Tipi-camping eist forse vergoeding schade van gemeente Veere 66 Het is een festival voor gezinnen waar allerlei Nederlandse muziek te horen is 24 WALCHEREN FESTIVAL Organisatie City of Dance voegt met Co Dutch nieuw festival toe aan evenementenkalender Middelburg. Eis jaar cel tegen verdachte dealen drugs 'Vlissinger moet 37.000 euro betalen aan staat' Politie zoekt getuigen van mishandelingen Ook wil het Openbaar Ministerie dat hij de drie maanden cel uitzit die hem van een eerder vonnis voorwaardelijk waren opgelegd. In de ochtend van 29 november 2013 dacht een motoragent een drugsdeal te zien en besloot dit te controleren. Beide betrokken mannen bleken bekenden van de politie te zijn die vaker met drugs geassocieerd waren. Op het moment dat de agenten S. vroegen wat hij bij zich had en te kennen gaven hem te willen fouil leren, probeerde deze er op zijn scooter vandoor te gaan. Hij gaf gas en reed een van de agenten aan, maar kwam niet weg. Na fouillering bleek S. 40 gram cocaï ne in zijn onderbroek te hebben verstopt („dan kan ik het niet ver liezen") en in een tasje een vuur wapen en 16 amfetaminepillen bij zich droeg. Gezien de hoeveel heid cocaïne concludeerde de offi cier dat S. ook aan het dealen was, maar volgens S. was het allemaal voor eigen gebruik. Uitspraak 27 maart. MIDDELBURG - Het geld dat de 42-jarige R. G. uit Vlissingen zou hebben verdiend met zijn drugs handel, een bedrag van 37.294 eu ro, moet in de staatskas vloeien. Officier van justitie Rob Ramme- loo heeft gisteren de rechtbank verzocht G. tot betaling van dat bedrag te veroordelen. R. G. werd vorig jaar juni conform de eis voor het dealen veroordeeld tot een gevangenisstraf van twee jaar MIDDELBURG - Veertien jaar gele den kwamen 750 mensen af op de eerste Danceparade in Middel burg. Sindsdien is het evenement uitgegroeid tot een groot festival voor elektronische dansmuziek met een gratis toegankelijk evene ment in de binnenstad en een be taald muziekfeest aan de rand van het centrum, waar duizenden mensen uit het hele land naar toe komen. Dit jaar zet de organisatie de vol gende stap: na City of Dance op zaterdag volgt op zondag het fami liefestival Go Dutch. Daar komen Nederlandstalige en regionale ar tiesten optreden en er wordt door dj's (inter)nationale muziek ge draaid uit de afgelopen vijftig jaar. „We zijn het hele jaar bezig met het organiseren van City of Dan ce en de City Party. En na de weekmarkt op donderdag bou wen we op de Markt, Plein 1940 en Hof van Tange onze podia op. Dat moet in korte tijd, dus het vraagt om een goede planning en organisatie. Dat gaat goed, maar ei genlijk vonden we het jammer dat na al die inspanningen het fes tival maar één dag duurt", vertel len Martin en Elina Priem. Een jaar of vijf geleden ontstond het idee om op de zondag ook iets te organiseren. „We hebben om ons heen gekeken en nage dacht: wat is er nog niet in de re gio? Zo kwamen we op het plan voor een festival voor gezinnen met kinderen waar geen mini mumleeftijd voor geldt en waar allerlei muziek van Nederlandse bodem te horen is", legt Elina Priem uit. „Vandaar de naam Go Dutch." Omdat voor City Party op het Hof van Tange toch vier podia worden opgebouwd, is voor Go Dutch gekozen voor vier verschil lende thema's, vertelt Martin Priem. „Op het hoofdpodium, het Go Dutch Stage, komen Nick en Simon, het Goede Doel, Vinzzent en Gebroeders Ko. In het Feestca- fé, een tent, treden Paul Elstak, Surrender en Lawineboys op. Op het 8o's/9o's/oo's podium draaien dj's als Bert van Leerdam en Sandstorm muziek uit de jaren tachtig, negentig en de beginjaren van deze eeuw. Het vierde po dium is Hippie Land, waar dj's muziek uit de jaren zestig en ze ventig draaien. Daar staan ook strandstoelen en is een heel relax te sfeer." Het idee heeft een paar jaar ge rijpt in hun hoofden en dit jaar hebben Martin en Elina Priem de knoop doorgehakt. Het verkrijgen van de vergunning van de ge meente Middelburg was niet inge wikkeld. Zelfs de zondag was geen obstakel. Go Dutch begint mede daarom wel pas 's middags, zodat de ochtend rustig blijft voor bijvoorbeeld kerkgangers. „We hebben de afgelopen jaren vooral goed nagedacht of en hoe we het wilden doen", zegt Elina Priem. „Want alles moet kloppen. We