'Reorganisatie Terneuzen ging te ver' Drie overvallers 44 Kritiek op het plan ZEEUWS-VLAANDEREN 25 Begijn mogelijk CDA-wethouder raad Terneuzen schoenenzaak zitten nog vast 'CDA komt het meest op voor de voorzieningen' VERKIEZINGEN 2014 DE EERSTE KEER TERNEUZEN - Jack Begijn (57), num mer twee op de lijst, is de eerste kandidaat-wethouder van het CDA als die partij in de Terneu- zense coalitie komt. Lijsttrekker Ronald Lippens trekt in de nieuwe gemeenteraad als fractievoorzitter de kar voor de christen-democraten. Jack Begijn is ruim 35 jaar werkzaam in het voortgezet onderwijs, waarvan zestien jaar als conrector en sec tordirecteur op het voormalig Pet rus Hondius en De Rede. Hij is en was actief in diverse verenigingen en besturen, waaronder het DEL TA Zeeland Fonds. Begijn kwam in 2010 in de raad. Vooral op het terrein van ruimte lijke ordening laat de gemeente sinds de laatste reorganisaties ste ken vallen, oordeelt het CDA. Di verse ondernemers zijn de afgelo pen vier jaar 'tot hun grote verba zing' geconfronteerd met het weg- bestemmen van bestaande be drijfsactiviteiten in een nieuw be stemmingsplan. Ook grote bedrij ven maakten 'rare dingen' mee. Het CDA noemt het terugdraaien van uitbreidingsmogelijkheden voor Dow en Zeeland Seaports en de vertraging van het bestem mingsplan voor het Maintenance Value Park met vijftien maanden. „Dit is een kerntaak van gemeen ten en die moet goed vervuld wor- den met voldoende deskundig personeel", licht CD A-lijsttrekker Ronald Lippens toe. „We hebben hier ook al eerder voor gewaar schuwd." Wethouder Van Schaik valt bijna van zijn stoel als hij wordt gecon fronteerd met de kritiek. Ruim veertig ambtenaren hebben ge bruik gemaakt van een 60-plusre- geling. Slechts één van hen zat op de afdeling die bestemmingsplan nen voorbereidt, meldt hij, en twee ambtenaren zijn aan deze af deling toegevoegd. De 'rare dingen' die het CDA con stateert, zijn volgens Van Schaik ook bezijden de waarheid. „Het begint een beetje vervelend te worden, het schieten met losse flodders in deze verkiezingstijd." HULST - De politie heeft na twee eerdere aanhoudingen vorige maand nóg vier inwoners van de gemeente Hulst aangehouden in verband met betrokkenheid bij een gewapende overval op een schoenenzaak in Hulst. Van de zes verdachten, in de leef tijd van 17 tot 46 jaar, zitten er nog drie vast: twee 17-jarige over vallers en de 19-jarige bestuurder van de vluchtauto. Op zondag 9 februari stormden twee gewapen de jongemannen de Schoenen reus in en maakten een bedrag buit. Mede door direct een be richt op Burgernet te zetten, kon de politie de daders achterhalen. dat de Hulster politiek wel instem de met ontpoldering bij Perkpol- der? Daar kwam niet echt een dui delijk antwoord op. Ook de discussie over een mogelij ke verhuizing van de bibliotheek vanuit Den Dullaert naar de bin nenstad kon niet uitblijven. Al leen de WD ziet zo'n verhuizing zitten. „Maar misschien met be houd van een kleine bibliotheek in Den Dullaert ten behoeve van de basisscholen", opperde Clen de Kraker. Volgens de PvdA moet het biblio- theekbestuur zelf bepalen waar men wil zitten, maar bibliotheek directeur Rudi Crombeen vindt dat niet. „De gemeente geeft ons subsidie, dus die bepaalt waar wij ons vestigen." Adri Totté (CDA) vindt dat de dis cussie niet meer over de biblio theek gevoerd moet worden, maar over de toekomst van het ge meenschapscentrum Den Dullae rt zelf. „Daar moeten we met z'n allen over gaan praten. We moe ten een visie neerleggen wat Hulst wil met Den Dullaert. Over het gemeenschapscentrum zijn de laatste tijd nogal wat klach ten over achterstallig onderhoud en vieze toiletten en kleedruim ten. De gemeente heeft daarover een brief geschreven aan het Dul- laertbestuur. Frans de Vries wees er op dat de subsidie aan Den Dul laert in een paar jaar tijd is terug geschroefd van een half miljoen euro naar twee ton. „Dan vind ik dat zo'n organisatie toch de tijd moet krijgen om daar op in te spe len." In deze rubriek laten we mensen aan het woord die 19 maart voor de eer ste keer gaan stemmen. Vandaag: ]o- siane van Iwaarden (18) uit Waarde. waarde - „Volgende week ga ik zeker stemmen. Als je de kans hebt, moet je altijd je stem laten horen. Ik vond het best lastig om te bepalen waar ik op moest stem men, alle partijen hebben wel punten waarmee je het eens of on eens bent. Daarom heb ik vooral gelet op de punten die ik het be langrijkst vind. Voor mij zijn dat de voorzieningen in dorpjes als Waarde, zoals een dorpshuis, win kels, sportverenigingen. De open bare school is hier nu net geslo ten en dat is toch een groot ver lies. Ik denk dat je minder contact hebt met dorpsgenoten dan wan neer je met z'n allen op dezelfde school zit. Daardoor is er nu een hele hechte groep jongeren op Waarde. Alle partijen besteden wel aandacht aan leefbaarheid, maar bijvoorbeeld bij de WD was het allemaal veel globaler. Het CDA was het duidelijkst, en daar voel ik me het meest bij thuis. Niet omdat Hans de Kun- der op het dorp woont hoor, want bij elke partij staan er wel Waar denaren op de lijst. Ik moet nog eens goed nadenken op wie van het CDA ik precies ga stemmen." voor de Houtmarkt is gemakkelijk, maar er is niemand in Hulst die zelf eens iets doet DONDERDAG 13 MAART 2014 door Harmen van der Werf terneuzen - Te veel mensen met kennis en kunde zijn bij de laatste reorganisaties bij de gemeente Ter neuzen verdwenen, vindt het CDA. Dat moet gecorrigeerd worden, al dus de christen-democraten. Wet houder Co van Schaik (PvdA), die vorig jaar personeelszaken over nam van zijn teruggetreden CDA- collega Jaap Bos, wijst de kritiek keihard van de hand. „Dit is abso luut niet waar." Het begint echt vervelend te worden, het schieten met losse flodders Ko van Schaik, wethouder Diana van Damme (PvdA) I Lijsttrekkers en vertegenwoordigers van de verschillende partijen in discussie tijdens het politiek debat in Hulst foto's Mark Neelemans Ijosiane van Iwaarden door joeri Wisse

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 69