eeuws PZC Prinsesjes blijven thuis met Koningsdag 'Herdenk alleen de doden van WOII op 4 mei' Krimp is hot DEN HAAG - Naast beleid voor grote steden, moet er ook beleid komen voor gebieden die hard worden getroffen Vicepremier Lodewijk Asscher roept Hagenaars op komende woensdag niet op PW te stemmen. Logeren om thuisfront rust te gunnen Word ook abonnee! DESTELLING UW MENING 357 reacties DEN HAAG - Aan de vooravond van de gemeenteraadsverkiezingen komt het kabinet met een onge bruikelijk stemadvies. Vicepre mier en Integratieminister Lode wijk Asscher (PvdA) roept inwo ners van Den Haag op om niet op de PW te stemmen, vanwege 'on acceptabele' uitlatingen van PW-leider Geert Wilders. Wil- ders zei woensdag dat Hagenaars op de PW moeten stemmen voor lagere lasten 'en als het even kan wat minder Marokkanen'. Die uit spraak is 'schandalig' omdat Wil ders daarmée 'willens en wetens mensen wegzet', zegt Asscher in een gesprek met deze krant. „Dit soort uitspraken kunnen mensen in Den Haag komende woensdag bestrijden door een andere keuze te maken", stelt hij. „Ik denk dat dat de meest effectieve reactie is." Kabinetsleden zijn doorgaans te rughoudend met stemadviezen, omdat zij de raadsverkiezingen een lokale aangelegenheid vinden waar de regering zich niet in moet mengen. Wel voeren zij campagne voor hun partij, waar bij zij kiezers vooral aansporen naar de stembus te gaan. Asscher wijst erop dat er in Den Haag ook heel veel mensen van Marokkaanse origine wonen die hun opleiding afmaken, hun werk doen en belasting betalen. „Zij krijgen nu van de PW te ho ren: je bent niet gewenst, je bent VRIJDAG 14 maart 2014 DEN HAAG - De prinsesjes Amalia, Alexia en Ariane blijven zaterdag 26 april tijdens Koningsdag thuis. De Rijksvoorlichtingsdienst heeft dat gisteren bevestigd. Koning Willem-Alexander en ko ningin Maxima vieren Koningsdag dit jaar in Amstelveen en De Rijp. Wie er die dag verder namens het koningshuis aanwezig zijn, is nog niet bekendgemaakt. Koningsdag is dit jaar 26 in plaats van 27 april. 27 april valt namelijk op een zondag. HILVERSUM - Tijdens de dodenher denking op 4 mei moet Neder land alleen stilstaan bij de slachtof fers van de Tweede Wereldoorlog. Burgers en militairen die na 1945 zijn omgekomen tijdens vredes missies moeten worden herdacht op Veteranendag. Dat vinden het Centrum Informatie en Documen tatie Israël (Cidi), de Raad van Ker ken en het Contactorgaan Mos lims en Overheid, meldt het tv-programma Nieuwsuur gister avond. „We zien graag dat de her denking van 4 mei teruggaat naar de kern, het herdenken van de Ne derlandse slachtoffers van de Tweede Wereldoorlog", zegt direc teur Esther Voet van het Cidi. Wolken lossen op, 16° niet welkom in Den Haag. Sterker nog, we gaan je eruit jagen, op welke manier dan ook. Dat vind ik heel ernstig." Asscher wil niet zeggen of Wilders' uitspraken aanleiding zouden kunnen zijn voor aangifte van discriminatie. Het Bureau Discriminatiezaken in Den Haag heeft drie klachten over uitspraken van PW-voor- man Geert Wilders doorgestuurd naar het Landelijke Expertise Cen trum Discriminatie (LECDX bij het Openbaar Ministerie. Het bu reau in Den Haag ontving meerde re negatieve signalen over Wil ders' uitspraken. EENS 40% ONEENS 60% Ga naar www.pzc.nl/abonneren Editie: Walcheren 256e jaargang nr. 62 Los nummer 1,95 Abonneeprijs 1,07 Kabinet: stem geen PW Wat je ook doet, krimp is niet tegen te houden Reageer op pzc.nl door Sandra Donker en Laurens Kok Morgen het hele interview met Asscher door de gevolgen van bevolkingsdaling. Want niet alle re gels die goed zijn voor de Randstad zijn goed voor Zee land. Kamerlid Albert de Vries uit Middelburg zei dat gis- Rolling Stones zijn te oud om op te treden pagina 22/23: Oplossingen voor krimp; commentaar teren na afloop van de presentatie van zijn initiatiefnota 'Omgaan met krimp'. Hij overhandigde zijn rapport aan minister Stef Blok (Wonen en Rijksdienst).

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 1