Instellingen tonen zich 'Software wijst aan wie tijdens open dag zorg op het stembureau zit' Heinkenszand doet het goed in Azerbeidzjan BEVELANDEN en THOLEN 27 Kinderkleding- en speelgoedbeurs Het Lichtpunt, een initiatief van de gezamenlijke kerken, houdt op dinsdag 25 maart een zomerkinderkleding- en speelgoedbeurs in We- meldinge van 18.30 tot 20.00 uur in Hotel Wemeldinge. Wie spullen heeft voor de beurs kan mailen naar kledingbeurshetlichtpunt@ kpnmail.nl. Tweederde van de opbrengst is voor de ver koper en eenderde gaat naar zorgboerderij Op je gemak in Yerseke. Walter Hopmans met Finnen bij ODP De Goesenaar Walter Hop mans, alias Walter Rootsie, treedt morgen op met zijn band The Blue Connection. Dat is de Finse band waar mee hij toert Het optreden is tijdens de ODP-bijeen- komst in Café Baarends die om 21.00 uur begint. Van de Wege wordt manager Cedrah Christaan van de Wege uit Krabbendijke wordt per 1 mei manager wonen en vast goed bij Cedrah. Cedrah be heert in Zeeland en Zuid-Holland woon- en zorgcentra van stichtingen op reformatorische grond slag. Van de Wege werkte eerder bij andere wooncor- poraties. Hij gaat samen met Remco Lommers en Teunis Stoop het kernmanagement van Cedrah vormen. Beurs voor mensen met leesbeperking Voor mensen met dyslexie, slechte ogen of slechte lees vaardigheid is er vandaag, donderdag, een beurs in de bibliotheek in Goes. Allerlei specifieke hulpmiddelen worden toegelicht tussen 10 en 16 uur. Om 11,12 en 15 uur beginnen lezingen door des kundigen. Gratis entree. Informatiemorgen over whiplash Het Whiplash Informatie centrum Europa houdt van daag, donderdag, een infor matieochtend voor whip- lashpatiënten in Het Admin- raal De Ruyter Ziekenhuis in Goes. De ochtend biedt behalve actuele informatie, ook lotgenotencontact. Aan vang 10 uur. Toegang gratis. Rijbewijskeuring voor senioren Chauffeurs die zich voor de verlenging van het rijbewijs moeten laten keuren, kun nen morgen, vrijdag, terecht in De Vroone in Kapelle. Een keuring voor B/E kost 25 euro, voor een groot rijbe wijs 52,50 euro. Afspraak via 088-2323300. Voor Jaap Wisse van Bloemisterij Wisse begint het al een beetje routine te worden. Hij moet met een aantal collega's uit de rest van het land twee enorme pleinen in de Azerbeidzjaanse hoofdstad Ba ku met bloemen decoreren. Dat gebeurt ter gelegenheid van het Bloemenfeest op 10 mei: de ge boortedag van president Ilham Aliyev. En omdat ze altijd wel pro beren een beetje aan Nederland promotie te doen, kwam Jaaps zwager en naamgenoot Klompen maker Jaap Kramer in beeld. Hij mag voor het feest 680 paar ge kleurde klompen leveren die als decoratie gebruikt worden. Wisse reist het hele jaar door van hot naar her. Voor hij in Azer beidzjan aan de slag gaat, moet hij nog naar New York en Chica go. Ook Nairobi staat op de plan ning. Overal versiert hij beurzen en manifestaties met bloemen. Zo zag hij in 2001 in New York de Twin Towers instorten. Wisse werkt nauw samen zijn col lega Bart van der Elsken uit Uit hoorn. Die kwam in Azerbeidzjan terecht naar aanleiding van het songfestival dat er twee jaar gele den werd gehouden. Daarvoor ver zorgden ze de bloemen- en plan- tendecoraties. Sindsdien zijn ze met een heel Nederlands team vaste gasten in Baku. „Het is wel even wat anders dan in de winkel in Heinkenszand. Dat zie ik toch als mijn thuisba sis. Hier geniet ik op een andere manier van bloemen. Maar het is natuurlijk wel zo dat ik de erva ring die ik in het buitenland op doe meeneem naar Heinkenszand en overdraag