30 Krimp is realiteit voor De Poeljeugd Proef met nieuwe manier van vervoer cliënten naar dagbesteding Inbrekers ontkomen via talud aan politie A A U M M BEVELANDEN en THOLEN 25 De Goese Nina de Nooijer is de perfecte ambassadeur voor haar school in 's-Heer Hendrikskinderen. 'CDA komt het meest op voor de voorzieningen' lli_ paar weken geleden kon je haar te genkomen. Met een stapeltje fol ders in de hand ging Nina de Nooijer door de wijk waar ze woont: Goes-West. Overal waar ze ouders van jonge kinderen ver moedde, informeerde ze netjes of ze wat folders mocht wegleggen. Gevraagd naar waar het over ging, stak ze onmiddellijk haar verhaal af: „De basisschool De Poeljeugd in 's-Heer Hendrikskinderen is een kleine school. Die is niet be dreigd of zo, maar er kunnen best een heleboel leerlingen bij. Zeker voor kinderen uit Goes-West is het een goede keuze, want de school ligt veel dichterbij dan alle scholen in Goes. Bovendien is de weg erheen veel veiliger. Ik woon zelf ook in Goes-West en ik blij dat ik op De Poeljeugd zit." Welnu, daar was geen woord Frans bij. Maar worden de leerlin gen er nu al op uit gestuurd om medeleerlingen te ronselen? „Eigenlijk wel", zegt directeur Marleen de Goeij van De Poel jeugd. „Al moet ik erbij zeggen dat niemand gedwongen wordt, hoor. Het is typisch Nina om zo iets meteen en heel serieus op te pakken. We hebben in 's-Heer Hendrikskinderen en Goes-West folders verspreid om te melden dat ouders tijdens een aantal da gen kunnen komen kijken hoe het hier toegaat. Goes-West be hoort een beetje tot ons verzor gingsgebied. Van de honderd leer lingen die we hier hebben, komt al eenderde uit Goes-West." Toch is het, volgens Nina's moe der Jacqueline de Nooijer, niet echt logisch om over de Deltaweg te denken bij de schoolkeuze. „Toen we voor Nina een school zochten, waren we toch automa tisch op Goes georiënteerd. Toe vallig was er op de peuterspeel zaal een jongetje dat al voor De 'S-HEER HENDRIKSKINDEREN - Door in Goes te gaan folderen voor de dorpsschool van 's-Heer Hendrik skinderen, wordt in feite een con currentiestrijd aangegaan met de scholen in Goes. Ook met de scho len die, net als De Poeljeugd, on der de bestuurlijke paraplu van de Alpha Scholengroep vallen. Di recteur Anco van Hoepen van de Alpha Scholengroep ziet dat niet zo. „Het is goed dat de school laat zien waar die goed in is. Natuur lijk ziet De Poeljeugd, net als veel andere scholen, de bui van de krimp al hangen. Het aantal leer lingen daalt en er is een visie om de scholen in 's-Heer Arendsker- ke en 's-Heer Hendrikskinderen op termijn samen te voegen. Hoe sterker je zo'n proces ingaat, hoe beter." Ook de dorpsraad van 's-Heer Hendrikskinderen ziet de poten tiële leerlingen uit Goes-West als een manier om de dorpsschool op de lange termijn veilig te stellen. Een speerpunt voor de dorpsraad is dan ook de aanleg van fietspa den naar de tunneltjes in de Ploeg- weg en onder het Tiendenplein. Weliswaar ervaren de ouders uit Goes-West de route naar De Poel jeugd als veel veiliger dan die naar bijvoorbeeld de Brede School Symphonie in Goes-Zuid; het kan volgens de dorpsraad veel beter. Vooral de noordelijke route, langs tuincentrum Groenrijk, is volgens de dorpsraad gevaarlijk vanwege het vele autoverkeer van en naar het tuincentrum. In de speerpun tenota van de dorpsraad staan de fietspaden op nummer één. Poeljeugd was ingeschreven. Pas toen zijn we over die psychologi sche grens heen gaan denken en ik ben blij dat dat gebeurd is. Ni- na is hier als een vis in het water en de rest van de kinderen ook, naar mijn idee." De Poeljeugd is een christelijke school, maar de ervaring van Mar leen de Goeij is niet dat ouders in de eerste plaats op grond van iden titeit kiezen. „Ouders kijken naar afstand, naar de sfeer, in sommige gevallen naar schooltijden of naar de mate waarin ouders worden in gezet. En naar hun kind, natuur lijk. Wij ook, met een goed leerlin genvolgsysteem. In de folder heb ben we willen laten zien wat we te bieden hebben. En dat is veel. In vier klassen krijgen de'acht groepen les. De klassen zijn niet groot en niet klein. Weliswaar hebben we niet het predikaat Bre de School, maar onder ons dak zit ook Kibeo met de kinderopvang en de buitenschoolse opvang. Ons gebouw is goed en we heb ben veel activiteiten die onder an dere door de ouders