van Driel www.facebook.com/autoschadeteam utoschadeteam jaMMeAi dat m door Maurits Sep Nick en Simon foto Laura Oldenbroek Hollandse Hoogte door Maurits Sep Martin Priem Een baan in de zorgsector is mensenwerk. Vind je het prettig om met mensen om te gaan en ben je niet bang om je handen uit de mouwen te steken? Dan is een baan of stage bij Zorggroep Ter Weel iets voor jou! Bekijk de actuele vacatures op www.terweel.nl of bezoek ons op de Open Dag van Zorg en Welzijn. Woonzorgcentrum Ter Weel Goes 2014 Uoannaplantsoen 1) is dan open! 3 O Kijk op onze website www.terweel.nl Goes - Hansweert - Krabbendijke - Kruiningen - Yerseke S

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 25