ZEELAND Pensioen 't Stoofje trekt aan de bel 21 blankenburgh almanak Provincie praat met gemeentelijke aandeelhouders havenbedrijf over garantstelling sanerings-bv Thermphos. et kansüike zoekens Intens kleur bekennen MIDDELBURG - De provincie vraagt momenteel de gemeentelijke aan deelhouders van Zeeland Seaports (ZSP) of ze mede garant willen staan voor de risico's van de vennootschap die wordt opge richt voor de sanering van het ver vuilde terrein van de failliete fos- forfabriek Thermphos. Dat zijn Vlissingen, Borsele en Terneuzen. Ook de provincie is aandeelhouder van het havenbe drijf, dat voor het Thermphos-ter- rein een aparte sanerings-bv wil oprichten. ZSP wordt hiervan de enige aandeelhouder. De provin cie kan er als milieuhandhaver niet aan deelnemen. Dan zouden belangen worden verstrengeld. Wel is de provincie bereid tot een garantstelling, het liefst samen met de gemeentelijke aandeel- houdets van ZSP. Dat verhelderde gedeputeerde Ge orge van Heukelom (SGP, milieu) gisteren in de provinciale commis sie ruimte, ecologie en water. Hij informeerde de commissieleden over het voorlopige akkoord dat provincie en havenbedrijf hebben bereikt met de curatoren. De deal houdt het volgende in: de curatoren staan 37,2 van de 45 miljoen grote boedelopbrengst af voor de sanering van het onder meer met fosfor vervuilde terrein en fabrieksinstallaties. De curato ren kopen daarmee hun milieu verplichtingen af. van dat bedrag gaat 2,2 miljoen euro naar ZSP als betaling van achterstallige erfpacht. claims/rechtszaken worden over en weer stopgezet. het erfpachtrecht, terreinbe heer en milieuverplichtingen wordt in een speciale sane rings-bv ondergebracht. de provincie praat verder met Zeeland Seaports over kosten, risi co's en toekomstige erfopbreng- sten als het schone terrein weer kan worden uitgegeven. Een sane ring in drie fasen is een optie. Gekozen is voor een snelle af wikkeling omdat het beheer van de site 1 miljoen euro per maand kost. Snel het terrein passief veilig maken, reduceert de kosten aan zienlijk. Daarvoor moet een berg fosforslik worden verwijderd. 1 juli moet de deal rond zijn. Van Heukelom kon gisteren de commissie niet vertellen hoeveel de sanering kost. Hij hield het op 45 tot 70 miljoen euro. Momen teel worden experts ingevlogen om te bepalen hoe de sanering dient te verlopen en hoeveel die kost. In juni moet dat duidelijk zijn. Er zijn nog twee grote vraag tekens. Wie betaalt de kosten bo ven de 35 miljoen euro? Van Heu kelom hoopt op rijkssteun. En zal- de grootste schuldeiser en voor malig eigenaar Nahum Galmor zich tegen de deal verzetten? ACTIE LILIANE FONDS m>- mm-iMffimi -aiüsiMa Die werknemer uit Goes die in Rot terdam werkt, gaat na veel wikken en wegen dan toch echt stoppen met werken. Een makkelijke keuze was het niet, want hij was nagenoeg getrouwd met zijn werk. Begin volgend jaar is het dan zo ver. Daarna heeft hij nog meer dan een jaar aan verlofdagen staan en dan nog ruim een jaar aan vrije da gen vanwege de levensloopregeling. Tegen die tijd is hij 65 en dan gaat hij met pensioen. Zijn doorgaans zo positieve instel ling wat het leven betreft was na die beslissing even ver te zoeken. „En nu maar wachten tot ik dood ga..." PZC VRIJDAG 14 maart 2014 Rugdekking gemeenten nodig door Frank Balkenende Mortiere Boulevard 34,4336 RA Middelburg T: 0118 417 929 - E: info@blankenburghbv.nl www.blankenburghbv.ni Tapijt Vinyl Laminaat Parket Gordijnen Vitrage,-* In öetweens Zoowering Rails RoediS Onderhoudsmiddelen Projecten Tip? redactie@pzc.nl OUWERKERK - Tromgeroffel, belgerinkel, schelle fluitjes, krachtige ratels, geknetter van een mini-motorfiets, ge klingel van een tamboerijn, doffe klank van vuvuzela's. Al les bijeen maakte het veel lawaai. Dat was ook de bedoe ling want openbare basisschool 't Stoofje in Ouwerkerk wilde met deelname aan de actie 'Wij trekken aan de bel' van het Liliane Fonds aandacht vragen voor leeftijdsgeno ten met een handicap in ontwikkelingslanden. Wereldwijd kan 90 procent van deze kinderen niet naar school. Het Li- liane Fonds zet zich in om daar verbetering in te brengen. Eén minuut herrie diende als stimulering van bewustwor ding van het probleem, foto Ronald den Dekker

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 21