worden geor ganiseerd." Nina wil er nog graag even aan toevoegen dat het schoolplein heel leuk is ingericht. „Het is echt een heel fijn plein om te spelen." V VERKIEZINGEN 2014 DE EERSTE KEER In deze rubriek laten we mensen aan het woord die 19 maart voor de eer ste keer gaan stemmen. Vandaag: Jo siane van Iwaarden (18) uit Waarde. WAARDE - „Volgende week ga ik zeker stemmen. Als je de kans hebt, moet je altijd je stem laten horen. Ik vond het best lastig om te bepalen waar ik op moest stem men, alle partijen hebben wel punten waarmee je het eens of on eens bent. Daarom heb ik vooral gelet op de punten die ik het be langrijkst vind. Voor mij zijn dat de voorzieningen in dorpjes als Waarde, zoals een dorpshuis, win kels, sportverenigingen. De open bare school is hier nu net geslo ten en dat is toch een groot ver lies. Ik denk, dat je minder contact hebt met dorpsgenoten dan wan neer je met z'n allen op dezelfde school zit. Daardoor is er nu een hele hechte groep jongeren op Waarde. Alle partijen besteden wel aandacht aan leefbaarheid, maar bijvoorbeeld bij de WD was het allemaal veel globaler. Het CDA was het duidelijkst, en daar voel ik me het meest bij thuis. Niet omdat Hans de Kun- der op het dorp woont hoor, want bij elke partij staan er wel Waar denaren op de lijst. Ik moet nog eens goed nadenken op wie van het CDA ik precies ga stemmen." Dat is ingegeven door het feit dat er minder geld beschikbaar komt. Vanaf 1 januari 2015 wordt de ver antwoordelijkheid voor de zorg en het vervoer van cliënten over geheveld van de AWBZ naar de gemeenten. Het gaat om cliënten die thuis wonen en een indicatie hebben voor dagbesteding. Ge meenten krijgen voor de uitvoe ring hiervan straks minder geld van het Rijk dan het Rijk nu zelf besteedt. Twee vormen van vervoer wor den onderzocht. Er is een experi ment waarbij een deel van het ver voer naar de dagbesteding volle dig wordt uitgevoerd met vrijwil ligers (het vervoer naar de dagbe stedingslocatie Moerzicht in Yer- seke). Een ander experiment is het vervoer naar de dagbeste dingslocaties in Goes (Gasthuis en Poelhoek). Dit wordt uitge voerd met de Regiotaxi Ooster- schelde. Met deze proeven moet helder worden welke kwaliteit ge haald wordt, in hoeverre het mo gelijk is deze nieuwe cliënten te gelijk te vervoeren met klanten die nu al van de Regiotaxi ge bruik maken en of het geheel fi nancieel haalbaar is. De proef loopt tot en met juni. De resultaten zullen worden ge bruikt bij de keuzes die de Ooster- scheldegemeenten maken in het vervoer naar dagbestedingen. In de nacht van dinsdag op woens dag ging rond 03.00 uur het in braakalarm af van de winkel. De politie ging met meerdere eenhe den op de melding af. Er bleek een deur te zijn opengebroken om binnen te komen. Op de Kwis- tenburg kwam een mogelijke vluchtauto hen met gedoofde ver lichting tegemoet rijden. Met be hulp van enkele politievoertuigen werd een versperring opgewor pen, maar de bestuurder zag kans om via het talud door te rijden. Agenten zetten vervolgens de ach tervolging in. Met hoge snelhe den vluchtten de inbrekers weg in de richting van de Deltaweg. Via de Klaphekkeweg en Laan der Verenigde Naties eindigde de rit in de Trumanlaan in Goes. De vluchtauto werd daar achtergela ten. De drie verdachten zijn ver volgens te voet verder gegaan. Met behulp van een politiehond is nog tevergeefs naar het drietal gezocht. De politie stelt een on derzoek in. De vluchtauto is in be slag genomen. DONDERDAG 13 MAART 2014 van de school op pad door Mieke van der Jagt 'S-HEER HENDRKSKINDEREN - Een Dertig procent van de leerlingen van De Poeljeugd in 's-Heer Hendrikskinderen woont in Goes-West Ouders kunnen vandaag om 9.00 uur een kijkje komen nemen op De Poel jeugd terwijl de kinderen aan het werk zijn. I Josiane van Iwaarden door Joeri Wisse GOES - Het Samenwerkingsverband Welzijnszorg Oosterschelderegio (SMWO) en Zorggroep Ter Weel onderzoeken momenteel hoe het vervoer van cliënten naar de dagbe steding het beste kan worden gere geld. Vanaf 2015 wordt de verant woordelijkheid voor het ver voer van cliënten overgehe veld naar de gemeenten. WOLPHAARTSDIJK - De politie is op zoek naar drie verdachten, die na een inbraak in een campingwinkel aan de Veerweg in Wolphaartsdijk met hun auto op de vlucht sloe gen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 61