organiseren alles met zijn tweeën, dat is al zo druk." delijk. De Vlissinger werd ervan verdacht in de periode maart 2012 tot en met maart 2013 in Vlissin gen te hebben gehandeld in cocaï ne en leverde aan circa zestien vas te klanten. De uitspraak wordt eind dit jaar verwacht. FESTIVALWEEKEND MIDDELBURG „Het komt er op neer", zegt ex- ploitante Jacqueline Koolhaas, dat mijn bedrijf om zeep wordt gehol pen door foute vergunningen." Enkele jaren geleden startte De Bokkesprong met kamperen in ti- pi's (indianententen). De kam- peerverordening stond dat toe. Maar begin vorig jaar wijzigde Veere de verordening. Plotseling mochten kampeermiddelen niet hoger zijn dan vijf meter. Er ston den toen al drie tipi's, elk acht me ter hoog. Die mochten blijven. Maar de voorgenomen plaatsing van meer tipi's was geblokkeerd. De gemeenteraad droeg CDA-wet- houder Molenaar op een oplos sing te zoeken. Uiteindelijk rolde een 'compromis' uit de bus: drie tipi's erbij, elk maximaal zes me ter. Maar de daaropvolgende ver gunning bleek niet waterdicht. Te genstanders, zoals de buurman, zouden verwijdering kunnen af dwingen van de drie eerste tipi's. „Het komt er op neer", zegt juri disch adviseur Van Leeuwen, „dat mevrouw Koolhaas haar bestaan de rechten zou opgeven wanneer ze die nieuwe vergunning zou ac cepteren." Volgens hem had dat opgelost kunnen worden met een simpele correctie. Maar in plaats daarvan besloot de gemeente dins dag de nieuwe vergunning in te trekken: alleen de drie eerste ti pi's mogen nu nog blijven. „Daar mee", zegt Koolhaas, „pakken ze me een uniek kampeerconcept af. De nieuwe tenten zijn al besteld. Mensen hebben al geboekt." De camping stapt naar de rechtbank. Bezoek morgen tussen 13.00 en 16.00 uur zorg- en verpleegcentrum Nieuw-Sandenburgh aan de Sandenburghlgan 2 in Veere. VLISSINGEN - De politie is op zoek naar getuigen van drie verschillen de mishandelingen die vermoede lijk door één persoon gepleegd zijn. De dader sloeg en schopte op zaterdagmiddag 8 maart drie verschillende vrouwen op drie lo caties in Vlissingen. De politie gaat er van uit dat in al deze zaken sprake is van dezelfde dader. Zijn signalement luidt: Blanke persoon van ongeveer 20 a 25 jaar. Hij droeg een witte pet, zwarte jas, zwarte adidasbroek (met drie witte strepen op de zij kant) en een paarse rugtas. Getuigen kunnen bellen met 0900-8844. Nick en Simon op festival Go Dutch MIDDELBURG - Tegen de 22-jarige Vlissinger Jeffry S. is donderdag een gevangenisstraf van één jaar en een schadevergoeding van 350 euro gevorderd wegens bezit van en dealen in harddrugs. door Maurits Sep Elina Priem VVaat van iiiaaiiucn vuui wadi I Martin Priem: „Nederland is een echt festivalland, maar in Zeeland is er re latief weinig, zeker op het gebied van dance." foto Ruben Oreel Zaterdag 19 juli is de dag voor Ci ty of Dance en City Party. City of Dance begint om 12.00 uur en duurt tot 17.30 uur. Het is een gratis toegankelijk festival in de binnenstad van Middelburg, op de Markt en Plein 1940. City Party is op het Hof van Tange en begint om 14.00 uur. Voor dit dancefeest, dat tot middernacht duurt, moet wel entree worden be taald. De toegangsprijs in de voor verkoop tot 15 juni bedraagt 19,50 euro. Vanaf die dag kosten kaarten in de voorverkoop 23,50 euro. Op de dag zelf zijn de toe gangskaarten nog een paar euro duurder. Zondag 20 juli is de dag voor het nieuwe festival Go Dutch. Dat vindt ook plaats op het Hof van Tange. Het begint om 14.00 uur en duurt tot 22.00 uur. De toegangsprijs voor Go Dutch bedraagt in de voorverkoop 17,50 euro per persoon, vanaf 12 jaar. Kinderen tot 12 jaar kunnen gratis naar binnen. Wie zowel naar City Party als naar Go Dutch wil, kan ook een combi ticket kopen. Dat kost in de voor verkoop 29,50 euro. Meer informatie is te vinden op de websites: www.cityofdancexxl.nl www.godutchfestival.nl door Henk Postma VROUWENPOLDER - De gemeente Veere heeft minicamping De Bok- kesprong dermate schandalig be handeld dat een forse schadeclaim wordt ingediend. Juridisch adviseur Bram van Leeuwen kondigt dit aan in een brief die ook naar de ge meenteraad is gestuurd. Kijk voor mee, Inloop ^6 www.iorgstroom.nl Zorqstroom Dichtbij mensen

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 24