op mijn collega's." Zeeland heeft al vaker kunnen ge nieten van de bloemsierkunsten Wat we daar inrichten is zo groot, daar zie je 100 klompen niet staan van Jaap. Hij decoreerde een keer de uitreiking van de Four Freedoms Awards in Middelburg. Daar heeft hij nu weer een offerte voor ingediend. En er was werk van hem te zien op de Horecavak beurs in Goes. Net aan de rand van Heinkens zand wordt momenteel hard ge werkt aan het schilderen van 680 paar klompen. Jaap Wisse: „Wat we daar inrichten is zo groot, daar zie je 100 klompen niet staan. Vandaar dat aantal." Joke Kramer heeft het over een leuke klus voor de klompenmakerij: „Het is al leen jammer dat ze er na de expo sitie niets meer mee doen. Ze wor den waarschijnlijk weggegooid. Ik zou zeggen: steek er een bloeme tje'in en geef ze aan arme men sen. Of ga er op lopen. Maar zo werkt het daar niet." Bij Zorggroep Ter Weel, waar ver pleeghuiszorg voor ouderen en ge riatrische patiënten wordt gebo den, kunnen bezoekers tussen 10 en 16 uur een kijkje nemen. Ju- vent, jeugd en opvoedhulp, laat in Middelburg zien hoe de trainings groep Walcheren werkt. Daar is het gebouw aan de Buitenhoven- laan 211, waar jongeren tot 23 jaar zelfstandigheidstraining krijgen, geopend. In Goes is de onderwijsinstelling is en Van der Hoest dit ook geen zins wil doen, denkt hij dat het zien van bekende gezichten in vloed heeft op het stemgedrag. Volgens Huisman houdt het soft warepakket rekening met de histo rie ten aanzien van het lidmaat schap van een stembureau. Van der Hoest had zich voor twee van de drie laatst gehouden verkiezin gen niet opgegeven als lid. Huisman deelt verder mee dat vijf van de zeven kandiaten van Leefbaar Reimerswaal wel zijn be noemd. De officiële en volledige beantwoording komt later. „Maar hier kan ik geen speld tussen krij gen", geeft Van der Hoest toe. Acreon, een samenwerkingspro ject van Juvent en Respond, aan de Industriestraat 3 geopend. Bei de instellingen zijn toegankelijk tussen 10 en 16 uur. Ook in het Admiraal De Ruyter Ziekenhuis (ADRZ) kunnen be langstellenden tussen die tijden een kijkje achter de schermen ne men, onder meer met eën ganzen bordspel dat het zorgpad voor kan kerbehandeling toelicht. Jongeren kunnen ervaren hoe het is om stomdronken te zijn. Visio, aan het Stationspark in Goes, laat tussen 10 en 16 uur zien wat de organisatie kan doen voor blinden en slechtzienden. Van der Hoest trok vorige week aan de bel bij het college van B en W, omdat hij vond dat zijn partij benadeeld werd. Het raadslid uit Yerseke had zich opgegeven om zitting te nemen op een stembu reau, maar is hier voor niet uitge kozen. Ondanks dat campagnevoe ren op het stembureau verboden DONDERDAG 13 MAART 2014 WEMELDINGE GOES KRABBENDIJKE GOES GOES KAPELLE door door René Schrier HEINKENSZAND - Twee Heinkens- zandse ondernemingen hebben een flinke klus in Azerbeidzjan in de wacht weten te slepen. Klompenmaker Jaap Kramer I Jaap Wisse (hier in zijn winkel) reist gemiddeld vijftig keer per jaar naar elders op de wereld om bloemenarrangementen te maken, foto Marcelle Davidse GOES - Tijdens de nationale open dag van de zorg, zaterdag 15 maart, zetten verschillende zorgin stellingen in Goes de deuren open. KRUININGEN - De gemeente Rei merswaal bepaalt aan de hand van een speciaal softwarepakket hoe de leden van stembureaus bij ver kiezingen worden geslecteerd. Dat antwoordt burgemeester Jan Huis man op vragen van Nico van der Hoest van Leefbaar Reimerswaal.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 63